با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب انسان ۲۵۰ ساله (حلقه دوم)؛ بیانات مقام معظم رهبری درباره‌ی زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه‌ی معصومین (ع) اثر مؤسسه ایمان جهادی صهبا

دانلود و خرید کتاب انسان ۲۵۰ ساله (حلقه دوم)؛ بیانات مقام معظم رهبری درباره‌ی زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه‌ی معصومین (ع)

۴٫۶ از ۴۲۰ نظر
۴٫۶ از ۴۲۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انسان ۲۵۰ ساله (حلقه دوم)؛ بیانات مقام معظم رهبری درباره‌ی زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه‌ی معصومین (ع)  نوشته  مؤسسه ایمان جهادی صهبا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب انسان ۲۵۰ ساله (حلقه دوم)؛ بیانات مقام معظم رهبری درباره‌ی زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه‌ی معصومین (ع)

کتاب انسان ۲۵۰ ساله بیانات مقام معظم رهبری درباره‌ی زندگی سیاسی و مبارزات ائمه‌ی معصومین (ع) می‌باشد. ایشان طرح کتاب انسان ۲۵۰ ساله را در تیر ماه ۱۳۶۵ و در کنگره جهانی امام رضا علیه‌السلام مطرح نمودند که شکلی تازه از حرکت ائمه را به تصویر می‌کشید. حرکتی هماهنگ و پیوسته به‌سوی هدفی مشخص و واحد. گردآورندگان این کتاب مفید و ارزشمند به شوق جمع‌آوری بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره زندگی ائمه این کتاب را پدید آورده‌اند.

درباره کتاب انسان ۲۵۰ ساله

فصل اول کتاب انسان ۲۵۰ ساله مروری دارد بر مهم‌ترین اتفاقات بعد از بعثت پیامبر اکرم و مجاهدت‌های آن بزرگوار در برپایی حکومت اسلامی. در ادامه، به مفهوم امامت و وظایف امام در جامعه اسلامی پرداخته شده است، و بعد از ذکر این مقدمات، نوبت به تبیین مفهوم مبارزه حاد سیاسی، در طول زندگی ائمه علیهم السلام می‌رسد. رهبر انقلاب اسلامی ابتدا وجود چنین خط سیری را اثبات کرده و در ادامه کتاب انسان ۲۵۰ ساله با توجه به بعضی از حوادث دوران هر یک از ائمه به بررسی و تحلیل این دیدگاه می پردازد.

در بررسی سیره سیاسی، مبارزاتی ائمه، نقش دو بانوی بزرگ تاریخ اسلام، حضرت فاطمه و زینب کبری سلام الله علیهما بسیار دیده شده است. کتاب با فصل غایت حرکت انسان ۲۵۰ ساله، پایان می‌گیرد؛ با تعریفی از مفهوم انتظار و برخی از شاخصه‌های جامعه‌ی آرمانی بعد از ظهور.

مطالب کتاب انسان ۲۵۰ ساله برگرفته از سخنرانی‌ها و متون مقام معظّم رهبری است. با توجه به قوت قلم ایشان، مطالعه بخش‌های گردآوری‌شده از نوشته‌های ایشان، نسبت به سایر بخش‌ها که از بیانات معظم اله است، مستلزم تفکر و بازنگری بیشتری از سوی خوانندگان می‌باشد. سبک ویرایش و نگارش این بخش‌ها با دیگر قسمت‌های کتاب متفاوت است؛ مانند درج علائم اختصاری احترام ائمه مانند (ع)، (ص) و (س).

ائمه علیهم السلام مبارزان بزرگی بودند که در راه پیشرفت و صعود کلمه توحید و حکومت الهی فداکاری می‌کردند، زندگی این بزرگواران، علی‌رغم تفاوت‌های ظاهری اما در مجموع حرکت مستمر و طولانی بوده است؛ که از سال دهم و یازدهم هجرت شروع می‌شود و دویست و پنجاه سال ادامه پیدا می‌کند و در سال دویست و شصت که سال شروع غیبت صغری است خاتمه پیدا می‌کند. مدتی بعد از انتشار این کتاب، حلقه‌های تکمیلی آن نیز منتشر شد.

