با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سنگاپور؛ معماران مدرن (پیشگامان نوسازی آسیا ۲)

دانلود و خرید کتاب سنگاپور؛ معماران مدرن (پیشگامان نوسازی آسیا ۲)

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سنگاپور؛ معماران مدرن (پیشگامان نوسازی آسیا ۲)  نوشته  داود حیدری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سنگاپور؛ معماران مدرن (پیشگامان نوسازی آسیا ۲)

«سنگاپور؛ معماران مدرن» اثر جی تیلور، جلد دوم از مجموعه «پیشگامان نوسازی آسیا» است. این مجموعه پنج جلدی درباره تاثیر رهبری سیاسی بر اقتصاد کشورهای کره‌ جنوبی، سنگاپور، تایوان، چین و مالزی است. مهم‌ترین شاخص در نگارش این کتاب‌ها پرداختن مولفانشان به هردو سوی منفی و مثبت رهبری این پنج تن بوده، تا زشت و زیبای زمامداری آنها همزمان پیش چشم قضاوت‌گر خواننده قرارگیرد. ترتیب بخش‌ها نیز با توجه به زمان آغاز زمامداری آنها است. وجه مشترک رهبران این کشورها تاکیدشان بر عملگرایی و پرهیزشان از ایدئولوژی است که نتیجه این تاکید و پرهیز، میدان یافتن نخبه‌گان و متخصصانی بود که در سه دهه، این پنج کشور عقب‌مانده را در ردیف اقتصادهای پیشرفته دنیا قرار دادند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
لی کوان‌یو پیش از جدا شدن سنگاپور از مالزی گام‌هایی را برای ساختن آینده منطقی و در عین‌حال شجاعانه اقتصادی -برنامه‌ریزی اقتصادی، صنعتی شدن، تولید برای صادرات و تشویق شرکت‌های چندملیتی برای سرمایه‌گذاری در این کشور- برداشته بود. برخی از موفقیت‌های اقتصادی سنگاپور را باید به بخت و اقبال نسبت داد. برای مثال، در اوایل دهه ۱۹۷۰ این کشور از تاثیرات گسترش اکتشافات نفتی در منطقه بهره‌مند شد. همچنین سیاست‌گذاری درست کمک کرد تا سنگاپور در مسیر درست اقتصادی قرار گیرد. این کشور تحت راهنمایی‌های نخستین وزیر امور دارایی خود یعنی گوه کنگ سویی متعهد شد تا از طریق کاهش تورم، تجارت آزاد و سیاست‌های مبادلاتی، به ثبات اقتصادی دست یابد
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۹
شابکundefined
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۹