با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دعا

دانلود و خرید کتاب دعا

از منظر آیت‌الله عظمی سیدعلی خامنه‌ای؛ رهبر معظّم انقلاب اسلامی

۴٫۶ از ۲۵ نظر
۴٫۶ از ۲۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دعا  نوشته  علیرضا برازش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دعا

کتاب دعا نوشته علیرضا برازش به مفهوم دعا از منظر آیت‌الله عظمی سیدعلی خامنه‌ای؛ رهبر معظّم انقلاب اسلامی پرداخته است. این کتاب سخنرانی‌های ایشان را از زمان ریاست جمهوریشان در بر می‌گیرد. زمانی که رئیس‌جمهور وقت و خطیب جمعه تهران، حضرت آیهًْ‌الله‌العظمی خامنه‌ای در خطبه‌های نماز جمعه‌های رمضان؛ علیرغم وجود موضوع‌های متعدد عقیدتی و سیاسی و اجتماعی، حداقلّ یک خطبه را به این موضوع اختصاص می‌دادند و در مقدّمه بحث، دلیل کنار زدن مباحث دیگر و پرداختن چندباره به دعا را جایگاه ویژه و تقریباً استثنائی دعا در منظومه عقاید الهی، بیان می‌فرمودند. این کتاب یک راهنمای جامع خوب است از دعا، اثرات و نقش آن در زندگی.

خواندن کتاب دعا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به دین و سخنان مقام معظم رهبری پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب دعا

پاسخ و توجّه و التفات خداوند

* استجابت الهی، پاسخ و توجّه و التفات خداست؛ و لو آن خواسته‌ای که من و شما داریم که ای‌بسا خیال می‌کنیم این خواسته به نفع ماست، اما به زیان ماست تحقّق هم پیدا نکند؛ اما «یا الله» شما بی‌گمان لبّیکی به دنبال خود دارد. (۴۰)

نورانیتی که در دل پدید می‌آید

* اگر انس پیدا کنید، خواهید دید که خیلی از پاسخها همانی است که در همان لحظه به شما داده می‌شود؛ یعنی آدم نباید خیال کند که پاسخ دعا حتماً همان پولی است که از خدا خواسته‌است و باید برسد! گاهی اوقات پاسخ، همانی است که در آن لحظه به شما می‌دهند. آن‌چنان نورانیتی در دل شما به وجود می‌آید که می‌بینید اصلاً پاسختان را همان ساعت گرفته‌اید. آن حالتی را که انسان در دعا پیدا می‌کند، گاهی احساس می‌کند که دیگر غیر از آن، هیچ‌چیز نمی‌خواهد. (۴۱)

جاری شدنِ طلب، از سرتاپای دعا کننده، همان پاسخ الهی است

* وقتی دیدید طلب، با همهٔ وجود از سرتاپای شما جاری شد، بدانید این همان پاسخ الهی است؛ این همان جواب خداست و جواب بعدی هم اجابت است. (۴۲)

جور شدنِ أسباب و وسائط

برآورده شدن خواسته در چهارچوب قوانین طبیعی

* لازم نیست دعا همیشه قوانین طبیعی را به هم بزند و برخلاف قوانین طبیعی عمل کند؛ نه. دعا در چارچوب قوانین طبیعی مستجاب می‌شود و خواستهٔ شما برآورده می‌گردد. این قدرت خداست که قوانین را جور می‌آورد، کنار هم می‌گذارد و مقصود شما برآورده می‌شود. البتّه آنجایی که دعای شما با یک قانون الهی دیگری تصادم پیدا کند، مستجاب نمی‌شود. وعدهٔ الهی حقّ است؛ اما آن وعده هم درست است. آدم‌هایی که بی‌کار باشند و در راه اهداف خودشان تلاش نکنند، تضمینی نیست که به هدف و مقصد برسند. حالا شما دعا کن، معلوم است که این دعا خیلی اقبال استجابت ندارد. البتّه یک‌وقت هم دیدید مستجاب شد؛ اما تضمینی نیست. در جایی برخلاف یک قانون طبیعی مسلّم، شما دعا کنید؛ معلوم نیست تضمینی داشته باشد. اگرچه در مواردی بلاشک دعا قوانین را هم خرق می‌کند؛ اما این‌طور نیست که وقتی می‌گوئیم دعا مستجاب می‌شود، یعنی دعای شما اگر با قوانین دیگر الهی منافات داشته باشد و عملی همراهش نباشد و یا حتّی خود دعا از روی توجّه هم نباشد، باز مستجاب می‌شود؛ نه. در دعا، طلب کردن و خواستن از خدای متعال و حقیقتاً مطالبه کردن لازم است. این دعا مستجاب می‌شود. اگر عمل و تلاش در راه اهداف بزرگ، همراه این دعا باشد، اقبال استجابت این دعا واقعاً بیشتر است. (۴۳)


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
My Love
۱۳۹۹/۰۱/۲۸

این کتاب فوق العاده ست . خیلی خوب و زیبا رابطه انسان با خدا رو در قالب دعا و نیایش توضیح داده ، از همه مهمتر اینکه این کتاب از بیانات رهبر انقلابه کسی که خودش به تضرع و تهجد

- بیشتر
یا صاحب الزمان ادرکنی
۱۳۹۹/۰۵/۱۶

این کتاب فوق العادس ...به نکته های خیلی ریز و موشکافانه ای در مورد دعا میپردازه در عین اینکه کاملا روون و متناسب با فهم همه افراده ..حتی نوجوونای عزیز هم میتونن این کتاب و مطالعه کنن چقدر خووب که کتابم

