با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دانش کسب عظمت

دانلود و خرید کتاب دانش کسب عظمت

۴٫۳ از ۴ نظر
۴٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دانش کسب عظمت  نوشته  والاس دلویس واتلز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دانش کسب عظمت

«دانش کسب عظمت» کتابی نوشته والاس دلوئیس‌واتلز درباره کسب تعالی در زندگی است. هدف زندگی انسان رشد است، درست همانند هدف زندگی درختان و گیاهان. درختان و گیاهان خودبه‌خود و در امتداد خطوطی ثابت رشد می‌کنند؛ درحالی‌که انسان می‌تواند مطابق اراده‌اش رشد کند. درختان و گیاهان تنها می‌توانند امکانات و ویژگی‌های مشخصی را پرورش دهند؛ اما انسان می‌تواند هر قدرتی را بپروراند، این امر در هر جایی و توسط هر کسی می‌تواند اثبات شود و اثبات هم شده است. هیچ‌چیزی نیست که در روح ممکن و در گوشت و خون غیرممکن باشد. هر آنچه انسان بتواند به آن فکر کند، در عمل غیرممکن نخواهد بود. هیچ‌چیزی وجود ندارد که انسان بتواند تصور کند و در دنیای واقعی غیرممکن باشد. نویسنده در این اثر از عوامل تاثیرگذار در رشد ذهن و روح و جسم آدمی برای دستیابی به کمال و موفقیت و ارامش سخن گفته است. مولفه‌هایی نظیر، وراثت و محیط، ویژگی‌های فردی و طرز فکر آدمی، شناخت خداوند و معنویات و..... در این کتاب به عنوان عوامل و زمینه‌سازهای دستیابی به کمال معرفی و بررسی شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
پریوش
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

بسیار کتاب آموزنده و مفیدی هست .و بهترین هدیه ایی که از طاقچه گرفتم از کتابخانه ....خدا رو شکر میکنم که مطلبی که نیاز داشتم که بدونم و راجبش اندیشه کنم رو در این کتاب پیدا کردم . سپاس از طاقچه

- بیشتر
امید
۱۳۹۹/۰۴/۰۱

سلام وتشکر از طاقچه و تیم توسعه دهندش. این کتاب واقعا عالی و مفید بود.. به همه عزیزان پیشنهاد میکنم بخونند حتما. البته یه مقدار سنگین ورنگ و بوی فلسفه داره ونیاز به چندبار مطالعه جهت درک بهتر مطالب داره..

