با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ایده‌ی عالی مستدام

دانلود و خرید کتاب ایده‌ی عالی مستدام

چگونه ایده‌های ماندگار بسازیم

۴٫۰ از ۳۷ نظر
۴٫۰ از ۳۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ایده‌ی عالی مستدام  نوشته  چیپ هیث  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ایده‌ی عالی مستدام

کتاب ایده‌ی عالی مستدام نوشته چیپ هیث و دن هیث که با ترجمه سید رامین هاشمی و مجتبی اسدی منتشر شده است به این پرداخته است که کارمند و مدیر در یک سازمان چگونه ایده‌هایش را به شکل ماندگار مطرح کند.

درباره کتاب ایده‌ی عالی مستدام

سال‌ها کتاب‌های متفاوتی در زمینه مدیریت و کسب و کار منتشر می‌شد و این کتاب‌ها برای مخاطب عام دارای کلمات مدیریتی و پیچیده بود و امکان خواندن و استفاده برای همه وجود نداشت. کتاب ایده‌ی عالی مستدام سعی کرده است به کارمندان و مدیران یک شرکت بیاموزد چگونه در یک مجموعه نقش مؤثر داشته باشند و بتوانند ایده‌ها و نظرات خود را بیان کنند که هم کارآیی داشته باشد هم تمام منظورشان را بیان کند.

خواندن کتاب ایده‌ی عالی مستدام را به چه کسی پیشنهاد می‌کنیم

مطالعه این کتاب را به تمام افرادی که قصد دارند با هر ابزاری از جمله سخنرانی، بیانیه‌های استراتژیک، کمپین تبلیغاتی، شعار، ارتباط‌های درون تیمی، مطالب و تیترهای روزنامه و ... پیام مهمی را به مخاطبان خود برسانند توصیه می‌کنیم.

بخش‌هایی از کتاب ایده‌ی عالی مستدام

در اصل، این کتاب، کتابی پرورشی است. پس ما چگونه ایده‌های خود را به‌گونه‌ای بپرورانیم که در جهان موفق باشند؟ بسیاری از ما نمی‌دانیم چگونه ایده‌های خود را به‌طور مؤثری منتشر کنیم؛ و آنها را متمایز کنیم. معلم زیست‌شناسی یک ساعت برای توضیح میتوز وقت صرف می‌کند و هفتهٔ بعد فقط سه دانش‌آموز به یاد می‌آورند که میتوز چیست. مدیری برای رونمایی از استراتژی جدید شرکت سخنرانی غیرجذابی می‌کند و کارمندان با ذوق و شوق سرشان را تکان می‌دهند و روز بعد کارکنان تولید را می‌بینید که همچنان همان کار قبلی را انجام می‌دهند.

اغلب، ایده‌های خوب، سخت موفق می‌شوند. اما داستان مسخرهٔ دزدی کلیه، بدون وجود هیچ منبعی که آن را تأیید کند، مدام منتشر می‌شود. چرا؟ آیا به این دلیل است که داستان کلیهٔ سرقت‌شده نسبت به سایر موضوع‌ها خریدار بیشتری دارد؟ یا آیا می‌توان ایده‌ی درست و مفید را هم به‌خوبی ایده‌ی نادرست منتشر کرد؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
Hadi Najaf
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

به شش نکته مهم برای ماندگار کردن نوشته‌ها اشاره می‌کنه و هر کدوم رو به تفصیل توضیح میده. من که عاشق این کتابم و به همه توصیه می‌کنم بخونن. به خصوص اگه سر و کارتون با نوشتن باشه. خودم این کتاب

- بیشتر
محسن
۱۳۹۹/۰۱/۰۶

این کتاب در مورد ساخت تبلیغات به یاد ماندنی و به صورت کلی یک ارایه موثر صحبت میکنه و پنج ویژگی اصلی غافلگیری، احساسی، مانوس و ... را در نظر گرفته و تک تک مورد بحث قرار میده خیلی کتاب خوبیه

- بیشتر
matinzz
۱۳۹۹/۰۲/۱۷

کتابی که هم خیلی مفیده، هم مشابهش نیست. فکر میکنم هرکسی به نوبه‌ی خودش به این کتاب نیاز داشته باشه، اما اگه کارتون وابسته به تولید محتوا هستش این کتاب جزو کتاباییه که خوندنش واجبه!