- بیشتر
سمیرا (ژ)
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

خیلی خوب بود😀😀

taheri
۱۳۹۹/۱۲/۲۷

کتاب رو کامل مطالعه کردم. خیلی از سوالاتم در باب دعا و چگونچی استجابت اون رو برطرف کرد. اگه بفهمیم دعا چیه، حقیقتا همه چیز رو میتونیم به کمک اون به دست بیاریم و به تموم آرزوهای زندگیمون برسیم

N.F
۱۴۰۰/۰۵/۱۰

کتاب خیلی خوب و مفیدی بود و پاسخ خیلی از سوالات رو در مورد دعا و ذکر می‌داد. با خوندن این کتاب پی می‌بریم که دعا و ذکر در اصل به چه معناست و چقدر اهمیت داره.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
هرچه که می‌خواهید با خدا حرف بزنید؛ این، دعاست. هرچه می‌خواهید با او در میان بگذارید، حالا می‌تواند به زبان فارسی یا به زبان خودتان باشد.
|قافیه باران|
هنگامی که قلب انسان رقیق می‌گردد و توجّهی پیدا می‌شود، وقت دعاست. آن‌وقت اگر از خدا بخواهید، غالب این است که مقصود برآورده می‌شود.
|قافیه باران|
در دعا عجله نکنید. اگر چیزی را خواستید و در زمانی که شما خواستید برآورده نشد، نگوئید که خدای متعال دعای مرا مستجاب نکرد؛ نه. «الْأُمُورُ مَرْهُونَهًُْ بِأَوْقَاتِهَا». در روایت دارد: بنی اسرائیل بعد از آنکه خدای متعال وعده داد آنان را نجات خواهد داد، چهل سال دعا کردند و بالاخره شد. کار بزرگی هم انجام شد. غرق فرعون و پیروزی موسی بر فرعون، امری نیست که چهل سال تلاش، برای آن زیاد باشد.
|قافیه باران|
این‌طور نیست که کسی گمان کند همهٔ مقاصد، به وسیلهٔ ابزارها یا وسایل مادّی برای انسانها قابل دسترسی است. بلکه چیزهایی را انسان با دعا باید به دست آورد. البتّه نه دعای تنها و دعای بدون عمل. هیچ فایده‌ای ندارد که انسان درِ عمل را ببندد و به دعا اکتفا کند. اما در کنار عمل، در کنار اقدام، در کنار به کار انداختن همّت و تلاش، خواستن از خدا را نیز باید قرار بدهیم.
|قافیه باران|
پروردگار عالم در آیهٔ «وَ إِذا سَأَلَک عِبادِی عَنِّی» هفت مرتبه ضمیر متکلّم وحده به‌کار برده، «من» «وَ إِذا سَأَلَک عِبادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ أُجِیبُ دَعْوَهًَْ الدَّاعِ إِذا دَعانِ فَلْیسْتَجِیبُوا لِی وَ لْیؤْمِنُوا بِی» در هیچ آیهٔ دیگری از آیات قرآن این همه خدای متعال از خود حرف نزده، در یک متن به این کوتاهی هفت مرتبه گفته من. این برای اثبات نزدیکی خدا به بندگانی است که دل به سوی خدا می‌گشایند و زبان باز می‌کنند به ستایش الهی.
|قافیه باران|
با صحیفهٔ سجّادیه مأنوس شوید. کتاب بسیار عظیمی است. اینکه گفته‌اند زبور آل محمّد، واقعاً همین‌طور است؛ پُر از نغمه‌های معنوی است، دعا و درس است.
N.F
هرکس خدا را بخواند، پاسخی در مقابلش هست: «لِکلِّ مَسْأَلَهًْ مِنْک سَمْعٌ حَاضِرٌ وَ جَوَابٌ عَتِید»؛ هر سؤالی از خدا، هر خواسته‌ای از خدا، یک پاسخ قطعی در مقابل دارد. این خیلی مهمّ است و باید بندگان مؤمن خدا آن را خیلی قدر بدانند. حالا کسی که ایمان ندارد، طبیعی است که از این موقعیت مثل خیلی از موقعیتهای دیگر استفاده نمی‌کند.
|قافیه باران|
«أَرْغِدْ عَیشی»؛ «زندگی مرا زندگی گوارایی قرار بده.»
|قافیه باران|
هیچ حاجتی را آن قدر بزرگ نشماریم که بگوئیم: «این حاجت را دیگر نمی‌شود از خدا خواست، چون خیلی بزرگ است». نه. اگر حاجت، به خلاف طبیعت و سنن آفرینش نیست، اگر محال نیست، هرچه هم بزرگ باشد، مسأله‌ای نیست و از خدا بخواهید. (۱۴۱) ابا نداشتن از طرح خواسته‌های کوچک * ضمناً، از کوچک بودن خواسته هم ابا نداشته باشید. خواسته‌های کوچک کوچک را هم از خدا بخواهید. در روایت است که حتّی بندِ کفش خود را - که چیز خیلی حقیری است - از خدا بخواهید.
|قافیه باران|
امیرالمؤمنین (ع) است که فرمود: «أَلذِّکرُ مُجَالَسَهًٌْ الْمَحْبُوبِ»؛ ذکر، همنشینی با محبوب است.
N.F

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۱ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۱-۳۰-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۱تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۱۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۱-۳۰-۷