دانلود و خرید کتاب عاقلانه فکر کنید، راحت‌تر زندگی کنید اثر آلبرت الیس | انتشارات نسل نواندیش | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب عاقلانه فکر کنید، راحت‌تر زندگی کنید اثر شمس‌الدین  حسینی

کتاب عاقلانه فکر کنید، راحت‌تر زندگی کنید


دسته‌بندی
موفقیت و خودیاری۱ مورد دیگر

معرفی کتاب عاقلانه فکر کنید، راحت‌تر زندگی کنید

۱۴ بینش کتاب «عاقلانه فکر کنید، راحت‌تر زندگی کنید» نوشته دکتر آلبرت الیس است که اهداف زیر را دنبال می‌کند: این کتاب شما را تشویق می‌کند که وقتی مشکلی در زندگی‌تان به‌وجود می‌آید، احساسات شدیدتان را ابراز کنید. اما مطالب آن به‌روشنی بین احساساتی مناسب و مفید مثل نگرانی و ناراحتی، و احساساتی نامناسب و مخرب مثل وحشت، افسردگی، خشم و دلسوزی برای خود، فرق می‌گذارد. - این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور با موقعیت‌های دشوار زندگی کنار بیایید و چطور وقتی با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید، احساس بهتری داشته باشید. اما بهتر از همه، این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور می‌توانید وقتی بی‌جهت خودتان را «روان‌رنجور» می‌کنید و به ستوه می‌آورید، بهبود یابید و احساس بهتری داشته باشید. - این کتاب نه‌تنها به شما آموزش می‌دهد که چطور می‌توانید سرنوشت خودتان را از لحاظ هیجانی زیر سلطه بگیرید و قدرتمندانه عمل کنید تا خودتان را دربارهٔ هیچ موضوعی (بله هیچ موضوعی) آشفته و درمانده نکنید، بلکه همچنین توضیح می‌دهد که چه کاری می‌توانید انجام دهید تا از توان بالقوه‌تان برای تسلط بر خودتان استفاده کنید. - این کتاب در مسیر افکار علمی، خرد و واقعیت باقی می‌ماند و سعی در ارتقای این افکار دارد. همچنین به‌شدت از آنچه بیشتر کتاب‌های خودیاری امروزی مطرح می‌کنند و حاوی حجم زیادی از تصوف و مسایل غیرعملی هستند، اجتناب می‌کند. - این کتاب به شما کمک می‌کند به جای نگرش «تفکر مثبت» خوش‌بینانه که تنها باعث می‌شود به‌طور موقت با دشواری‌هایی کنار بیایید که اغلب در بلندمدت شما را تضعیف می‌کنند، تغییر فلسفی عمیق و دیدگاه جدیدی به‌دست آورید. - این کتاب روش‌های زیادی برای تغییر شخصیت به شما می‌دهد، که فقط شواهد داستانی یا موردپژوهی‌ها از آن‌ها حمایت نمی‌کنند، بلکه اکنون ثابت شده است که نتایج تحقیقات و آزمایش‌های علمی برگرفته از گروه‌های ناظر نیز از آن‌ها حمایت می‌کند. - این کتاب به گونه‌ای مؤثر به شما نشان می‌دهد که چطور مشکلات هیجانی و رفتاری کنونی‌تان را خلق می‌کنید، و به شما توصیه می‌کند که بیهوده زمان و انرژی‌تان را به شکلی احمقانه صرف درک و توضیح پیشینه و گذشته‌تان نکنید. همچنین به شما نشان می‌دهد که چطور هنوز بی‌جهت خودتان را ناراحت و آشفته می‌کنید و امروز می‌توانید چه کاری انجام دهید که از این کار دست بردارید. و بسیاری اهداف دیگر. پس بی‌درنگ شروع به خواندن توصیه‌های این کتاب کنید چرا که بسیار در زندگی شما کاربرد خواهد داشت. بیش از آنچه فکرش را بکنید و بیشتر از انچه انتظارش را داشته باشید.

