با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
باشگاه مشت‌زنی فمینیستی

دانلود و خرید کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی

راهنمای بقا در محیط‌های جنسیت‌زده

۳٫۹ از ۱۲ نظر
۳٫۹ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی  نوشته  جسیکا بنت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی

کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی، نوشته جسیکا بنت، راهنمای بقا در محیط‌های جنسیت‌زده است. او در این کتاب از مشکلات زنان در محیط کار گفته و راهکارهایی برای مقابله ارائه کرده است. 

برای اینکه بدانید چگونه می‌توانید در فضاهای جنسیت‌زده، زنده بمانید و به فعالیتتان ادامه دهید، کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی را با ترجمه فاطمه باغستانی بخوانید. 

درباره‌ی کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی

داستان کتاب باشگاه مشت زنی فمینیستی در مورد یک باشگاه مبارزه است، البته در آن خبری از جنگ فیزیکی با مردان نیست. در باشگاه مشت‌زنی فمنیستی هر ماه تعدادی از زنان در خانه‌ی یکی از دوستانشان جمع می‌شوند و در آنجا روش‌های مبارزه‌شان را مرور می‌کنند. مبارزه با چه کسی؟ چگونه؟ آن‌ها تجربیاتشان را باهم به اشتراک می‌گذارند. از سرخوردگی شغلی، جنسی و نکات تجاری باهم حرف می‌زنند و همه‌ی تلاششان این است که در جامعه‌ی جنسیت‌زده‌ای که در آن گرفتار هستند، بهترین روش مقابله را پیدا کنند. هدف آن‌ها از این دورهم جمع شدن، برگزاری یک مهمانی عصرانه‌ی معمولی یا دورهمی ساده نیست. آن‌ها تلاش می‌کنند تا آگاه باشند و آگاهی ببخشند. 

جسیکا بنت در باشگاه مشت زنی فمینیستی، داستان‌های افراد را با مشاوره‌های تحقیقاتی و آمار ترکیب می‌کند. بنت که سال‌ها است برای برابری حقوق زنان و مردان تلاش می‌کند، واژگان جدیدی را برای مشکلات جنسی که زنان هر روز با آن‌ها روبه‌رو می شوند، ارائه کرده است. می‌توانیم بگوییم که باشگاه مشت زنی فمینیستی کتابی با دو وجه است: یک وجه مانیفستی که به طور کلی از حقوق برابر زنان صحبت می‌کند و به آنان آگاهی می‌دهد و وجهی هدایت‌گر که راهنمایی جدی و درعین حال طنزآمیز است. جسیکا بنت به خوبی توانسته است که جنسیت زدگی زیر پوستی را در محیط کار به تصویر بکشد. اما او موضوع را همانطور رها نکرده است، بلکه توصیه‌هایی جالب، دقیق و عملی هم برای خوانندگان دارد تا نسل جدید زنان شاغل را برای مقابله با آن تقویت کند.

کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی یک کتاب عالی برای تمام زنان و مردانی است که دوست دارند درباره‌ی حقوق برابر زنان و مردان بدانند. کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی را به تمام زنان شجاع، قوی و مستقلی که می‌شناسید، هدیه بدهید و از تمام مردان بخواهید که حتما آن را مطالعه کنند. 

بخشی از کتاب باشگاه مشت‌زنی فمینیستی

رفتار مناسب برای محافظت در برابر دشمنان

اجازه دهید به ابتدای داستان برگردیم.

باشگاه مشت‌زنی فمینیستی سال ۲۰۰۹ پایه‌ریزی شد، اما ما ادعا نمی‌کنیم که اولین گروه از زنانی بودیم که در یک آپارتمان تنگ و تاریک جمع شدیم تا دربارهٔ شغل‌هایمان درددل کنیم. در دورهٔ مادرهایمان، دورهمی‌های هفتگی گروه‌های آگاهی‌دهنده نامیده می‌شد: این دورهمی‌ها شامل زنانی بود که وقتی شوهر یکی به سفر می‌رفت، در خانه او جمع می‌شدند و از هم می‌پرسیدند: «وقتی شوهرت نیست، کارهای خانه چطور پیش می‌رود؟» یا «رؤیای تو در این زندگی چیست؟»

باشگاه مشت‌زنی فمینیستی من یک روز بعدازظهر در محله‌ای کلاس‌بالا در یکی از شعبه‌های مک‌دونالد و در حین خوردن سیب‌زمینی سرخ‌شده و میلک‌شیک خلق شد. در آن زمان سه زن بیشتر نبودیم که هرکدام شغلی رده‌پایین در تلویزیون داشتیم. خیلی از زمانی‌که باراک اوباما ریاست‌جمهوری را دوقبضه کرده بود، نگذشته بود و کنگره حتی یک رأی به نمایندگی زنان نداده بود و از سال ۱۹۷۸ چنین اتفاقی نیفتاده بود. در همین سال بود که دیوید لترمن اعتراف کرد که با دستیارش رابطه داشته است و تحلیلگر ای‌اس‌پی‌ان به‌خاطر داشتن رابطه با یکی از کارمندان جوان‌ترش اخراج شد و کریس براون۱۹ نیز به‌خاطر کتک زدن نامزدش، ریحانا، موردپیگرد قرار گرفت.

