با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیام‌هایی از ملکوت؛ گزین‌گویه‌های نیل دونالد والش به همراه ۳۱ داستان کوتاه

دانلود و خرید کتاب پیام‌هایی از ملکوت؛ گزین‌گویه‌های نیل دونالد والش به همراه ۳۱ داستان کوتاه

۳٫۶ از ۵ نظر
۳٫۶ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیام‌هایی از ملکوت؛ گزین‌گویه‌های نیل دونالد والش به همراه ۳۱ داستان کوتاه  نوشته  مسعود لعلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پیام‌هایی از ملکوت؛ گزین‌گویه‌های نیل دونالد والش به همراه ۳۱ داستان کوتاه

کتاب «پیام هایی از ملکوت» دربردارنده گزین‌گویه‌های نیل دونالد والش به همراه ۳۱ داستان کوتاه است. نیل دونالد والش یکی از یکی از بزرگ‌ترین معلمان معنوی معاصر و از پیشتازان موج بیداری روحی است و هدف گردآورنده این اثر ایجاد انگیزه در مخاطب برای مطالعه باقی آثار والش است. آثار والش را باید دائرة‌المعارفی از موضوعات مختلف در زمینه‌های خداشناسی؛ عرفان، رابطه‌ی انسان با خداوند، حقیقت روح، زمان، فلسفه‌ی خلقت، روابط انسانی، روابط بین‌الملل و رازورمزهای هستی دانست. وی در آثار خود به کهن‌ترین و اساسی‌ترین سؤالاتی که ذهن بشر را از بدو خلقت به خود مشمول کرده، پرداخته است. «گفتگو با خدا»، دو جلد کتاب «مراقبه گفتگو با خدا»، «دوستی با خدا» و «وصل با خدا» از اثار او هستند. کتاب حاضر داستان‌ها و جملاتی از نیل والش درباره موضوعات مختلف اخلاقی و معنوی همچون عزت نفس، پرهیز از خودخواهی، حقانیت، ارتباط با خداوند، امید، احترام به انسان‌ها، استقلال فکری و... است: «مردی، هر روز درحالی‌که از اوضاع کار در دفترش، دمغ و عبوس است، به خانه برمی‌گردد. او دیگر کارش را دوست ندارد. از رئیسش متنفر است، برای همکارانش احترامی قائل نیست و کل شرکت را تحقیر می‌کند. ولی او مرد زیرکی است و از آن‌جا که هنوز حتی کوچک‌ترین امیدی به پیدا کردن کار دیگری ندارد، به‌خوبی احساساتش را مخفی می‌کند. هیچ حرف ناخوشایندی نمی‌زند، انتقاد نمی‌کند، ضدیتی نشان نمی‌دهد و ظاهراً چیزی جز یک کارمند نمونه و وفادار نیست. بعد از این که ماه‌ها به این منوال می‌گذرد، از کار اخراج می‌شود. اخراج کارکنان اضافی. بگذار و برو. سردرنمی‌آورد. چه کرده که سزاوار چنین چیزی بوده؟ هیچ کار. پاسخ این است: هیچ کار. ولی کاری کرده که این وضعیت را به وجود آورده است. انرژی‌های منفی. او، گرچه مخفی و درونی، میدان نیرویی را خلق کرده که عواقبش به نحوی غیر منتظره دامنگیر او شده‌اند. این را باور می‌کنید؟ باور می‌کنید دلیل اتفاقی که افتاده این بوده است؟ به من اعتماد کنید. دقیقاً به همین صورت اتفاق می‌افتد.«انسان همان است که در قلبش فکر می‌کند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
نادر
۱۳۹۷/۱۰/۰۹

دوست داشتنی و عارفانه.

