با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیدهای پرورش احساس امنیت در کودکان و نوجوانان اثر استنلی‌گرین اسپن

دانلود و خرید کتاب کلیدهای پرورش احساس امنیت در کودکان و نوجوانان

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای پرورش احساس امنیت در کودکان و نوجوانان  نوشته  استنلی‌گرین اسپن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب کلیدهای پرورش احساس امنیت در کودکان و نوجوانان

«کلیدهای پرورش احساس امنیت در کودکان و نوجوانان» نوشته استنلی گرین‌اسپن، یکی از کتاب‌های مجموعه «کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان» است که به موضوع پرورش احساس امنیت در کودکان می‌پردازد. این کتاب به ما می‌آموزد که چگونه به فرزندانمان کمک کنیم تا به احساس امنیت و اعتمادبه نفس در دنیای پرتحول امروزی دست پیدا کنند. طی قرون متمادی همواره اولین و مهم‌ترین وظیفه والدین حفظ فرزندانشان از خطرهای بیرونی بوده است و هر چند وقایع عصر حاضر خانواده‌ها را به سوی زندگی نامطمئن و پر تنش‌تری سوق داده و تهدیدها و شرایطی که کودکان را در معرض خطر و خشونت قرار می‌دهد، متفاوت از گذشته است، اما کمک به کودک برای آنکه احساس امنیت کند و با اطمینان به سوی بزرگسالی گام بردارد، امر تازه‌ای نیست. این کتاب به چند اصل زیربنایی پرداخته‌ که به کودکان در غلبه بر شرایط ترس‌آور و حفظ احساس امنیت در مواقع بحرانی کمک می‌کند. این اصول براین حقیقت استوار است که احساس امنیت کودک براساس ارتباط او با والدین و خانواده شکل می‌گیرد. فصل اول به راهکارهای کوتاه مدتی می‌پردازد که در شرایط دشوار به یاری شما و فرزندانتان می‌آید. در فصل دوم به صفات و ویژگیهای کودکی پرداخته شده که امنیت عاطفی دارد و می‌تواند با دنیای نامطمئن پیرامون خود کنار آید؛ همچنین اهداف بلند مدتی را مطرح می‌کند که والدین باید برای رشد احساس امنیت فرزندان خود در نظر بگیرند و برای آینده‌ای بهتر آماده شوند. در فصلهای سه، چهار و پنج، مهارتهای لازم برای ایجاد امنیت در اطفال، کودکان پیش دبستانی و نوجوانان را به دقت مورد بررسی قرار گرفته‌اند. سپس به شایع‌ترین علائم تنش و ناراحتی و نیز نشانه‌های حاکی از ناتوانی کودک برای کنار آمدن با آن پرداخته شده است؛ فصل پایانی نیز اهمیت امنیت عاطفی کودک در عصر حاضر را بررسی می‌کند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
اشخاص انعطاف‌پذیر زمانی که با ناملایمات روبه رو می‌شوند تا حدی می‌توانند احساسات و توانمندیهای گوناگون خود را حفظ کنند و تاب آورند. آنها نه تنها مطمئن وقاطع عمل می‌کنند، بلکه می‌توانند درون خود و نیز در روابطشان با دیگران، احساسات گوناگونی از ترس، اضطراب و غم گرفته تا شادی، اعتماد به نفس و تسلط و چیرگی را تحمل کنند. این افراد نیز گاهی درمانده و غمگین یا مضطرب و نگران می‌شوند. این بخشی از زندگی انسانی آنها است، اما قادرند این بخش را در کل مجموعه زندگی چنان نگاه کنند تا بهتر بتوانند مشکلات دیگر خود را حل کنند. به عبارت دیگر آنها در نگرانی، غم یا اضطراب گذرای خود غرق نمی‌شوند؛ بلکه از تجربه خود برای پیدا کردن راه حل استفاده می‌کنند. این گونه نیست که اشخاص انعطاف‌پذیر همیشه و در تمام لحظه‌ها قوی و نیرومند باشند، بلکه آنها نیز مانند دیگران بین لحظه‌های ضعف و قوت در نوسان هستند. اما انعطاف و بهبودپذیری واقعی ورای این لحظه‌ها نهفته است که به فرد اجازه رشد می‌دهد و قادرشان می‌سازد تا از غم و ناراحتی در جهت کامل‌تر شدن، عمیق‌تر شدن و انسانیت بیشتر استفاده کنند.
H.H.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۰/۱۰
شابکundefined
تعداد صفحات۱۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۱۰/۱۰