این رسوایی‌ها واقعیت‌های نادر پشت پرده بود، اما نمود آن در زندگی شخصی زنان هر روز دیده می‌شد. یکی از زنان که دستیار محقق بود، وظایفی دوبرابر میزان حقوقی که باید به‌طور سالانه دریافت کند، داشت اما هیچ عنوان یا پاداشی دریافت نمی‌کرد. (وقتی درخواست ارتقای شغلی داد، به او گفتند که زمان مناسبی برای چنین درخواستی نیست.) خانم دیگری پس از چهار سال کار به‌عنوان دستیار، ارتقای شغلی یافت، اما حقوق او که اضافه نشد هیچ، باید به رئیس هم گزارش مستقیم می‌داد. او پس از ارتقای شغلی در یک اطاقک بدون پنجره نزدیک به اتاق پرینت، درست همان‌جایی که مدیر ارشد لباس‌هایش را نگه‌داری می‌کرد، می‌نشست. بقیهٔ کارمندان به این اتاق، اتاق گنجه‌مانند می‌گفتند. او یک برچسب تزئینی دیواری با تصویر ساحل کارائیب روی پارتیشن چسبانده بود تا مبادا دچار اختلال تنگناهراسی شود.

او بعدها توضیح داد: «حس می‌کردیم حبس شده‌ایم و هیچ راه فراری نداریم. مشاور یا شبکهٔ رایانه‌ای نداشتیم و پس از مدتی به این نتیجه رسیدیم که در شرکت ما عقاید آقایان درهرصورت ارزشمندتر هستند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
🍃بانو🌼
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

من نسخه چاپی این کتاب رو مطالعه کردم خیلیییی کتاب خوبیه همینطور داخل کتاب نقاشی های ساده ای هست که با متن هماهنگه و کتاب رو جذابتر کرده مطالعه این کتاب به همه و بخصوص خانم ها بشدت توصیه میشه

- بیشتر
shaghayegh
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

خیلی خیلی خیلی کتاب خوبیه و پیشنهاد میکنم همه دخترا بخونن. چون راهکارهای خوبی ارائه داده

Helya.B
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

آزار ها و تبعیض های جنسیتی در محیط کار برای زنان کم نیستن ، به خصوص در جوامع مردسالار ... این کتاب راهنمایی جدیه که در عین حال با زبانی طنز جنسیت‌زدگی رو در محیط کار به تصویر می‌کشه ، توصیه هایی

- بیشتر
Shahrzad
۱۳۹۹/۰۸/۱۲

به هر زنی که شاغل هست یا میخواد به عرصه اشتغال ورود پیدا کنه این دو کتاب رو که نویسندگانش زنان موفقی هستند رو پیشنهاد میکنم حتمااااااااا بخونه: ۱.بدرود دون پایگی [سعی می‌کنه موانعی که زنان در عرصه اشتغال ، چه

- بیشتر
Faeze Afshari
۱۳۹۹/۱۱/۳۰

دنیای فوق‌العاده متفاوتی از فمنیست و شرایط کار کردن توی جوامع مردسالاری رو توضیح میده! 😍من که عاشقش شدم!