چرا باید کتاب انسان ۲۵۰ ساله را مطالعه کنیم؟

کتاب ارزشمند انسان ۲۵۰ ساله دقیقا برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری است و نشانگر نوع دید ایشان به زندگی سیاسی و مبارزات ائمه می‌باشد. این کتاب تمام جریانات اسلام را از سال دهم هجرت به بعد در برمی‌گیرد و می‌تواند به سوالات زیادی پاسخ دهد.

خواندن این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب انسان ۲۵۰ ساله برای علاقه‌مندان به سخنرانی‌های آیت‌الله خامنه‌ای کتابی بسیار قوی و کامل است، هم‌چنین اگر شما می‌خواهید اطلاعات خود را درباره‌ی وقایع اسلام بالا ببرید نیز می‌توانید این کتاب را مطالعه کنید.

درباره سید علی حسینی خامنه‌ای

سید علی حسینی خامنه‌ای در ۱۳۱۸ در مشهد متولد شد. او از ۴ سالگی در مکتب‌خانه شروع به تحصیل کرد. خامنه‌ای بعد از پایان تحصیلات ابتدایی وارد حوزه‌ی علمیه شد. او تحصیلات حوزوی خود را در حوزه‌های علمیهٔ مشهد، نجف و قم فرا گرفت. خامنه‌ای در نوجوانی با سید مجتبی نواب صفوی طلبه و بنیان‌گذار و رهبر جمعیت فدائیان اسلام آشنا شد. اولین دیدار آن دو در سال ۱۳۳۶ صورت گفت. او در راستای اهدافِ نهضت خمینی، به فعالیت‌های ضد حکومت پهلوی ادامه داد و در جریان این مبارزات، حکومت پهلوی شش بار او را بازداشت کرد. در سال ۱۳۵۶ ژاندارمری، او را به مدت سه سال به ایرانشهر تبعید کرد که با اوج‌گیری اعتراضات مردمی در سال ۱۳۵۷ این حکم بی‌اثر شده و وی به تهران بازگشت.

سید علی خامنه‌ای در انتخابات مهرماه ۱۳۶۰ به مقام ریاست جمهوری رسید. او در این انتخابات که با مشارکت هفتاد و پنج درصدی مردم برگزار شد، ۹۵٪ رای‌ها را به‌دست آورد که تاکنون بالاترین نسبت در تمامی انتخابات ریاست جمهوری ایران بوده ‌است. در انتخابات سال ۱۳۶۴ نیز، بسیاری از رقیبان خامنه‌ای از جمله نامزدان نهضت آزادی، رد صلاحیت شدند. او بار دیگر با کسب ۸۵٪ رای در سمت ریاست‌جمهوری ماند. بعد از درگذشت امام خمینی، خبرگان رهبری در تاریخ ۱۴ خرداد ۱۳۶۸، سید علی خامنه‌ای را که در آن زمان ریاست جمهوری ایران را به‌عهده داشت، به سمت «رهبر جمهوری اسلامی ایران» انتخاب کرد.

فوربز سید علی خامنه‌ای را هجدهمین رتبه در فهرست قدرتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۵ ارزیابی کرده است.

فهرست کتاب انسان ۲۵۰ ساله

کتاب انسان ۲۵۰ ساله شامل پانزده فصل است. نحوه‌ی چینش فصل‌ها، به ترتیب تاریخی زندگی ائمه از دوران پیامبر اسلام تا دوره‌ی امام جواد، امام هادی و امام حسن عسکری می‌باشد؛ که بیانات مقام معظّم رهبری درباره‌ی این سه بزرگوار در یک فصل گردآوری شده است.

تکه هایی از کتاب انسان ۲۵۰ ساله

خطراتی که اسلام را به عنوان يک پديده عزيز تهديد مي‌کند، از قبل از پديد آمدن و يا از آغاز پديد آمدنش از طرف پروردگار، پيش‌بينی شده است و وسيله مقابله با آن خطرات هم ملاحظه شده و در خود اسلام و در خود اين مجموعه، کار گذاشته شده است.

مثل يک بدن سالم، که خدای متعال قدرت دفاعی‌اش را در خود آن کار گذاشته است، يا مثل يک ماشين سالم، که مهندس و سازنده آن، وسيله تعميرش را با خود آن همراه کرده است. اسلام يک پديده است و مثل همه پديده‌ها، خطراتی آن را تهديد مي‌کند و وسيله‌ای برای مقابله لازم دارد.

