با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب اوضاع خیلی خراب است اثر سمانه پرهیزکاری

دانلود و خرید کتاب اوضاع خیلی خراب است

کتابی درباره امید

۳٫۷ از ۲۷۵ نظر
۳٫۷ از ۲۷۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اوضاع خیلی خراب است  نوشته  سمانه پرهیزکاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اوضاع خیلی خراب است

کتاب اوضاع خیلی خراب است نوشتهٔ مارک منسن و ترجمهٔ سمانه پرهیزکاری است. نشر میلکان این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این اثر، کتابی دربارهٔ امید است؛ که به موضوعاتی مانند گرم شدن زمین، سقوط دولت‌ها، اقتصادِ در حال فروپاشی، رنجیده‌خاطر بودن دائمی مردم و نمود آن در شبکه‌های اجتماعی و... می‌پردازد. در این کتاب، تعاریف معمول شما از ایمان، شادی، آزادی و امید نقض می‌شود.

درباره کتاب اوضاع خیلی خراب است

کتاب اوضاع خیلی خراب است، دربارهٔ امید است. مارک منسن، نویسندهٔ این کتاب، همان نویسندهٔ کتاب تأثیرگذار و پرفروشِ «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» است.

کتاب حاضر، به فجایع بی‌شماری که در دنیای مدرن، در حال رخ دادن هستند می‌نگرد: گرم شدن زمین، سقوط دولت‌ها، اقتصاد در حال فروپاشی، رنجیده‌خاطر بودن دائمی مردم و نمود آن در شبکه‌های اجتماعی و... .

نویسنده می‌کوشد به این پرسش پاسخ دهد که: چرا با وجود اینکه امروز ما سالم‌تر، آزادتر و ثروتمندتر از هر دوره‌ای در طول تاریخ زندگی می‌کنیم، دنیا تأسف‌بارتر از هر دورهٔ دیگری به نظر می‌رسد؟ جنگ، مشکلات زیست‌محیطی، دردها و رنج‌های جبران‌ناپذیر و... را چه باید کرد؟ و بی‌قراری ما چگونه درمان می‌شود؟

مارک منسن با بهره‌گیری از تحقیقات بی‌شمارِ روان‌شناختی و با یاریِ خرد فیلسوفانی مثل افلاطون و نیچه و... به کالبدشکافی دین و سیاست دست زده، نگاهی به رابطهٔ ما با ثروت، سرگرمی و اینترنت انداخته و نشان داده که چگونه مقدار بیش از اندازهٔ یک چیز خوب می‌تواند روان ما را نابود کند.

او در این کتاب دانشوری و شوخ‌طبعی را با هم آمیخته تا با آنها یقهٔ ما را بگیرد و وادارمان کند با خودمان صادق‌تر باشیم و روش ارتباطمان با دنیا را تغییر دهیم.

خواندن کتاب اوضاع خیلی خراب است را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به دوستداران روانشناسی عمومی، موفقیت و خودیاری پیشنهاد می‌کنیم.

بخش‌هایی از کتاب اوضاع خیلی خراب است

«اولین‌باری که آیزاک نیوتن سیلی خورد، وسط مزرعه‌ای ایستاده بود. عمویش داشت به او توضیح می‌داد که چرا گندم باید در ردیف‌های اریب کاشته شود، اما آیزاک گوش نمی‌کرد. او به خورشید خیره شده بود و به این فکر می‌کرد که نور از چه تشکیل شده است.

او فقط پسربچه‌ای هفت‌ساله بود.

عمویش با پشت دست چنان سیلی‌ای به او زد که حسِ خویشتن‌داریِ آیزاک موقتاً روی زمینی که بدنش روی آن افتاده بود، تکه‌تکه شد. او هر گونه حس انسجام شخصی را از دست داد و درحالی‌که پاره‌های روحش مجدداً کنار هم قرار می‌گرفتند، مثل تکه‌ای مخفی در خاک باقی ماند و برای همیشه در آن‌جا رها شد.

پدر آیزاک قبل از تولد او مُرده بود، و کمی بعد مادرش او را ترک کرده بود تا با مرد پیر و ثروتمندی از روستای کناری ازدواج کند. درنتیجه آیزاک سال‌های شکل‌گیریِ هویتش را در دست‌به‌دست‌شدن بین عموها، عموزاده‌ها و پدربزرگ و مادربزرگ گذراند. هیچ‌کس واقعاً او را نمی‌خواست و بیش‌ترشان نمی‌دانستند چطور از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کنند. او سربار بود و معمولاً محبت نمی‌دید.