Z.SH
۱۳۹۹/۰۴/۲۴

محتوای کتاب چندان جذاب نبوده پراکنده بوده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵۱)
قانون هیچ کاری از دستش برنمی‌آید. ما باید خودمان دست‌به‌کار شویم. زنان این کشور باید انقلابی شوند. شرلی چیشولم، نخستین زن آفریقایی نامزد ریاست‌جمهوری آمریکا
Helya.B
این زیبایی باشگاه مشت‌زنی بود که هریک از ما در مقطعی از زمان افسردگی، بیکاری، بی‌هدفی، شکست، رها کردن بهداشت شخصی یا داشتن احساس شادمانی را تجربه کرده بودیم. و تنها راه ادامه دادن این بود که وقتی شرایط خوب است روی کمک هم حساب کنیم و وقتی شرایط بد است همدلی کنیم، اما هیچ‌یک از ما در تمام مسیر موفق نبودیم و این طبیعی است. یادم هست که آماندا می‌گفت: «اصلاً همین خوب است. می‌توانیم در عین اینکه شادی‌هایمان را جشن بگیریم به بداقبالی‌هایمان بخندیم.»
آسو:))) سهمیه
وقتی مردی در آینه نگاه می‌کند و شغل آینده‌اش را تجسم می‌کند، خودش را در لباس یک سناتور می‌بیند. اما زنان هرگز تا این حد جسور نیستند. مری ویلسون
Helya.B
برای من جالب بود که در کشوری همچون آمریکا که خود را مهد آزادی می‌نامد نیز این تبعیض در حدی است که فعالان مدنی زیادی به آن پرداخته‌اند. وقتی آخرین گزارش سازمان مردم‌نهاد اکسفام را دربارهٔ این موضوع خواندم، بیشتر متعجب شدم زیرا در این گزارش هم اشاره شده بود که تنها در کشورهای درحال‌توسعه تبعیض‌های فراوان متوجه زنان شاغل نیست بلکه اتحادیهٔ اروپا هم از این مشکل رنج می‌برد. به‌عنوان مثال در اتحادیهٔ اروپا زنان برای حقوق برابر باید سالانه پنجاه‌ونه روز بیشتر از مردان کار کنند.
Z.SH
میشل اوباما او به‌عنوان زنی جوان، وکیل و بانوی اول، عادت داشت در طول شب بیدار بماند و با خود فکر کند: «آیا من زیادی بلندپرواز نیستم؟ آیا من زیاده‌روی نمی‌کنم؟» او می‌گوید: «به ناگاه احساس کردم از اینکه نگران باشم دیگران دربارهٔ من چه فکری می‌کنند، خسته شدم به همین دلیل تصمیم گرفتم دیگر گوش ندهم.»
Helya.B
مادلین آلبرایت گفته است: «در جهنم جایی مخصوص زنانی در نظر گرفته شده است که از یکدیگر حمایت نمی‌کنند.»
yasamin
قانون شمارهٔ سه باشگاه مشت‌زنی را به یاد بیاورید: ما وطن‌پرستانه با دشمن و نه با خودمان می‌جنگیم. عضویت در این باشگاه به این معناست که شما سوگند یاد کرده‌اید که به دیگر زنان کمک کنید. و معنایش این نیست که فقط حرفش را بزنید و شعار دهید.
yasamin
واگویه‌های منفی را خُردوخمیر کنید از خودتان بپرسید بر اساس کدام شواهد و مستندات فکر می‌کنید برای این کار نسبت به دیگران صلاحیت کمتری دارید. حالا بپرسید آیا شواهدی هست که نشان دهد شما به اندازهٔ بقیه دارای صلاحیت هستید یا حتی بیشتر از آنها تجربه و تخصص دارید. ده مورد بنویسید که نشان دهد شما توانمند هستید.
Helya.B
جنسیت‌زدگی خود را مرور کنید تمام ما، بله تمام ما کمی جنسیت‌زدگی داریم. این همان چیزی است که فیلسوفان به آن «تعصب ناخودآگاه» می‌گویند و در وجود همهٔ ما هست. این تعصب ناخودآگاه حاصل میانبرهای شناختی است که مغز ما می‌سازد. خبر خوب این است که اگر این جنسیت‌زدگی درونی را بشناسیم، می‌توانیم آن را بررسی کنیم. پس این‌بار که زنی کوشا و بلندپرواز دیدید و کمی قلقلکتان آمد، از خود بپرسید: «اگر او مرد بود باز هم من چنین احساسی داشتم؟»
Helya.B
از گفتن عباراتی چون «حتماً انجامش می‌دهم»، «اختیار دارید»، «انجام وظیفه می‌کنم» دست بردارید. اگر حس می‌کنید دارید به‌سوی فرسودگی قدم برمی‌دارید، دست از بله گفتن به هر خواسته‌ای بردارید. این رویه را پیش بگیرید: به هر درخواستی که سودی برای خودتان ندارد، نه بگویید. پس انجام کارهایی که فقط به نفع طرف مقابل است، ممنوع! فقط کارهایی را انجام دهید که خودتان را هم تا حدودی راضی کند. معنایش این است که فعالیت‌های گروهی مربوط به شرکت که شما برای آماده شدن در آن تحت فشار قرار می‌گیرد را با یک «نه» محکم رد کنید. دلسوزی برای همکاری که می‌خواهد چند روزی مرخصی بگیرد و به خارج از شهر برود و حالا از شما درخواست کرده جای او هم در دفتر باشید نیز ممنوع! هرگاه حال خودتان را خوب کردید و فرسودگی و خستگی بیش از حد از وجودتان رخت بربست، دوباره می‌توانید در حق دیگران لطف کنید اما در حال حاضر فقط در حق خودتان لطف کنید. به خودت بیا دختر! گاهی چرتی بزن!
Helya.B

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۱۹۰-۹
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۶۱-۱۹۰-۹