با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
علی علیه السلام هستی بخش ایمان

دانلود و خرید کتاب علی علیه السلام هستی بخش ایمان

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب علی علیه السلام هستی بخش ایمان  نوشته  حسین درگاهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب علی علیه السلام هستی بخش ایمان

«علی علیه السلام هستی بخش ایمان» کتابی درباره کرامات حضرت علی (ع) و امامت ایشان، نوشته حسین درگاهی و محمد دولتی است. ضرورت امامت و اهل بیت، اولین روز و آخرین ساعات پیامبر، نفس و جان پیامبر، غدیر و بیعت و پوشاندن نور خدا عناوین فصل‌های این کتاب‌اند. «در میان همه وقایع تاریخ، جریان غدیر و فرمایشات رسول خدا (ص) از عجایبِ بیانات حضرت در معرّفی امیرالمؤمنین (ع) است. هر کس مسلمان است، بر این عقیده است که آیه ۶۷ سوره مائده در برگیرنده دستور ابلاغ ولایت امیرالمؤمنین (ع) به مردم است و این مطلب مورد اتفاق مفسّرین شیعه و سنّی است. و اینک اجمالی از آن واقعه: نزدیک ظهر روز دوشنبه، همین که به منطقه غدیر خم رسیدند، حضرت فرمودند: اَیهَا النّاسُ، أجیبُوا داعِی اللهِ، اَنَا رَسُولُ اللهِ. ای مردم، دعوت کننده خدا را اجابت کنید که من پیام آور خدایم. این کنایه از آن بود که هنگام ابلاغ پیام مهمی فرا رسیده است. سپس فرمان دادند تا منادی ندا کند: همه مردم متوقف شوند و آنان که پیش رفته‌اند بازگردند و آنان که پشت سر هستند توقف کنند، تا آهسته آهسته همه جمعیت در محل از پیش تعیین شده جمع گردند. همچنین دستور دادند: کسی زیر درختان کهنسالی که در آنجا بود نرود و آن موضع خالی بماند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
نرجس منتظر
۱۳۹۷/۰۸/۰۲

یا علی اسم تو بردم نه غمی ماند نه همی بابی انت و امی #شهریار

سیستماتیک
۱۳۹۸/۱۲/۰۹

حدیث :اگر تمام مردم بر حُب علی بن ابی طالب علیه السلام گرد می آمدند خداوند جهنم را نمی آفرید....

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
رسول الله (ص) به علی (ع) اشاره نمودند و فرمودند: این را می‌بینی؟ گفت: بلی! فرمودند: ولی این ولی خداست؛ پس دوستی و سر سپردگی و سرپرستی او را بپذیر و دشمن این دشمن خداست؛ پس با او دشمنی کن! ولایت (دوستی، سرپرستی و سرسپردگی) ولی این را بپذیر اگرچه قاتل پدرت و فرزندت باشد و با دشمنش دشمنی کن اگرچه پدرت و یا فرزندت باشد!
سیّد جواد
به فرموده رسول اکرم (ص): النَّظَرُ إلی علی بنِ أبی طالبٍ (ع) عبادةٌ، و ذکرُه عبادة، و لا یقبَلُ إیمانُ عبدٍ إلّا بولایتِه و آلبَرائةِ مِن أعدائِه. نگاه کردن به علی بن أبیطالب (ع) عبادت است، یاد کردن او عبادت است و ایمان هیچ بنده‌ای قبول نمی‌شود، مگر به قبول ولایت و صاحب اختیاری او و دوری از دشمنان او.
سیّد جواد
ابن عباس در روایتی می‌گوید: چون پیامبر (ص) در بستر مرگ افتاد، در خانه مردانی بودند از جمله عمر بن خطاب. حضرت فرمودند: هَلمَّ اَکتُب لَکم کتاباً لَن تضلّوا بَعدَه. بیائید برای شما نوشته‌ای بنویسم که پس از آن هرگز گمراه نگردید. عمر گفت: حتما بر پیامبر درد چیره شده است، والّا قرآن که در میان شماست و کتاب خدا هم که ما را بس است. حاضران در خانه به اختلاف افتادند و برخی آنچه را عمر گفت می‌گفتند، پس چون هیاهو و اختلاف را افزون کردند، پیامبر (ص) فرمودند: از من دور شوید که، کشمکش و نزاع نزد من شایسته نیست.
سیستماتیک
مَعاشِرَ النّاسِ، إِنَّهُ جَنْبُ اللهِ الَّذی ذَکرَ فی کتابِهِ الْعَزیزِ، فَقالَ تَعالی: (أَنْ تَقُول نَفْسٌ یا حَسْرَتا عَلی ما فَرَّطْتُ فی جَنْبِ اللهِ). ای مردم! او (علی) جَنْبُ الله است که خداوند در کتاب عزیزش ذکر کرده پس خدای تعالی فرموده است اینکه شخصی (در روز قیامت) می‌گوید: (ای حسرت بر آنچه درباره جنب خداوند تفریط و کوتاهی کردم).
سیستماتیک
إِنَّما وَلِیکمْ اللهُ وَ رَسُولُهُ وَ الَّذینَ آمَنُوا الَّذینَ یقیمُونَ الصَّلاةَ وَ یؤتُونَ الزَّکاةَ وَ هُم راکعُونَ
سیستماتیک

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۴/۰۲
تعداد صفحات۶۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۴/۰۲