سیما
۱۳۹۹/۱۱/۰۸

شروع خوب وجذابی دارد چون مطابق تعالیم مسیح است بعضی نکاتش با مذهب ما هماهنگی دارد ولی هر چه پیش میرویم مطالب سطحی و دور از ذهن میشود .همین مسایل در کتابهای دینی و مذهبی خودمان خیلی بهتر بیان شده

- بیشتر
محسن
۱۴۰۰/۰۱/۰۷

من کامل نخواندم ولی همان مقدار که خواندم شعاری و خالی از مطالب دقیق و عالمانه بود میتوانم بگویم یک منبر مکتوب است

گردونه
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

کاشکی درطاقچه بی نهایت گذاشته میشد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷)
صداقت، والاترین شکل عشق است.
حکیمی
تو برای خوشبخت بودن نیاز به هیچ‌چیزی بیرون از وجودت نداری.
حکیمی
احساس نیاز، قدرتمندترین نابودکننده‌ی عشق است. بیشتر شما تفاوت عشق و نیاز را نمی‌دانید، در نتیجه این دو را با هم اشتباه می‌گیرید و این اشتباه را هر روز تکرار می‌کنید.
حکیمی
همه‌ی چیزهای خوب نصیب افرادی می‌شود، که از خود شکیبایی نشان می‌دهند.
حکیمی
هرچه نیاز تو به کسی کم‌تر باشد، بیشتر می‌توانی او را دوست بداری.
sajjad311
تو اکنون و این‌جا فقط این لحظه، این دقیقه و این ساعت را نمی‌آفرینی. تو در این لحظه و در همین روزها و اوقات، در حال آفریدن بخش‌هایی از بقیه‌ی عمرت، هستی.
حکیمی
ما انسان‌ها در راستای عقاید و منافع خویش، از زبان خداوند حرف می‌زنیم. « نیل دونالد والش »
معجزه ی سپاسگزاری
مردم همواره، رویدادهای خوب زندگی را شانس، اقبال، اتفاق، بخت، تقدیر و از این قبیل می‌نامند و از رویدادهای بد مانند توفان، گردباد، زلزله، و مرگ ناگهانی با عبارت « خواست خدا » یاد می‌کنند. رنج بردن راه خداوند نیست. بلکه علامت و نشانه‌ای مسلم است، که هنوز چیزی برای آموختن راهِ خداوند و چیزی برای به‌خاطر آوردن وجود دارد.
ماهک
چه می‌شد اگر ... امروز خداوند وقت نداشت ما را یاری کند، زیرا که دیروز فرصت دست نداد خدا را شاکر باشیم؟ چه می‌شد اگر ... فردا خداوند تصمیم می‌گرفت ما را هدایت نکند، زیرا که امروز به گفته‌اش عمل نکردیم؟ چه می‌شد اگر ... به هنگام نزول باران هرگز غرغر نمی‌کردیم، تا بتوانیم شادابی دگرباره‌ی گل، این آیت الهی را ببینیم؟ چه می‌شد اگر ... خداوند عشق و توجهش را از ما دریغ می‌کرد، چرا که ما نیز آن را از دیگران دریغ کردیم؟ چه می‌شد اگر ... فردا خداوند کتاب آسمانی را از ما می‌گرفت، چون امروز فراموش کردیم آن را قرائت کنیم؟ چه می‌شد اگر ... خداوند پیغام‌هایش را نمی‌فرستاد، زیرا که ما به سخنان پیامبرش گوش فرانمی‌دهیم؟ چه می‌شد اگر ... خداوند درهای مکان مقدس را به رویمان می‌بست، زیرا که ما دریچه‌ی قلب‌مان را نمی‌گشاییم؟ چه می‌شد اگر ... امروز خداوند به حرف‌های ما گوش نمی‌کرد، زیرا که ما دیروز به وی گوش نسپردیم؟ چه می‌شد اگر ... خداوند همان طوری که ما به وی جواب می‌دهیم، به دعاهایمان پاسخ می‌داد؟ چه می‌شد اگر ... خداوند به همان نحوی که ما او را اطاعت می‌کنیم، پاسخ نیازهای ما را می‌داد؟
بهار
مادرهایی که دوست ندارند فرزندانشان ارزش‌های آنها را مورد سؤال قرار دهند، والدینی نیستند که بچه‌های خود را دوست دارند. بلکه والدینی هستند که خود را از طریق بچه‌ها، دوست دارند.
بهار

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۸۲-۰۹۰-۱
تعداد صفحات۲۶۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۸۲-۰۹۰-۱