خدای متعال اين وسيله را، در خود اسلام گذاشت. اما آن خطر چيست؟ دو خطر عمده، اسلام را تهديد می‌کند که يکی خطر «دشمنان خارجی» و ديگری خطر «اضمحلال داخلی» است.

انسان مى‌تواند در حركت چند ماهه حضرت ابی عبدالله(ع)، از آن روزى که از مدينه خارج شد و به طرف مكه آمد، تا آن روزى كه در كربلا شربت گواراى شهادت نوشيد، بيش از صد درس مهم بشمارد. نخواستم بگویم هزارها درس، مى‌شود گفت هزارها درس هست. ممكن است هر اشاره آن بزرگوار، یک درس باشد؛ اما اينكه مى‌گويم بيش از صد درس، يعنى اگر ما بخواهيم اين کارها را مورد صحبت قرار دهيم، از آن مى‌شود صد عنوان و سرفصل به دست آورد كه هر كدام براى يک امت، براى يک تاريخ و يک كشور، براى تربيت خود و اداره جامعه و قرب به خدا، درس است.

معین
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

عنوان کتاب خیلی متناسب و گویاست.... البته شاید بعضی از موارد مطرح شده در کتاب رو قبلا هم شنیده باشیم اما اینجا بیشتر به بررسی تحلیلی این دوران تاریخ پرداخته شده نه فقط تاریخ صِرف. باعث افتخار منه ایرانیه که

- بیشتر
فرزانه
۱۳۹۹/۰۲/۱۴

واقعا عالی بود. از سطر سطر کتاب هم لذت بردم و هم کلی چیز یاد گرفتم. تحلیل و بررسی ها دقیق و به جا بود. بی شک سیدعلی حسینی خامنه ای حفظه الله یکی از نابغه های زمان هستن. ای کاش حلقه سوم رو

- بیشتر
Omid H
۱۳۹۸/۰۸/۱۰

جزو بهترین و تاثرگذارترین کتاب های زندگیم

mohamad.kamali
۱۳۹۸/۱۲/۲۹

کتاب به صورت جامع و در عین حال کلی درباره ۱۴ معصوم صحبت کرده و برای آشنایی ابتدایی با ائمه خیلی خوبه. ولی برای دریافت جزئیات باید بعد از مطالعه این کتاب، کتاب‌های دیگه خونده بشه. در کل لحن صحبت آقا

- بیشتر
mhmd
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

پیشنهاد عالی برای کسایی که زندگی امامان رو نمیدونن

فائزه خانوم
۱۳۹۸/۰۶/۰۸

نسخه چاپیشو خوندم. خیلی برام جذابه که آقا ائمه رو ۱ انسان واحد میدونن که ۲۵۰ سال عمر این انسان بوده، یه جایی سکوت کرده، یه جایی صلح کرده، یه جایی قیام کرده، یه وقت عبادت کرده، یه وقت کار

- بیشتر
صیانه
۱۳۹۹/۰۵/۱۸

بهترین منبع برای مطالعه تاریخ اسلام از دید کلی

mohmmadreza
۱۳۹۹/۰۵/۱۲

من نسخه چاپی کتاب و خوندم فوق العادست‌ حتما بخونید‌،بهترین کتابی بود که خوندم. عالی👌👌👌

Hadith
۱۳۹۸/۰۳/۱۰

عالیه، اینکه به زبان عامیانه هست و جمله بندی سخت و چکشی نیست بهترش هم کرده. می خونم انگار رهبر داره برام می خونه😊

وصالِ ماه
۱۳۹۸/۰۳/۱۷

نسخه چاپی کتاب رو مطالعه کردم،با زبانی بسیار نرم و روان مطالب بیان شده است،با اینکه ظاهرا کتاب قطور است ولی خیلی سریع پیش می رود و خسته کننده نیست،هرچند در بعضی از فصول باید کمی با فکر و تامل