همهٔ کتاب‌های چاپی

مشاهده همه

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات نسل نواندیش

مشاهده همه

نظرات کاربران

Moon
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

سلام دوستان من دانشجوی روانشناسی هستم و نام دیگرکتاب زندگی عاقلانه هست و اکثراساتید این کتاب راتوصیه کرده اند.به نظر من این کتاب بهترازنمونه بازنویسی آن هست گرچه من بازنویسی آنرامطالعه نکردم ولی فکرمی کنم این کاملترهست

وحید شعبانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸

کتاب براساس نظریه رفتاردرمانی عقلانی-هیجانی که توسط خود مولف، بنیانگذاری شده و تلفیقی از رفتاردرمانی و شناخت درمانی است، نوشته شده و در صورت پیروی از توصیه ها و تمرینهای مولف، میتونه احساسات منفی و تند ما رو که نتیجه

- بیشتر
عشق کتاااااب
۱۳۹۹/۰۲/۳۰

کتاب قبلی این نویسنده اسم جذابی داشت اما محتواش اونقدرها هم کارساز نبود این نویسنده همون کتاب نمیگذارم کسی دکمه های اعصابم را فشار دهد هست اصلا هم از این کتابش خوشم نیومد نمونه رو که دیدم تقریبا شبیه به

