با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرگ اندیشی در آثار عطار نیشابوری

دانلود و خرید کتاب مرگ اندیشی در آثار عطار نیشابوری

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرگ اندیشی در آثار عطار نیشابوری  نوشته  مهدی نوروز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مرگ اندیشی در آثار عطار نیشابوری

مرگ‌اندیشی موضوعی است که در آثار عطّار بارها به آن اشاره شده است. او در جامعه‌ای که آشوب و بی‌سامانی در آن موج می‌زد، عمر می‌گذراند و از طرفی، به عنوان فردی که از معرفت و شناخت بالایی نسبت به دیگر افراد جامعه برخوردار بود، نمی‌توانست در برابر این حجم از کژی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها سکوت کند و دَم بر نیاورد. از این رو، سعی نمود در آثار خود به مقوله‌های بازدارنده‌ای چون مرگ و متعلّقات آن بپردازد. در این پژوهش که در چهار بخش تنظیم شده، رویکردهای مرگ‌اندیشانهٔ عطّار نیشابوری به طور مفصّل و با روش توصیف و تحلیل، بررسی شده است. به این منظور، در بخش نخست، برای آشنایی هرچه بهتر خوانندگان با اندیشه و شخصیّت عطّار، نگاهی گذرا و گزین به زندگی و شیوهٔ سرایندگی شاعر و مهم‌ترین ویژگی‌های شعری او شده است. در بخش دوّم، مقولهٔ حیات و زندگی این‌جهانی مورد نظر قرار گرفته است. در بخش سوّم، دیدگاه عطّار دربارهٔ مرگ و ابعاد گوناگون آن کاویده شده است و در بخش چهارم، موضوع فنا و نیست‌شدن از خودِ انسانی مطرح شده و حیات پس از مرگ مورد توجّه قرار گرفته است، به این معنی که چگونه انسان می‌تواند با فاصله‌گرفتن از صفات جسمانی و رسیدن به مرتبهٔ فنا، حیات راستین را تجربه کند و به زندگیِ حقیقی و حقیقتِ زندگی دست یابد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
ذرّه‌ای عشق از همه آفاق بِهْ ذرّه‌ای درد از همه عشّاق بِهْ
Ali Yeganeh
تو خود اندیشه کن گر کاردانی که تا خود مرگ بِْه یا زندگانی؟ ... همه دنیا به یک جو غم نیرزد چه یک جو، نیم ارزن هم، نیرزد غم دنیا مخور ای دوست بسیار که در دنیا نخواهد ماند دیّار (اسرارنامه، ۱۸۴)
maadikhah

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