عموی آیزاک یک مستِ بی‌سواد بود، اما بلد بود پرچین‌ها و ردیف‌های مزرعه را بشمرد. این تنها مهارتِ فکریِ او بود و احتمالاً برای همین بود که این کار را بیش از حد نیازش انجام می‌داد. آیزاک معمولاً در این ردیف‌شماری‌ها با عمویش همراه می‌شد، چون این تنها وقتی بود که عمویش به او توجه نشان می‌داد، و او مثل آب در کویر، جذب کوچک‌ترین توجهی می‌شد.

بعداً معلوم شد که آن پسرک اعجوبه است. او در هشت‌سالگی می‌توانست مقدار خوراک موردنیاز گوسفندها و خوک‌ها را برای فصل بعد پیش‌بینی کند و در نه‌سالگی می‌توانست به‌صورت ذهنی محاسبات مربوط به هکتارهای گندم، جو و سیب‌زمینی را انجام دهد.

آیزاک در ده‌سالگی به این نتیجه رسید که کشاورزی کار احمقانه‌ای‌ست و درعوض توجهش را به محاسبهٔ خطِ سیرِ دقیقِ خورشید در فصل‌های مختلف معطوف کرد. عمویش به خط سیر دقیق خورشید اهمیتی نمی‌داد، چون این چیزها برایش آب و نان نمی‌شد، لااقل نه مستقیماً. بنابراین باز هم آیزاک را کتک می‌زد.»

⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
۱۳۹۸/۰۴/۱۱

الان که دارم می‌نویسم نصف نسخه‌ی انگلیسی کتاب رو تموم کردم و تا اینجا باید بگم از اون کتاب‌هاییه که نویسنده‌ها بعد از زیادی معروف شدن یه کتاب‌شون سریع یه کتاب دیگه بیرون میدن که از معروفیت کتاب قبل استفاده

- بیشتر
سعید رستگار
۱۳۹۸/۰۴/۲۰

من با خوندن کتاب قبلی مارک منسن، یعنی هنر ظریف رهایی از دغدغه ها اینقدر اعتماد به نفسم بالا رفت که با تمام مشکلات و مشقت هایی که داشت، یک کار تولیدی جدید شروع کردم و به سرعت یک کارگاه

- بیشتر
پیام
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

در همین حد بگم که، منی که قسمت‌های مهم هر کتاب را هایلایت می‌کنم، در این کتاب مانده‌ام چه کنم! چون هر پاراگراف این کتاب ارزشمند و مهم است، با ترجمه‌ای عالی و روان.

.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱

تووی نت که درباره کتاب سرچ کرده بودم نظر یه شخصی رو خوندم که خلاصش این بود: «نویسنده چیز جدید یا تازه اثبات شده‌ای رو نمیگه فقط بلده چطور بگه و مخاطب جذب کنه و مطلبو ادم بگیره مثل یه

- بیشتر
shamim
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

کلا کتابهای منسن به نکات خوبی اشاره میکنه ولی سیر مشخصی نداره. معلوم نیست میخواد به کجا برسه! مجموعه ای از حرفهای خوب رو به صورت پراکنده به شما میزنه. شاید از خوندن این کتاب خسته بشید ولی نکات خوبی داره که میتونید

- بیشتر
الوار خمیده ی انسانیت
۱۳۹۹/۰۳/۰۲

بسیار زیبا و اثرگذار. در ابتدا ممکنه تصور بشه که دیدگاه منفی نسبت به همه امور زندگی داره اما به مرور متوجه میشین که اصلا اینطور نیست و فقط یک دید ریالیستیک بسیار منصفانه داره. . ترکیبی از روانشنساسی عمیق

- بیشتر
mehdi pashazade
۱۳۹۹/۰۴/۲۸

کتاب خیلی خوبی هستش و ترجمشم کاملا روانه چون در بردارنده واقعیت های مهلکی هستش یکم تفکر میطلبه و نمیشه مث رمان خوند تمومش کرد باید هزمش کرد و ادامش داد

Ali Mahrooei
۱۳۹۹/۰۲/۱۷

من انگلیسی این کتاب رو خوندم.. نحوه نگارش مارک منسون از نویسنده های دیگه کمی تفاوت داره و از استفاده از کلمات رکیک ابایی نداره.. علاوه بر نحوه نگارش، مارک منسون دید جدیدی به قضیه پیشرفت و تعالی انسان داره و سعی

