با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رقص زندگی

دانلود و خرید کتاب رقص زندگی

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رقص زندگی  نوشته  مسیحا  برزگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رقص زندگی

«رقص زندگی» یکی از سخن‌رانی‌های انگیزشی مسیحا برزگر درباره ارزش زندگی، فرصت زیستن و هدف از آفرینش انسان است: همه چیزِ این زندگی خاکی، آسمانی‌ست. همه چیز این زندگی مادی، الهی‌ست. همه‌ی ما به ضیافتی الهی دعوت شده‌ایم: ضیافتِ وجود. باید با همه‌ی وجودِ خود در این ضیافت شرکت کنیم. این‌گونه است که شُکرِ نعمتِ این فرصتِ یکه و تکرارناپذیر را به جا آورده‌ایم. خداوند زندگی را به ما نبخشیده است تا از آن روی بگردانیم. او زندگی را به ما بخشیده است تا آن را به تمامی زندگی کنیم. خداوند از من و تو خواهد پرسید: «آیا زندگی را زندگی کرده‌ای؟» مرگ نیز پاره‌ای از این زندگی باشکوه است. حتی مرگ را نیز باید جشن گرفت.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
ضایع کردنِ استعدادها و توانایی‌ها و فروغلتیدن در تاریکی، تنها گناهِ ممکن است.
پریوش
ما، بالقوه، همه‌ی چیزهای ضروری را با خود داریم. کافی‌ست آن‌ها را بجوییم؛ بی‌تردید آن‌ها را می‌یابیم. باید توانِ بالقوه‌ی خود را به کار بگیریم. بنابراین، هرگز مأیوس نباش و توقف نکن. دلیلی برای یأس و سرخوردگی وجود ندارد. عشق بورز. همه را در همه‌ی داشته‌های خود سهیم کن.
Mahe Kamel
عملِ تو باید از دلِ تو بجوشد و جاری شود. عملِ تو نباید واکنش باشد. کسی می‌آید و تو را می‌ستاید و بادَت می‌کند؛ خوشحال می‌شوی. دیگری می‌آید و از تو انتقاد می‌کند و بادَت را خالی می‌کند؛ خشمگین می‌شوی. هردوی این حالات، واکنش‌اَند؛ کنِشِ دلِ تو نیستند.
Mahe Kamel
عشق، در هرکجا که خود را آزاد ببیند، می‌ماند. عشق، آنگاه به اندیشه‌ی گریز می‌افتد که خود را در قفس ببیند.
Mahe Kamel
تلاش برای تحمیلِ ندامت، موجبِ افزایشِ قساوتِ قلبِ خطاکار می‌شود. اصولاً خوبی‌ها را نمی‌توان به کسی تحمیل کرد. خوبی‌ها را باید در روشنایی نشان داد. زیبایی‌ها را باید در روشنایی به نمایش گذاشت. همین کافی‌ست.
Mahe Kamel
نخستین انسان‌ها، آدم و حوا، زندگی را ستودند، زندگی پُرهیجان و پُرفراز و نشیبِ دنیا را به زندگی یکنواختِ بهشت ترجیح دادند. آن‌ها عصیان کردند و از بهشت بیرون آمدند. بدین‌سان،
پریوش
ملکوت در درونِ توست. راه تویی، رهرو تویی، راهبر تویی، منزل نیز تویی. اگر از پوستینِ گوسفندی بیرون بیایی، اگر شیرانه بغرّی و عقاب‌وار به پرواز درآیی، ملکوت را در خویشتن تحقق بخشیده‌ای. عرشِ خداوند در آسمان‌ها نیست، در دلِ انسانِ راستین است.
پریوش
من مسئولِ آن چیزی خواهم بود که از خودم خواهم ساخت.
پریوش
خداوند، بارها و بارها، در کنارِ ما و با ما گام برداشته است، نگاه در نگاه‌مان دوخته است، به ما لبخند زده است، دستِ خود را بر شانه‌هامان گذاشته است، در اتاق‌مان نشسته است، با ما سخن گفته است، در حیاطِ خانه‌مان، در سیمای یک کودک و یا یک پروانه، به جست و خیز پرداخته و ناگهان، خود را به دامانِ نگاه‌مان‌انداخته است، اما ما او را به جا نیاورده‌ایم و گذشته‌ایم.
پریوش

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۲۰
تعداد صفحات۴۲۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۲۰