با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نبوت (دفتر پنجم)

دانلود و خرید کتاب نبوت (دفتر پنجم)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نبوت (دفتر پنجم)  نوشته  امین عابدی‌نژاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نبوت (دفتر پنجم)

نبوت دفتر پنجم از مجموعه چلچراغ حکمت کانون اندیشه جوان است. این مجموعه، اندیشه‌ها و نظریات استاد شهید، مرتضی مطهری را برای نسل جوان مشتاق به اندیشه‌های این مرد بزرگ گردآوری کرده است.
علامه شهید مرتضی مطهری، به‌عنوان یک چارچوب فکری جامع، معتدل، سالم، عقلانی و قوام‌بخش، می‌تواند جوان امروز و فردای ما را به مسیری مطمئن رهنمون سازد. اصالت، خلاقیت، انصاف، اتقان، رسایی قلم، روانی متن، پاسخ به نیازهای زمانه، ارائهٔ یک منظومه فکری منسجم، نقد منصفانه و دفاع قاطعانه از یافته‌ها و مواضع فکری خویش، از شاخصه‌هایی است که اندیشه‌های علامهٔ شهید را دوام و جلا بخشیده است.

خلاصه مجموعه چلچراغ حکمت

در این مجموعه که هر جلدش به یکی از اندیشه‌های استاد مطهری می‌پردازد کوشش شده است هر کتاب به تنهایی یک موضوع مستقل را دنبال کند؛ اصل بر به‌گزینی باشد و دیدگاه استاد به‌صورت موضوعی، از تمام آثار مکتوب و همچنین یادداشت‌های منتشر شده، چکیده‌سازی شود؛ دخل و تصرف نگارنده در حد گردآوری، اقتباس، تلخیص، تلفیق و تنظیم مطالب، در ساختاری مشخص و با یک فصل‌بندی نو و جذاب باشد؛ رعایت امانت و حفظ اصالت قلم و بیان استاد، محور تدوین هر اثر قرار بگیرد؛ برای اتقان و اعتبار اثر, همهٔ مطالب به آثار مکتوب شهید مطهری مستند شود و در پاورقی‌ها, خواننده بر حسب مورد به مجموعهٔ آثار، یادداشت‌ها و یا آثار مستقل استاد ارجاع داده شود؛ توضیحات نگارنده، جدای از متن و در مقدمه یا پس‌گفتار ارائه شود.

مجموعه کتاب‌های چلچراغ حکمت برای چه کسانی مناسب است

مخاطبان این مجموعه کتاب‌ها همان‌طور که در پیشگفتار این مجموعه آمده، نسل جوان حقیقت‌جو و پرسشگر امروزی است.

جملاتی از کتاب نبوت در مجموعه چلچراغ حکمت

یکی از پرسش‌های مهم در زمینهٔ بعثت انبیا، آن است که هدف اصلی از بعثت انبیا چیست؟ مقصود اصلی و کلام آخر ایشان در میان مجموعه معارف و آگاهی‌هایی که برای بشر به ارمغان آورده‌اند چه می‌باشد؟ البته چنان‌که گفتیم، مسئلهٔ هدف نبوت روی دیگر مسئلهٔ ضرورت نبوت است و به اصطلاح این دو مسئله و مسائلی از قبیل نیاز به نبوت و یا فلسفهٔ نبوت مسائلی توأم هستند که با لحاظ حیثیات مختلف، بیان شده‌اند. از این رو این بحث در حقیقت بیانی کلی‌تر از بحث ضرورت نبوت به‌شمار می‌رود که با ملاحظهٔ دیگری مطرح شده است. در پاسخ ممکن است گفته شود که به‌طور کلی هدف اصلی پیامبران هدایت مردم، نجات مردم، خیر و صلاح و فلاح مردم است. شکی نیست که پیامبران برای هدایت مردم به راه راست و برای سعادت و نجات ایشان و برای خیر و صلاح و فلاح مردم مبعوث شده‌اند.

فهرست کتاب نبوت

فصل اول: مفهوم‌شناسی
فصل دوم: نیاز به نبوت
فصل سوم: ویژگی‌های انبیا
فصل چهارم: اعجاز
فصل پنجم: اثبات نبوت
فصل ششم: هدف‌های انبیا
فصل هفتم: وحی
فصل هشتم: ختم نبوت


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
تعداد صفحات۱۱۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