با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ناصر الدین شاه و ملیجک

دانلود و خرید کتاب ناصر الدین شاه و ملیجک

۲٫۸ از ۶ نظر
۲٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ناصر الدین شاه و ملیجک  نوشته  علی توکلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ناصر الدین شاه و ملیجک

کتاب ناصرالدین‌شاه و ملیجک نوشته علی توکلی به موضوع رابطه ناصرالدین‌شاه و ملیجک و علاقه او به این بچه دهاتی که از خیلی از درباریان به شاه نزدیک‌تر بود پرداخته است.

 درباره کتاب ناصرالدین‌شاه و ملیجک

 علی توکلی در این کتاب به جستجو در احوال و پیشینه ملیجک (غلام‌علی‌خان عزیزالسلطان) پرداخته و از میان خاطرات افراد مختلفی همچون اعتماد السطنه، حاج سیاح و.... رابطه و مناسبات این فرد با ناصرالدین‌شاه را بررسی کرده است. 

غلام‌علی خان عزیزالسلطان  معروف به ملیجک در کودکی منصب امیر تومانی داشت و همچنین مفتخر به دریافت شمشیر مرصع نیز شد. او فرزند میرزا محمد خان گروسی ملیجک اول و برادرزاده آمینه اقدس گروسی یکی از زنان سوگلی و از امینان دربار ناصرالدین شاه بود.

او در سال ۱۲۹۵ متولد شد  و پس از گذراندن زندگی در دربار شاه و در اوج عزت و مکنت و محبوبیت، در سن ۶۳ سالگی و در یکی از شب‌های سرد زمستان ۱۳۱۹ خورشیدی موقعی که شب هنگام به خانه بازمی‌گشت در بین راه ناگهان پایش درون تلی از کاهگل که وسط کوچه ساخته و رها کرده بودند فرورفت و به علت ضعف و سکته قلبی در همان‌جا درگذشت.

جسد ملیجک در مقبره خانوادگی مستوفی در ده ونک به خاک سپرده شد. این آرامگاه اکنون در عرصه دانشگاه الزهرای تهران قرار گرفته‌است. 

 خواندن کتاب ناصرالدین‌شاه و ملیجک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 دوست‌داران کتاب‌های تاریخی به ویژه سرگذشت‌نامه‌ها را به خواندن این اثر دعوت می‌کنیم.

 


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۶۹۴-۰
تعداد صفحات۳۲۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۴/۱۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۸۹-۶۹۴-۰