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۱)
وقتی خودتان را به‌شدت مضطرب یا افسرده کنید، به‌وضوح بر ضد خودتان عمل می‌کنید و نسبت به خودتان ظالم و نامنصف هستید. اختلال شما همچنین تأثیرات بدی در گروه اجتماعی‌تان می‌گذارد و باعث ناراحتی اقوام و دوستان و تا حدودی کل اجتماعتان می‌شود. بهایی که بابت وحشت‌زده کردن خودتان، خشمگین‌کردن خودتان و دلسوزی به حال خودتان می‌پردازید، خیلی گزاف است. وقت و پولتان را بیهوده هدر می‌دهید. تلاش‌هایی بیهوده می‌کنید. غمگین می‌شوید، شادمانی دیگران را خراب می‌کنید. و در طول این تنها فرصتی که برای زندگی دارید ـ بله، تنها همین زندگی ـ احمقانه شادمانی و لذت را از خودتان دور می‌کنید.
بهار
مطلب اصلی این کتاب همین است: صرف‌نظر از اینکه چقدر بد عمل می‌کنید، چقدر دیگران با شما بد رفتار می‌کنند یا در چه شرایط اسفباری زندگی می‌کنید، در واقع همیشه، بله همیشه، این توانایی و قدرت را دارید که احساسات شدید اضطراب، ناامیدی و خصومت را در خودتان تغییر دهید. نه تنها می‌توانید آن‌ها را کاهش دهید، بلکه می‌توانید همه‌شان را از بین ببرید
احسان رضاپور
همیشه می‌توانید از روش علمی استفاده کنید تا بایدهایتان را به چالش بکشید و آن‌ها را ریشه‌کن کنید، و می‌توانید دوباره شروع به تفکر عاقلانه کنید. سلامت هیجانی یعنی تفکر منطقی یا علمی.
احسان رضاپور
علم شامل اصلاح و تغییر مداوم نظریه‌ها و تلاش در جهت جایگزین کردن آن‌ها با عقاید معتبرتر و حدس‌های مفیدتر است. علم به جای خشک بودن، انعطاف‌پذیر است و به جای جزم‌اندیش بودن، روشن‌بین است. علم در تلاش برای رسیدن به حقیقت بیشتر است، نه در پی حقیقت مطلق و کامل.
احسان رضاپور
وقتی از تمایل و گرایش به سمت «باید اندیشی» تغییر جهت دهید، اضطراب شدیدی خلق می‌کنید. اگر ترجیح دهید خوب عمل کنید و بخواهید دیگران شما را بپذیرند، نگران خواهید بود که مبادا ناکام و طرد شوید. نگرانی سالم به شما کمک می‌کند به شکلی شایسته و مناسب رفتار کنید. اما اگر به‌شدت باور داشته باشید که تحت هر شرایطی باید خوب عمل کنید و اینکه دیگران باید شما را بپذیرند، آن‌وقت خودتان را وحشت‌زده می‌کنید.
احسان رضاپور
علم انعطاف‌پذیر و غیر جزمی است. علم بر حقایق و واقعیت (که همیشه می‌تواند تغییر کند) و تفکر منطقی (که خودش را نقض نمی‌کند و همزمان دو دیدگاه متضاد را می‌پذیرد) تأکید دارد. همچنین علم از افکار خشک «همه یا هیچ» و «یا این / یا آن» اجتناب می‌کند، واقعیت را اغلب دو سویه می‌بیند و شامل حوادث و خصوصیات متضاد است.
احسان رضاپور
اگر پیوسته در حیطهٔ امیال، ترجیح‌ها و ارزش‌هایتان علمی و انعطاف‌پذیر باشید، دیگر آن‌ها را به جزم‌اندیشی آسیب‌زا تبدیل نخواهید کرد. شما با خودتان می‌گویید: «من خیلی مایلم شغل خوبی داشته باشم و با کسی که دوستش دارم ازدواج کنم.» اما متعصبانه و غیرعلمی نمی‌گویید: ۱) «من باید شغل خوبی داشته باشم!» ۲) «من فقط می‌توانم با کسی که دوستش دارم خوشبخت باشم!» ۳) «اگر شغل و ازدواج خوبی را که باید داشته باشم به‌دست نیاورم، آدمی بسیار نالایق هستم!»
احسان رضاپور
اگر احساس اضطراب، عصبی بودن یا وحشت‌زدگی نامناسب داشته باشید، در پی انواع بایدها، الزام‌ها، فاجعه‌انگاری‌ها، نمی‌توانم تحمل کنم‌ها، خودتحقیرکردن‌ها و تعمیم‌گرایی‌های افراطی خواهید بود: «اگر کارم را از دست بدهم، در حالی‌که نباید از دست بدهم، هرگز دوباره نمی‌توانم کار خوب دیگری پیدا کنم و همین نشان می‌دهد که آدم بی‌کفایتی هستم!»، «باید تضمینی داشته باشم که همسرم نباید بمیرد، چون اگر بمیرد، نمی‌توانم تنهایی را تحمل کنم و همیشه بدبخت خواهم شد!»، «به هیچ وجه نباید بینایی‌ام را از دست بدهم، چون اگر این‌طور شود، زندگی‌ام وحشتناک خواهد شد و من هرگز نمی‌توانم دوباره از چیزی لذت ببرم!» توجه کنید که این عبارات پیش‌بینی‌کننده‌های بی‌قید و شرط و کامل درد و رنج هستند و برای شما هیچ راهی برای خروج از درد و رنج مستمرتان باقی نمی‌گذارند.
احسان رضاپور
به‌عنوان انسان، با خصوصیتی متولد می‌شویم (و می‌توانیم آن را رشد دهیم) که دیگر مخلوقات به‌ندرت صاحب چنین خصوصیتی هستند و آن، توانایی فکر کردن دربارهٔ تفکرمان است. ما نه‌تنها به‌طور طبیعی فیلسوف هستیم، بلکه می‌توانیم دربارهٔ فلسفه‌مان فلسفه‌سازی کنیم و دربارهٔ دلیل و استدلالمان، استدلال و دلیل بیاوریم.
احسان رضاپور
ما با افکار، احساسات و رفتارهایی خاص متولد نمی‌شویم. محیط‌مان به‌طور مستقیم ما را وادار به عمل یا احساس کردن نمی‌کند. اما ژن‌ها و تربیت اجتماعی‌مان گرایش‌هایی قوی در کاری که انجام می‌دهیم (و لذت بردن از آن کار) به ما می‌دهند و با اینکه اغلب با این گرایش‌ها همراه می‌شویم (یا تسلیم آن‌ها می‌شویم)، مجبور نیستیم درست همان کار را انجام دهیم. ما به هیچ وجه مجبور نیستیم.
بهار