sadeqart
۱۳۹۹/۰۳/۰۴

واقعا عالی بود اگر اهل ایده پردازی هستی باید بخونیش

Dare
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

یه خرده کلی و درهم حرف میزنه ولی بعضی جاهاش چیزهای خیلی خوبی داشت

کاربر ۲۴۶۶۲۰۸
۱۳۹۹/۰۸/۲۳

انتشارات آریانا قلم واقعا ترجمه های خوبی ارائه کرده

ali aliyari
۱۳۹۹/۱۲/۰۳

این کتاب برای کسانی که تولید محتوا میکنن یا وظیفه‌ی انتقال مطالب به دیگران رو دارن می‌تونه کاربردی باشه. البته این به این معنا نیست که با خوندن این کتاب یه محتوا نویس خوب میشید اما این کتاب می‌تونه چراغ

- بیشتر
Omid Angel
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

شدیدا توصیه میشه ، بسیار متن ساده و روانی داره و ایده ای که پشت کتابه دقیقا تو خود کتاب پیاده شده : ساده ، ملموس ، داستانی ، غیر منتظره ، معتبر و ...

mohamadhajian1379
۱۳۹۹/۰۹/۱۷

کتاب خوبیه در مجموع، نگاهتون رو به اخبار و تبلیغات و اتفاقات اطراف عوض میکنه نسبتا

سعید
۱۴۰۰/۰۲/۱۲

کتاب شش اصل رو برای ماندگار کردن ایده افراد بیان میکنه و سعی میکنه با بیان داستان هایی در خصوص ایده های موفق این شش اصل رو در ذهن خواننده ماندگار کنه که البته به نظر من در قبولاندن بعضی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
اولین گام برای موفقیت این است: ساده باشیم. ساده بودن به معنای «ساده‌سازی سطح پایین» یا «عبارت کوتاه» نیست. برای ساده بودن نیازی نیست از کلمات یک بخشی استفاده کنید. منظور ما از ساده بودن این است که فهمیدن مغز ایده باید ساده باشد. «فهم مغز ایده» به‌معنی ساده‌سازی ایده تا دستیابی به کلیدی‌ترین جوهره آن است. برای رسیدن به مغز ایده، باید عناصر غیرضروری و نامربوط آن را وجین کرد. اما این راحت‌ترین بخش کار است. قسمت سخت کار، وجین کردن ایده‌هایی است که واقعاً اهمیت دارند، اما مهم‌ترین نیستند
ALI...
«طراح هنگامی متوجه می‌شود به نقطهٔ ایده‌آل رسیده است که چیزی برای حذف کردن نمانده باشد، نه هنگامی‌که چیزی برای اضافه کردن نمانده باشد.»
matinzz
تحقیر کردن آنچه نمی‌توان به دست آورد، آسان است.
ali aliyari
باید ایده‌هایی بسازیم که علاوه بر سادگی، عمیق و با مفهوم باشند. قانون طلایی، نهایت سادگی است: عبارتی تک جمله‌ای که آن‌قدر عمیق و با مفهوم باشد که دیگران آن را تا ابد به‌خاطر بسپارند.
بجان پور
به‌طور خلاصه این شش اصل چک‌لیستی برای ساخت یک ایدهٔ موفق است: داستانی ساده، غیرمنتظره، ملموس، معتبر و احساسی
Meti & yeganeh
«قبل از اینکه رأی بدهید از خود بپرسید آیا وضع من از چهار سال قبل بهتر شده است؟»
Dotnetmaster
هنگامی‌که افراد مقصد مطلوب را می‌شناسند، برای رسیدن به آن آزادند تا جایی که نیاز است از کارهای بداهه استفاده کنند.
فاطمه
«همه خانواده‌های خوشبخت به هم شبیه هستند، اما خانواده‌های بدبخت هر کدام بدبختی خاص خود را دارند.»
Dotnetmaster
هنگامی‌که چیزی را می‌دانیم برایمان تصور اینکه ندانستن آن موضوع چگونه خواهد بود بسیار دشوار است.
matinzz
فراموش نکنیم که کشف و تشخیص ایده‌ها به اندازهٔ خلق آنها مؤثر است
Meti & yeganeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۲۷-۳۲-۰
تعداد صفحات۳۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۲۷-۳۲-۰