با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انارهای ترک خورده

دانلود و خرید کتاب انارهای ترک خورده

۳٫۶ از ۱۸ نظر
۳٫۶ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انارهای ترک خورده  نوشته  حسین عباسی مود  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب انارهای ترک خورده

«انارهای ترک خورده» مجموعه ده داستان کوتاه از نویسنده معاصر، حسین عباسی مود است.

بخشی از داستان «گوشت سگ» این مجموعه را می‌خوانید:

«پدرم خیلی کم حرف بود. به زور روزی ده کلمه باهام حرف می‌زد. با مادرمم همینطور.

حتی موقع دعواهای همیشگی شون به خاطر کرایه خونه و قسط‌های سررسید شده

هم، فقط سرش رو پایین مینداخت و چیزی نمی‌گفت و مادرمم مثل ماده‌شیری که شکار بی‌رمقی پیدا کرده باشه، بهش حمله میکرد. هنوزم برام سوالِ که چطور می‌تونست بدون اینکه به روی خودش بیاره با سعه‌ی صدر این حجم از توهین رو تحمل کنه و حتی گره‌ای هم به ابروهاش نیفته. تنها عکس العملی که هر از گاهی در برابر فوران خشم و غضب مادرم از خودش نشون میداد این بود که به بهونۀ قضای حاجت به دستشویی میرفت تا به خیال خودش با کشیدن چندین بارۀ سیفون برای چند ثانیه هم که شده سر و صدا و جیغ و داد‌های مادرم رو تو گوشش خفه کنه و نشنوه.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
muris
۱۳۹۷/۰۷/۰۳

از نظر من کتاب بسیار قوی و جذاب است با خواندن اولین داستان احساس خواهید کرد در تمام لحظات دقیقا خود شما در وسط قصه هستید نویسنده بسیار چیره دست و خداوند کلام است تشکر برای انتشار این اثر فوقالعاده

هلیا
۱۳۹۸/۰۲/۰۴

کتاب خوبی بود توصیه میکنم بخونین.☺

پروین اعتصامی
۱۳۹۸/۰۲/۲۴

داستان های خیلی قشنگی داشت وقلم نویسنده خوب روایتشون کرده بود. و تاثیر گذار بودن. ولی اخرا یه داستان هایی هم داشت که اونها هم خوب بودن ولی یکم روشنفکری داشتن که کلا خوب نبود و برای سنم نامناسب تر.

کتاب باز
۱۳۹۸/۰۲/۲۵

با اینکه داستان های کوتاه زیاد نمیخونم و خیلی برام جذاب نیستند ولی از این کتاب خیلی خوشم اومد خوندن اولین داستانش باعث شد تا آخرش پیش برم جالب بود

ساحل نم ناک
۱۳۹۸/۰۲/۱۱

به نظر خوب بود معمولی

جواد
۱۳۹۸/۰۱/۲۷

خوب بود

کاربر ۹۴۵۳۳۱
۱۳۹۸/۰۲/۰۳

عالی

ram
۱۳۹۸/۰۳/۰۹

مرد های داستان تو ی زندگی زناشویی خیلی تنها و ناراضی از زندگی زناشویی وبعد آنها می میرند تقریبا چهار داستانی که من خواندم همان مرد و زنان رو توی بقیه داستان ها دیدم با یه سرنوشت که یه جوری

- بیشتر
yasamin
۱۳۹۸/۰۳/۲۲

تم و شخصیت های داستان ها تکراری بودند . جمله بندی های طولانی ، استفاده از بعضی مفاهیم و کلمات غیراخلاقی و ریتم یکنواخت داستان ها رو دوست نداشتم. در کل به نظرم کتاب متوسطی بود .

صبا عنایتی
۱۳۹۸/۰۱/۲۹

من کتابو تا نیمه ها خوندم چون دوسش نداشتم. از نظر ویرایشی هم خیلی مشکل داره.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۶)
هیچ ثانیه ای تو این دنیا جای خودش رو به ثانیۀ بعدی نمیده تا جزوی از گذشته بشه بلکه سفت و محکم سر جاش می ایسته.
پروین اعتصامی
جهنم هر چقدر هم که بد باشه لااقل این خوبی رو داره که مطمئنی هیچ جای شیک و وسوسه انگیزی داخلش نیست که دلت بخواد بری ولی وُسعِت نرسه.
هانیه صادقی نیا
از طرفی برای معدۀ به اجبار گیاه خوار شدۀ ما، ترشح کردن اسیدی که بتونه گوشت شترمرغ و بوقلمون های این رستوران رو تجزیه کنه. کار فوق العاده سختی بود و احتمالا کارمون به نفخ و درد شکم و دوا درمون می‌رسید و یک خرج اضافۀ دیگه هم برای جیب های پارچه ای و کم عمق بابا تراشیده میشد.
_SOMEONE_
من میموندم و زخم هایی که بیشتر از بدنم، روحم رو آزرده میکرد.
Numb
اون روز با جون و دل فهمیدم که برای دوست داشتنِ هر کسی، گاهی اوقات لازمه موقتا از بودن در کنارش دست کشید و به جاش از وقت و انرژی مایع گذاشت تا این حس ماورایی دوام داشته باشه.
پروین اعتصامی
با اینکه مادرم هر از گاهی برای معنا بخشیدن به سبک زندگی لِه لوردۀ امثال ما با لحن فیلسوف مأبانه ای که اصلا به قیافۀ ساده و لهجۀ روستاییش نمیومد بهم میگفت که پول زیاد داشتن هم یکجور مصیبته و مرگ از ثروتمند ها بیشتر از فقیر ها میگیره
_SOMEONE_
زندگی بی رحمتر از چیزیِ که نشون میده
Numb
. به هر حال مجموع میزان محبتی که هر موجودی میتونه از اطرافیانش دریافت کنه بدون اینکه اشباع بشه مقدار ثابتیه. پس اگر اجازه بدی که غیر از خودت، دیگری هم به کسی که دوستش داری ولو به مقدار ناچیزی ابراز محبت کنه در واقع به همون اندازه از سهم خودت از داشتنِ محبوبت، به نفع این سهامدار جدید چشم پوشی کردی و این اصل پایستگی ظرفیتِ معشوق، اولین قانونی بود که در همون سنین پایین بدون نیاز به کمک گرفتن از فرمول های پیچیدۀ فیزیک و ریاضی، موفق به اثباتش شدم و در باقی سالهای عمرم درست بودن این اصل رو چندین و چندبار تجربه کردم.
پروین اعتصامی
کسی که مُرد دیگه مُرده، کار زیادی از دست مون بر نمیاد تا براشون انجام بدیم. زنده ها رو دریاب پسر.
Zohreh Cheraghi
اون روز با جون و دل فهمیدم که برای دوست داشتنِ هر کسی، گاهی اوقات لازمه موقتا از بودن در کنارش دست کشید و به جاش از وقت و انرژی مایع گذاشت تا این حس ماورایی دوام داشته باشه.
جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۷۴۸-۹۱-۰
تعداد صفحات۱۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۷۴۸-۹۱-۰