با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جهان چگونه مدرن شد؟

دانلود و خرید کتاب جهان چگونه مدرن شد؟

داستان یک «پیچ»، یک کاتب، یک کتاب

۴٫۹ از ۸ نظر
۴٫۹ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جهان چگونه مدرن شد؟  نوشته  استیون گرین‌بلت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جهان چگونه مدرن شد؟

کتاب جهان چگونه مدرن شد؟ نوشته استیون گرین‌بلت با ترجمه مهدی نصراله زاده منتشر شده است. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌های فهرست نیویورک تایمز و از فینالیست‌های جایزه‌ی پولیتزر و جایزه‌ی ملی کتاب برای ادبیات غیر داستانی. کتاب جهان چگونه مدرن شد؟ نیز البته برنده‌ی جایزه‌ی پولیتزر سال ۲۰۱۲ برای آثار عمومی غیرداستانی و نیز جایزه‌ی ملی کتاب سال ۲۰۱۱ برای ادبیات غیرداستانی بوده‌ است.

درباره کتاب جهان چگونه مدرن شد؟

این کتاب داستانی است از باغ‌های مصفّای روم باستان تا دهلیزهای تنگ و تاریک صومعه‌های قرون وسطا و کتابت‌خانه‌های درون آن‌ها، پژوهشگر برجسته و شناخته‌شده، استیوِن گرین‌بلَت، با کندوکاو در یکی از اثرگذارترین آثار ادبی همه‌ی دوران‌ها تصویری زنده و روشن از گذشته به دست می‌دهد. در زمستان سال ۱۴۱۷، پوجّو براچّولینی، منشی بیکار شده‌ی پاپ مخلوع که اینک شکارچی کتاب شده بود، نسخه‌ای از کتاب در باب طبیعت چیزها، نوشته‌ی تیتوس لوکرتیوس، را در صومعه‌ای دورافتاده پیدا کرد. و این البته تنها یکی از کشفیات او از جهان باستان بود، نسخ خطی پاگانی که به طرزی شگفت به دست کاتبان پارسای مسیحی، در کنج کتابخانه‌هایِ صومعه‌ای، محفوظ مانده بودند. داستان اینکه چطور این شعر خیره‌کننده توانست جهان را در مسیر تازه‌ای قرار دهد، یا به اصطلاح «بپیچاند»، همزمان یک اثر پژوهشی ممتاز، یک نوشته‌ی ادبی گیرا و شاهدی شورانگیز بر قدرت کلام مکتوب است.

خواندن کتاب جهان چگونه مدرن شد؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ و روایت‌های جذاب و پرحاشیه‌ی غیر داستانی پیشنهاد می‌کنیم

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
مسلم عباسپور
۱۳۹۹/۰۳/۲۷

سلام. این کتاب فقط ماجرای یافتن یک کتاب (در طبیعت چیزها، لوکرتیوس) نیست. در حقیقت تحول بنیادین جهان در معنی مدرنش که با رنسانس و ترجمه آثار کلاسیک دوره پاگان بود رو برسی می کنه. نگرش های شگفت لوکرتیوس گویی

- بیشتر
Sahar Salehi
۱۳۹۹/۰۳/۰۲

کتابی با موضوعی کامل جدید و جالب با واقعیت تاریخی، واقعا لذت بردم و متشکرم از انتخاب چنین کتابهایی برای مطالعه

Anahid
۱۴۰۰/۰۱/۱۷

من چاپی این کتاب را خواندم فوق العاده س تلنگریه برای اینکه ببینیم بشر برای رسیدن به دانش، رفاه و آسایش امروز از لبه ی چه پرتگاههایی گذشته.

mahdi
۱۳۹۹/۱۱/۰۳

سلام..من کتاب قبلا با فرمت پی دی اف خریداری کردم،اما الان ایبوک!! آیا تغییر کرده ؟ چون کماکان پی دی اف

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۰۱-۰۷-۴
تعداد صفحات۴۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۰۱-۰۷-۴