- بیشتر
abbas azhdari
۱۳۹۸/۰۵/۰۹

کتابی که صفحه به صفحه اش سطر به سطرش علمیه منطقیه همه چی داره پر تجربه است انگار عصاره ای از زندگیه بشر تاکنونه.کتابی بر له امید اما امیدوارانه.باورمندان به ادیان تاب شنیدنش رو ندارن چون مختصات و الگوریتم ادیان

- بیشتر
Ali Mostafavimehr
۱۳۹۸/۱۲/۰۷

برای اینکه با فضای فکری نویسنده آشنا بشید توصیه میکنم ابتدا به وبلاگ شخصی شون(markmanson.net) که توش مقاله می‌نویسن مراجعه کنید. حدود ۱۰۰ مقاله توی زمینه های متفاوت نوشتن و مجانی هم هست. بعدش اولین کتابشون که پر فروش تر

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲۵۶)
اگر فکر می‌کنید کاملاً آگاه و تحصیل‌کرده‌اید، چنین نیست: شما هنوز هم مزخرفید.
asal_msm
«حرف‌زدنِ بیش‌ازحد دربارهٔ خودتان می‌تواند ابزاری برای پنهان‌کردنِ خودِ واقعی‌تان باشد»
محمدرضا
شما و تمام کسانی که دوست‌شان دارید، روزی خواهید مُرد. تنها بخش کوچکی از چیزهایی که گفته‌اید یا کارهایی که انجام داده‌اید برای تعداد کمی از مردم اهمیت خواهند داشت، آن‌هم صرفاً برای یک مدت کوتاه. این حقیقتِ ناخوشایندِ زندگی‌ست. تمام مسائلی که به آن‌ها فکر می‌کنید یا کارهایی که انجام می‌دهید، تنها گریزِ استادانه‌ای از این حقیقت‌اند. ما غبارهای کیهانیِ بی‌اهمیتی هستیم که در یک نقطهٔ آبی پرسه می‌زنیم و به هم برخورد می‌کنیم. عظمتی برای خودمان تجسم می‌کنیم و اهدافی برای خودمان می‌سازیم. اما راستش را بخواهید، ما هیچ نیستیم.
RDH
نمی‌توانید ارزشِ چیزی را بفهمید، مگر این‌که احتمالِ ازدست‌دادنِ آن‌را تجربه کنید.
rahgozar
چه اتفاقی در جهان افتاده که باعث می‌شود با وجود بهبود مداوم همه‌چیز، مدام حال‌مان بدتر شود؟
عباس
ناخویشتن‌داریْ مشکلی احساسی‌ست. تنبلیْ مشکلی احساسی‌ست. عقب‌انداختنِ کارها مشکلی احساسی‌ست. کم‌بازدهی مشکلی احساسی‌ست. تصمیماتِ نسنجیده مشکلی احساسی‌ست. این افتضاح است! چون سروکله‌زدن با مشکلات احساسی خیلی سخت‌تر از مشکلات منطقی‌ست.
RDH
ما می‌دانیم که باید سیگارکشیدن یا خوردنِ شیرینی‌جات یا غیبت‌کردن پشت سر دوستان‌مان را متوقف کنیم، اما همچنان مرتکبِ این کارها می‌شویم. دلیلش این نیست که بهتر نمی‌دانیم؛ دلیلش این است که حسِ بهتری نداریم.
RDH
اگر در کشور شما احمقی به قدرت برسد که نمی‌توانید او را تحمل کنید، شاید از کشور و دولت خود و حتی سایر شهروندان، احساس بیزاری کنید.
💚Book lover💚
ارزش‌هایی که در طول زندگیِ خود انتخاب می‌کنیم، کریستالیزه شده و در شخصیتِ ما ته‌نشین می‌شوند. تنها راهِ تغییرِ ارزش‌هامان این است که تجربه‌هایی متضاد با آن ارزش‌ها داشته باشیم. البته هر گونه تلاش برای رهایی از این ارزش‌ها از طریق تجربه‌های جدید یا متضاد، ناگزیر با درد و ناراحتی همراه خواهد بود. برای همین است که چیزی به‌اسم "تغییرِ بدون درد" و "رشدِ بدون ناراحتی" وجود ندارد.
Houman Ydk
این جهانِ به‌فنارفتهٔ ماست و ما به‌فنارفتگانِ آن هستیم.
k.t

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۰
شابک۹۷۸۶۲۳۰۰۰۰۰۰۰
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۰
شابک۹۷۸۶۲۳۰۰۰۰۰۰۰