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۳۵)
هر واقعه‌ای را جداگانه انسان حساب کند، چیزی ملتفت نمی‌شود؛ باید نگاه کند، ببیند این ترتیب کار چگونه است؛ چطور مدبرانه، هوشیارانه، با محاسبهٔ صحیح همهٔ این کارها انجام گرفته است.
چڪاوڪ
علی امتیازش این بود که در حصار «خود» گرفتار نبود. «من» برای او هیچ مطرح نبود، آنچه برای او مطرح بود وظیفه بود و هدف بود و جهاد فی‌سبیل‌الله بود و خدا بود.
Hadith
خودِ پیغمبر جزوِ اولین کسان یا اولین کسی بود که آمد بیل را دستش گرفت، شروع کرد پی مسجد را کندن. نه به‌عنوان یک کار تشریفاتی، نه! واقعاً، شروع کرد کارکردن و عرق‌ریختن
میـمْ.سَتّـ'ارے
آن‌کسانی‌که در قرآن شما می‌بینید «اَلَّذینَ فی قُلوبِهِم مَرَضٌ» تعبیر می‌شود، اینها منافقین نیستند، «اَلَّذینَ فی قُلوبِهِم مَرَضٌ»؛ البته منافقین هم عده‌ای جزو «اَلَّذینَ فی قُلوبِهِم مَرَضٌ» اند، اما هرکسی که «اَلَّذینَ فی قُلوبِهِم مَرَضٌ» است؛ یعنی در دل، بیماری دارد، که جزو منافقین نیست؛ گاهی مؤمن است، اما در دلش مرض هست. این مرض یعنی چه؟ یعنی ضعف‌های اخلاقی، یعنی ضعف‌های شخصیتی، یعنی هوس‌رانی، یعنی میل به خودخواهی‌های گوناگون، اینهاست؛ که اگر جلویش را نگیری، اگر خودت با آن مبارزه نکنی، همین، ایمان را از تو خواهد گرفت، تو را از درون پوک خواهد کرد. ایمان را که از تو گرفت، دل تو شد بی‌ایمان، ظاهر تو باایمان است؛ آن‌وقت اسم چنین کسی چیست؟ منافق! اگر دل شما، دل ما خدای‌نکرده از ایمان تهی شد، درحالی‌که ظاهرمان، ظاهرِ ایمانی‌ست، پایبندی‌ها را از دست دادیم، دلبستگی‌های اعتقادی و ایمانی را از دست دادیم، اما زبان ما همچنان مثل سابق همان حرف‌ها را می‌زند که قبلاً می‌زد حرف‌های ایمانی را این می‌شود نفاق؛ آن‌هم می‌شود خطرناک.
H.H.
من نمی‌دانم شما هیچ‌وقت رئیس یک مجموعهٔ کاری بودید، تا بدانید مسئولیت یک مجموعه، معنایش چیست؟ انسان واقعاً بیچاره می‌شود در یک شرایطی.
boly
غربت ائمه علیهم السلام به دوران زندگی این بزرگواران منتهی نشد، بلکه در طول قرن‌ها، عدم توجه به ابعاد مهم و شاید اصلی از زندگی این بزرگواران، غربت تاریخی آنها را استمرار بخشید.
حــق پرســت
در شدیدترین مراحل، امیرالمؤمنین ایستاد؛ هیچ برایش مطرح نبود که اینجا خطر است. بعضی‌ها با خودشان فکر می‌کنند که ما خوب است جان خودمان را حفظ کنیم تا بعداً برای اسلام مفید واقع بشویم، امیرالمؤمنین هرگز خودش را با این‌گونه معاذیر فریب نداد و نفْس والای امیرالمؤمنین فریب‌بخور نبود. در تمام مراحلِ خطر در خطوط مقدم، امیرالمؤمنین حاضر بود.
hiba
در نظام نبوی، پایهٔ همه چیز، دانستن، شناختن، آگاهی و بیداری‌ست.
حــق پرســت
امامت، یعنی همان اوج معنای مطلوب ادارهٔ جامعه، درمقابل انواع و اقسام مدیریت‌های جامعه که از ضعف‌های انسانی، از شهوات انسانی، از نخوت و فزون‌طلبی انسانی سرچشمه می‌گیرد.
Hadith
وجود امیرالمؤمنین علیهالصلاةوالسلام از جهات متعدد، برای همهٔ نسل‌های بشر، در شرایط گوناگون یک درس جاودانه و فراموش‌نشدنی‌ست؛
آفتاب

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۶۲۷۵۲۱۵
تعداد صفحات۴۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۶۲۷۵۲۱۵