با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درمان مبتنی برپذیرش و تعهد برای زوج‌ها

دانلود و خرید کتاب درمان مبتنی برپذیرش و تعهد برای زوج‌ها

راهنمای بالینگران برای به‌کارگیری ذهن‌آگاهی، ارزش‌ها و آگاهی از طرح‌واره برای بازسازی روابط

۳٫۰ از ۳ نظر
۳٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درمان مبتنی برپذیرش و تعهد برای زوج‌ها  نوشته  آویگیل لیو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب درمان مبتنی برپذیرش و تعهد برای زوج‌ها

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد برای زوج‌ها نوشته دکتر آویگیل لیو و دکتر متیو مک کی راهنمایی برای بالینگران است تا روش‌های درست به کارگیری ذهن آگاهی، ارزش‌ها و طرحواره‌ها برای بازسازی روابط زوجین را بیاموزند.

درباره کتاب درمان مبتنی برپذیرش و تعهد برای زوج‌ها

لیو و مک‌کی در این کتاب توضیح می‌دهند که یادگیری در کودکی فرآیندهای شناختی و هیجانی‌ای را دربرمی‌گیرد که بر رفتار تأثیر می‌گذارند؛ در صورتی که این رفتارها مشکل‌آفرین باشند، نیازی به بازسازی یا حذف تجارب شناختی و هیجانی برای ارتقای عملکرد سالم نیست. بلکه در عوض، می‌توان به نحوی با این تجارب روبرو شد، آن‌ها را پذیرفت و طوری به آن‌ها پاسخ داد که در نهایت به بهبود رابطه کمک کنند. این تکلیف، پذیرش افکار و هیجانات را در دو سطح درون‌فردی و بین‌فردی دربرمی‌گیرد. در این مداخلهٔ یکپارچه، کمک به زوج‌ها در فراگیری الگوهای یادگیری‌ای که در تعاملات تنش‌زا راه‌اندازی می‌شوند و آوردن آگاهی و حضور ذهن به بافت وسیع‌تری از کارکرد ارتباطی، شرایط را برای اقدامی مهیا می‌کند که ارتباط نزدیکی که زوج‌ها به دنبال آن هستند یعنی تعلق و عشق منجر شود.

در کتاب درمان مبتنی بر تعهد و پذیرش برای زوج‌ها، شما با سیر یکپارچه‌سازی کار با طرحواره و مفهوم‌پردازی طرحواره‌ها با شش فرآیند مرکزی ACT (شامل پذیرش، ناهم‌جوشی، ارتباط با لحظه اکنون، خود به عنوان زمینه، روشن‌سازی ارزش‌ها و اقدام متعهدانه) آشنا خواهید شد. همچنین به سوی به‌کارگیری این یکپارچگی در حل مشکلات زوج‌ها و نجات رابطه‌شان رهنمون می‌شوید. فرمول‌بندی طرحواره بدین منظور آموزش داده می‌شود تا در پیش‌بینی رفتارهای اجتنابی مشکل‌ساز به شما کمک کند.

خواندن کتاب درمان مبتنی برپذیرش و تعهد برای زوج ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

روان‌درمانگران، روان‌شناسان بالینی و مشاوران خانواده می‌توانند از راهنمایی‌های این کتاب استفاده کنند.