Anahid
۱۳۹۹/۰۹/۲۱

این کتاب ابتدای قرن بیست نوشته شده ؟!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۸)
خداوند طوری ما را آفریده که مدام به اندیشیدن وادار می‌شویم. ما یا باید بیندیشیم یا باید به فعالیت‌هایی بپردازیم که ما را از اندیشیدن دور می‌کنند.
پریوش
آگاهی یا اطلاعات صرف، سازندهٔ شخصیت نیست، بلکه اندیشیدن است که شما را باعظمت می‌سازد. تفکر، رشد است؛ نمی‌توانید بدون رشد کردن، بیندیشید.
پریوش
"من از روحم اطاعت می‌کنم." این جمله‌ای پرمعناست؛ این جمله باید انقلابی در نگرش و رفتار هر فرد به‌پا کند. سپس به شناخت خود از "باری تعالای عظیم"[ذات لایزال] بیندیشید؛ به این‌که تمام آگاهی و خردش در اختیار شماست. اندیشه‌های ربّانی به‌یقین خود را در یک زندگی ربّانی بروز می‌دهند. اندیشه‌هایی که بر مبنای قدرت‌اند، منجر به جان گرفتن یک قدرت می‌شوند. اندیشه‌های باعظمت در شخصیتی باعظمت جلوه می‌کنند. به تمام این‌ها خوب فکر کنید و آن‌گاه آمادهٔ عمل هستید.
پریوش
هیچ احترامی را طلب نکنید و به دنبال شناخته شدن نباشید، اگر مستحق احترام و شناخت باشید، به سرعت به‌سویتان سرازیر می‌شوند.
پریوش
بهترین راه‌حل برای افراد خودخواه و درخواست‌های خودخواهانه‌شان، رد کردن آن خواسته‌هاست. دنیای آرمانی دنیایی نیست که در آن افراد بسیاری به افراد دیگر خدمت رسانند؛ بلکه دنیایی است که در آن هرکس در خدمت خود است. با تمام درخواست‌های افراد خودخواه و غیره، با مهربانی و باملاحظه برخورد کنید؛ اما به خود اجازه ندهید که به‌خاطر هوی و هوس، امیال، خواسته‌های خودخواهانهٔ دیگران یا تمایلات بنده‌وار یکی از اعضای خانواده به یک برده تبدیل شوید. این‌گونه رفتارها نه‌تنها به کسب عظمت منجر نمی‌شود، بلکه از سوی دیگر باعث آسیب می‌شود.
پریوش
چنانچه نیازمند آشنایی با انسانی خاص هستید، به شما معرفی خواهد شد؛ چنانچه به کتاب خاصی برای مطالعه نیازمندید، آن کتاب در زمان مناسب در دستانتان جای خواهد گرفت. تمام آگاهی مورد نیازتان، از خاستگاه‌های بیرونی و درونی در حال آمدن به‌سوی شما هستند. اطلاعات و استعدادهایتان همیشه جوابگوی احتیاجات آن زمانتان خواهد بود.
پریوش
بینش ذهنی از خودتان را با مراقبت و توجه شکل دهید. اندیشه‌شکل خود را آن‌گونه که آرزویش را دارید، بسازید و آن را با ایمان به این‌که تحقق می‌یابد، حفظ نمایید. اعمال معمول را آن‌گونه که یک خدا باید به انجام برساند، انجام دهید؛ واژه‌ها را آن‌گونه که یک خدا به زبان می‌آورد، به زبان آورید؛ با مردان و زنان طبقهٔ بالا و پایین جامعه، آن‌گونه که یک خدا با موجودات ربّانی دیگر ملاقات می‌کند، دیدار کنید. این‌گونه آغاز کنید و بدین‌سان ادامه دهید، آن‌وقت است که گشایش شما در توانایی و قدرت، باعظمت و باسرعت خواهد شد.
پریوش
بگذارید نگرش‌هایتان در کسب‌وکار، سیاست، امور همسایگی و در منزلتان، تجلی بهترین افکار باشند. بگذارید شیوهٔ رفتاری‌تان نسبت به مردان و زنان باعظمت و پست، به‌ویژه در دایرهٔ خانوادگی‌تان، فقط مهربانی باشد و رئوف‌ترین و مؤدب‌ترین فردی باشید که در تصورتان می‌گنجد.
Anahid
او باید آگاهانه با خداوند، یگانه و یکی شود. ذهنی در اطراف او وجود دارد، نزدیک‌تر از نفس، نزدیک‌تر از دست‌ها و پاها، که حافظهٔ تمام رخدادهایی است که تا به حال اتفاق افتاده است؛ از بزرگ‌ترین آشوب‌های طبیعت در دوران ماقبل‌تاریخ گرفته تا سقوط یک گنجشک در این زمان، در درون این ذهن وجود دارد؛ و تمام آن‌ها هم‌اکنون هم به همان شکل وجود دارند. توسل به این "ذهن" هدفی عظیم است که در پس تمام طبیعت وجود دارد، چراکه آن "ذهن" از تمام رخدادها آگاه است. انسان توسط "ذهنی" احاطه شده است که از تمام چیزهایی که برای آگاهی وجود دارند، آگاه است؛ گذشته، حال و آینده. همهٔ گفته‌ها و نوشته‌ها و کارهای انسان‌ها در آنجا وجود دارد. انسان زادهٔ چیزی یگانه و یکسان با این "ذهن" است؛ او از آن سرچشمه می‌گیرد و می‌تواند طوری خود را با آن بشناسد که بتواند از آنچه این "ذهن" آگاهی دارد، آگاه شود
Anahid
چنانچه تفکر مداوم و مستمر را تمرین کنید، وراثت، محیط، شرایط مختلف و غیره، راه را پیش رویتان باز می‌کنند. اما، از سوی دیگر، چنانچه خود از اندیشیدن غفلت کنید و تنها از اندیشهٔ دیگران استفاده کنید، هرگز به قابلیت‌های خود پی نخواهید برد و با ناتوانی در انجام هر کار و هر چیزی، به آخر خط خواهید رسید.
پریوش

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۸
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۸