با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روش برداشت از قرآن

دانلود و خرید کتاب روش برداشت از قرآن

روش تفسیر قرآن

۴٫۹ از ۹ نظر
۴٫۹ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روش برداشت از قرآن  نوشته  علی صفایی حائری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب روش برداشت از قرآن

هر کسی برای استفاده از قرآن راهی در پیش گرفته و از آن برداشتی دارد و برای این برداشت هم دلیلی ساخته و دستاویزی گرفته. ناچار تمام این گفته‌های مختلف و تمام این برداشت های گوناگون نمی‌توانند مقصود قرآن باشند، چون حقیقت ها با هم اختلافی ندارند و ناچار بهره برداری از قرآن به این گونه نمی‌تواند باشد و هر کس نمی تواند در آن، این گونه آزاد و رها، رفت و آمد کند، چون حقیقت دستاویز باطل‌ها نمی گردد.به دنبال این حقیقت‌ها و این واقعیت‌ها، ناگزیریم که برای برداشت‌ها، حدودی بگذاریم و برداشت‌ها را محدود کنیم. در این هنگام است که با این اشکال و تناقض روبرو می شویم که مگر قرآن، کتاب مردم و زبان مردم و برای تدبر و بررسی مردم نیست؟! و مگر قرآن کتاب صداقت نیست؟!

در این نوشته سعی شده تا با ارائه نمونه‌هایی از طرح سوال، راه برداشت از قرآن مشخص شود.در این کتاب، ابتدا توضیحی از کلمه‌های تفسیر و ترجمه و روح و نور و ظهر و بطن و تاویل و تنزیل داده شده و حدود هر یک مشخص گردیده، سپس برای رسیدن به تفسیر و روح و نور قرآن، از راه ها و اصولی سخن رفته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
امیری حسین
۱۳۹۷/۱۲/۲۲

*اگر شما هم از جمله کسانی هستید که در قرآن تناقضهایی دیده اید... *اگر هنگام مطالعه ی قرآن احساس میکنید که کتاب بی فایده ایست... *اگر فکر میکنید کتاب گنگ و پراکنده و نامنظمی است... *اگر قرآن را فقط در مراسمات عقد یا

- بیشتر
علیرضا
۱۳۹۸/۱۰/۰۴

نمونه گذاشتن برای این کتاب، ستمی نابخشودنی است... یا تمام کتاب را قرار دهید یا حتی یک سطر آن را هم نگذارید. ای کاش نمونه نداشت؛ تا من بعد از خواندنش، تشنه و هلاک نمی شدم و بعد از مدرسه، با تاکسی

- بیشتر
نگار
۱۳۹۸/۰۴/۰۷

در یک کلام عالی و جذاب ( برخلاف بسیاری از کتب مذهبی) قبل از خوندن این کتاب اول کتاب های تطهیر با جاری قرآن رو بخونید که با خوندن قرآن به سبک ایشون یعنی بسیار کاربردی و عقلانی آشنا بشید

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۰)
اصولا هر جامعه، از دو اقليت و يك اكثريت تشكيل شده است
امیری حسین
اصولاً مطالعه هر كتاب، مادام كه با طرح سؤال‌هايی همراه نباشد بهره نمی‌دهد و خواننده به سادگی از جواب‌ها و اشاره‌ها و نكته‌ها می‌گذرد و آنها را نمی‌يابد و در خونش نمی‌نشيند.
امیری حسین
اينكه چرا قرآن اين گونه پراكنده است و چرا مثل الفبا آيه‌ها را كنار هم گذاشته‌اند؟ سؤال درستی است كه به آن جواب می‌دهيم :
امیری حسین
هر كس در جست‌وجوی راهی است برای برداشت از قرآن و يا همراه پيشنهادی است به خاطر بهره‌برداری از آن. اگر اين راه‌ها و اين پيشنهادها صحيح نباشند، ناچار عقيم می‌شوند و به بن‌بست می‌رسند و دوباره رجعت و عقب گرد شروع می‌شود همان طور كه سيلاب‌ها هنگام برخورد به سدها به سرعت برمی‌گردند و عقب می‌آيند... و تا هنگامی كه سرشار شوند و بالا و بالاتر بيايند و از سر سد راه بيفتند و مانع‌ها را پشت سربگذارند مدت‌ها طول می‌كشد و چه بسا كه طعمه شنزارها بشوند و از پشت سد نگذرند و در كنار مانع بميرند.
چڪاوڪ
راستی رياضت‌ها چقدر شكل عوض می‌كنند. آن وقت ها كه می‌خواهی مثل بلبل حرف بزنی و خودت را نشان بدهی، بايد خفه باشی و هنگامی كه حال گفتن نداری و كلمه‌ها برايت وزنه‌های سنگين هستند، بايد تا صبح وزنه برداری
Mehdi Infinity
آنجا كه آيه‌ها هماهنگ با نيازها و روحيه‌ها تلاوت شوند و در اين آيه‌ها تدبر شود، بهره‌ها زيادتر خواهد بود و درمان نزديك، همان‌طور كه داروی متناسب در هنگام متناسب، درمان خواهد داشت و شفا خواهد آورد.
محمدرضا میرباقری
فقيه‌تر كسی است كه معانی كلام را بشناسد، نه خود كلام را.
محمدرضا میرباقری
انسان هر چه بيشتر می‌يابد، بيشتر پيچيده می‌شود.
محمدرضا میرباقری
می‌گفت: می‌خواهم خوب بشوم و اين جمله را نه با لب‌هايش، بلكه با هر سلولش زمزمه می‌كرد. من مدتی با او بودم و به جای گفتن، از او شنيدم و از او پرسيدم... تا اگر خيال تنوع طلبی دارد، خسته‌اش كنم... تا به جای تنوع‌ها به تحرك‌ها رو بياورد. بسياری از آنها كه به مذهب رو می‌آورند، به خاطر خستگی از لامذهبی و تكرار آن محيط‌هاست. آنها طالب يك تنوع جالب‌تر و زنده‌تر هستند، نه دوستدار يك تحرك و دگرگونی اساسی.
امیری حسین
تمام ژرفايی و تمام وسعت معانی قرآن به خاطر اين است كه به اصطلاح مانند حروف الفباست. می‌توان هر آيه را با آيه ديگر جمع كرد و از آن يك معنا و يك كلمه ديگر ساخت.
Mehdi Infinity

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۱۰/۱۰
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۱۰/۱۰