با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نبرد در الوک؛ خاطرات سردار جعفر جهروتی‌زاده

دانلود و خرید کتاب نبرد در الوک؛ خاطرات سردار جعفر جهروتی‌زاده

۴٫۴ از ۵ نظر
۴٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نبرد در الوک؛ خاطرات سردار جعفر جهروتی‌زاده  نوشته  محمود جوانبخت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نبرد در الوک؛ خاطرات سردار جعفر جهروتی‌زاده

جعفر جهروتی‌زاده سال‌ها فرمانده یکی از یگان‌های پارتیزانی بود. او چندین عملیات مهم و خطرناک را در پشت جبهه عراقیها فرماندهی کرده است. «نبرد در الوک» خاطرات این سردار هشت سال دفاع مقدس از دوران جنگ است. نبردهای پارتیزانی در دوران دفاع مقدس که بیشتر در کوهستان‌ها و شهرهای مرزی عراق در شمال رخ می‌داد، کمتر در خاطرات رزمندگان آن دوران دیده می‌شود؛ به همین دلیل، خاطرات جهروتی‌زاده از این حیث یک استثنا است. نگارش نبرد درالوک پس از گفت‌وگوی حضوری با این رزمنده کهنه‌کار انجام شده است. جعفر در شش جلسه به بیان خاطرات خود پرداخته و در مجموع پانزده ساعت نوار کاست، حرف‌های او را در دل خود جای داده است: «چند روزی از پیروزی انقلاب اسلامی نمی‌گذشت و من نیز مثل بسیاری از جوانان در پوست خود نمی‌گنجیدم. رؤیاهای ما به واقعیت پیوسته بود و بساط حکومت ستمگر برچیده شده بود. شب و روز نداشتیم و هر جا که فکر می‌کردیم انقلاب به ما نیاز دارد، حاضر می‌شدیم و همچنان که طعم خوش پیروزی را زیر زبانمان مزه مزه می‌کردیم، برای محکم کردن پایه‌های حکومت تازه تأسیس ایران اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی از جان نیز دریغ نداشتیم. روزهای خوشی بود. گویی در ابرها راه می‌رفتیم، به خصوص وقتی که در حیاط مدرسه علوی، فریادِ «روحِ منی خمینی، بت شکنی خمینی» را سر می‌دادیم تا امام بیاید و برایمان حرف بزند و رهنمودهای تازه‌اش را به گوش جان بشنویم. امّا هنوز یکماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود که خبر رسید عدّه‌ای در کردستان قصد برپا کردن آشوب دارند. بدون هیچ درنگی من نیز به گروهی از جوانان انقلابی پیوستم که برای آرام کردن اوضاع، عازم کردستان بودند. با اینکه هیچ شناختی از کردستان نداشتم امّا تلاش کردم خیلی زود با فضا و جریانهای سیاسی ـ نظامی فعّال در منطقه آشنا شوم. در واقع ما افراد نظامی نبودیم که برای جنگ و سرکوب آشوبگران به منطقه رفته باشیم، ما مدافعان انقلاب مردمی سرزمین‌مان بودیم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
قافله
۱۳۹۷/۰۸/۲۷

سردار جعفری جهروتی زاده سالها فرمانده یکی از یگان های پارتیزانی بود. و چندین عملیات مهم و خطرناک را پشت جبهه عراق فرماندهی کرده است . محوریت کتاب عملیات تصرف شهر درالوک در عمق خاک عراق است سیر کتاب شروعی آرام

- بیشتر
sina
۱۳۹۹/۰۱/۰۸

یکی از بهترین کتابهای دفع مقدس به شدت توصیه میکنم بخوانید و لذت ببرید

حمید
۱۴۰۰/۰۱/۲۲

این کتاب برای عزیزانی که بدنبال جزئیاتِ وقایع و جذابیتهای خاطراتِ جنگ هستند اصلن مناسب نیست،چون نویسنده بسیار سَرسری و گذرا از تمامیِ حوادث و اتفاقات مهم گذر میکند و به جزئیات اصلن اشاره نمیکند!

کاربر ۳۱۴۷۸۳۰
۱۴۰۰/۰۲/۱۳

چون خاطرات خودم در این کتاب هست این را دوست دارم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۷/۰۸
دسته بندی
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۷/۰۸