با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شعر و انقلاب؛ گفتگو با سی‌تن از شعرای انقلاب اسلامی

دانلود و خرید کتاب شعر و انقلاب؛ گفتگو با سی‌تن از شعرای انقلاب اسلامی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شعر و انقلاب؛ گفتگو با سی‌تن از شعرای انقلاب اسلامی  نوشته  محمدحسن  زورق  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شعر و انقلاب؛ گفتگو با سی‌تن از شعرای انقلاب اسلامی

محمدحسن زورق (۱۳۲۹-) پژوهشگر است.

نویسنده در پیشگفتار کتاب درباره این اثر می‌نویسد:

«... در سال ۱۳۸۶ و در آستانۀ سی‌امین سالروز پیروزی انقلاب، غربت شعر انقلاب مرا بر آن داشت که به شبکۀ چهارم سیما پیشنهاد کنم برای این مناسبت برنامۀ ویژه‌ای دربارۀ شعر انقلاب اسلامی تهیه و پخش کند. می‌دیدم برخی از شاعرانی که ده‌ها سال از فوت آن‌ها می‌گذرد در جایگاه شاعران معاصر هر روز مورد توجه قرار می‌گیرند، شاید تنها به این دلیل که در شعر با خدا خداحافظی کرده‌اند و عکس و تفصیلات و آثارشان با بهترین شیوه‌های هنری و در وسیع‌ترین سطح ممکن تهیه و پخش می‌شود و شاعران انقلاب که هنوز در قید حیات هستند، نادیده گرفته می‌شوند و آثارشان در جایی دیده نمی‌شود، در حالی که شعرشان در اوج زیبایی هنری و کارشان در حد بلوغ التزام اجتماعی است. خوشبختانه شبکۀ چهارم سیما به این پیشنهاد پاسخ مثبت داد و برنامه‌ای در سی قسمت، که در سی شب پخش شد، با عنوان «گلبرگ» تهیه شد و در هر برنامه با یکی از شاعران معاصر دربارۀ شعر انقلاب اسلامی گفت‌وگو شد. بهتر این بود که این گفت‌وگوها را یکی از چهره‌های شاخص شعر انقلاب اسلامی انجام می‌داد، ولی درنهایت تقدیر چنین بود که این گفت‌‌وگوها را من بر‌عهده بگیرم. این برنامه‌ها دربارۀ چهار محور مشخص پیگیری می‌شد؛ نخست آنکه، تعریف شعر انقلاب اسلامی چیست و دوم آنکه، شعر انقلاب اسلامی از کدامین مقطع زمانی آغاز شده است. سومین پرسش آنکه، چه کسانی پیشتازان شعر انقلاب اسلامی بوده‌اند و بالاخره چهارم آنکه، شعر انقلاب اسلامی چه تأثیری بر شعر و ادبیات سایر کشورهای اسلامی داشته است...»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
hunter
۱۳۹۸/۱۰/۲۳

شهید حاج قاسم سلیمانی: والله والله والله از مهمترین شئون عاقب‌بخیری؛ رابطه قلبی، دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب اسلامی را به دست دارد... در قیامت خواهیم دید مهمترین محور محاسبه اینه.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۲-۰۶۵۷-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۳۴۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۲-۰۶۵۷-۶