جملاتی از کتاب درمان مبتنی برپذیرش و تعهد برای زوج‌ها

در طول مواجهه هیجانی، درمانگر یک حالتی را در زوج‌ها برمی‌انگیزد که طرحواره‌ها فعال شوند و به آن‌ها کمک می‌کند تا تماس و ارتباط خود را با تجربه حفظ کنند. درمانگر با هدایت زوج‌ها به سمت ابراز تجاربشان در مورد محتوا، پذیرش را تقویت می‌کند. درمانگر همسران را ترغیب می‌کند تا به توصیف تجاربشان و خلق یک فضای شفقت‌ورز و اعتباربخش بازگردند، در حالی که همزمان لحظات انتخاب را برای پاسخ متفاوت در هنگام رویارویی با هیجانات و امیال پرفشار دشوار یادآوری می‌کند. درمانگر در پذیرش تجارب درونی شامل احساسات، امیال و نیازها و همزمان کمک به زوج‌ها در تغییر نحوه ارتباط با آن تجارب، به همسران کمک می‌کند. همین عمل، محتوایی را که تعارض در آن روی می‌دهد دگرگون می‌کند. با اصلاح و تغییر فعالانهٔ محتوا، زوج‌ها برای رویارویی با هیجانات دشوار تحمل خود را زیاد می‌کنند، از اینرو تمایل برای پذیرش و ماندن با درد طرحواره‌ای در لحظات آتی فعالسازی طرحواره‌ها، افزایش می‌یابد.

فهرست کتاب درمان مبتنی برپذیرش و تعهد برای زوج‌ها

پیشگفتار

مقدمه

فصل اول: جایی که تعارضات زوج شروع می‌شود

فصل دوم: فراگیری طرحواره‌ها

فصل سوم: رفتارهای مقابله‌ای مبتنی بر طرحواره و نقش اجتناب

فصل چهارم: شفاف‌سازی ارزش‌ها برای زوج‌ها

فصل پنجم: شناسایی موانع اعمال مبتنی بر ارزش‌ها و شناسایی لحظات انتخاب

فصل ششم:؛ موانع شناختی اقدام‌های مبتنی بر ارزش‌ها

فصل هفتم: موانع هیجانی اقدام‌های مبتنی بر ارزش‌ها

فصل هشتم: نقص‌های مهارتی به عنوان موانعی بر سر راه اقدام‌های مبتنی بر ارزش‌ها

فصل نهم: حل مسئله ارزش‌مدار

فصل دهم: دیدگاه‌گیری

فصل یازدهم: ساختار جلسه: پروتکل ۸ مرحله‌ای

پیوست الف: نتایج پژوهش

پیوست ب: پرسشنامه طرحواره زوج‌ها

پیوست ج: ACT برای دیالوگ جلسه زوج

پیوست د: خلاصه‌برگ‌ها

منابع

واژه‌نما انگلیسی به فارسی

واژه‌نما فارسی به انگلیسی

یادداشت‌ها

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
روابط عاشقانه درد گریزناپذیری را به همراه دارند که در صمیمت ریشه دارد. همه روابط ریسک را به دنبال دارند، اما در رابطهٔ عاشقانه نمی‌توان از درد گریزناپذیری که در لحظات محرومیت، تنهایی، ناامیدی، پریشانی، ناایمنی و گسستگی پدیدار می‌شود، خلاصی یافت. در نتیجه، ما مایلیم با همسر خود درآمیزیم و توسط او دیده شده و مورد پذیرش واقع شویم، در حالی که همزمان از طرد، بی‌توجهی و مورد قضاوت واقع شدن، واهمه داریم. از آن جا که ما هم مشتاق صمیمیت هستیم و هم از آن واهمه داریم، در کش و قوس حرکت به سوی پیوند و از آن طرف عقب کشیدن به خاطر محافظت از خودمان قرار می‌گیریم. تأکید اصلی این کتاب بر یادگیری مشاهده و روبرو شدن با درد گریزناپذیر صمیمیت، بدون استفاده از راهبردهای ویرانگر روابط است.
راحیل زارعی
این یک اشتباه است که طرحواره‌ها و درد هیجانی طرحواره‌محور را به عنوان چیزی بدانیم که باید آن را تغییر دهیم. طرحواره‌های منفی فراگیر هستند - همهٔ افراد تاحدی دارای آن هستند. همچنین تغییر و اصلاح آن‌ها بسیار دشوار است (فصل دوم را ببینید). هدف از زوج‌درمانی توقف راه‌اندازی طرحواره‌ها یا حتی کاهش درد هیجانی نیست، بلکه تغییر نحوهٔ پاسخ همسران به درد هیجانی است.
احسان رضاپور

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۰
شابکundefined
تعداد صفحات۴۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۰