با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
موریس مرلوپونتی: پدیدارشناسی ادراک

دانلود و خرید کتاب موریس مرلوپونتی: پدیدارشناسی ادراک

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب موریس مرلوپونتی: پدیدارشناسی ادراک  نوشته  حسن عرب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب موریس مرلوپونتی: پدیدارشناسی ادراک

«موریس مرلوپونتی: پدیدارشناسی ادراک» نوشته اریک متیوز از مجموعه متون محوری فلسفه است که با بررسی کتاب «پدیدارشناسی ادراک» موریس مرلوپونتی (۱۹۰۸-۱۹۶۱)، برجسته‌ترین پدیدارشناس فرانسوی، شناختی از فلسفه و اندیشه او به مخاطب مشتاق می‌دهد.

این اثر مهم‌ترین کتاب او است که نخستین بار در سال ۱۹۴۵ به زبان فرانسه در انتشارات گالیمار چاپ شد و در سال ۱۹۶۲ انتشارات راتلج و کیگان پُل آن را به انگلیسی منتشر کرد.

«مرلوپونتی در این اثر، نخست خطوط کلی مرادِ خود از «پدیدارشناسی» را ترسیم می‌کند: توصیف ارتباط مستقیم و پیشاتأملیِ ما با جهان پیرامونمان در ادراک. باقیِ کتاب به بسط تبیینی پدیدارشناختی از عناصر گوناگونِ تجربه‌ی ادراکی ما می‌پردازد، عناصری مانند آگاهی ما از بدن خودمان، جهان اجتماعیِ افراد دیگر، زمان و مکان چنانکه «زیسته» می‌شوند، تاریخ، آزادی و کنش، و کوگیتو. این تبیین او را قادر می‌سازد تا مشارکتی بدیع و روشنگر در بحث درباره‌ی موضوعات سنتی فلسفه داشته باشد، موضوعاتی همچون مسئله‌ی ذهن-بدن، نسبت آگاهی با ناخودآگاه، توضیح رفتار انسان، آزادی اراده، نسبت فرد با جامعه و معنای تاریخ و ارتباط آن با سیاست. آنچه از این مباحث به دست می‌آید.»

اریک متیوز به جای شرح فصل به فصل کتاب مرلوپونتی در اثر حاضر به دغدغه‌های اصلی او پرداخته‌است: «من در عوض سعی خواهم‌کرد دغدغه‌های اصلی مرلوپونتی را به‌نحوی ارائه دهم که چگونگی بسط آن‌ها از دلِ یکدیگر را نشان دهد. چه‌بسا این شیوه گهگاه مستلزم مقداری تکرار باشد که در آن مضامینی که پیش‌تر بررسی شده‌اند در بافتاری متفاوت دلالتی جدید بیابند، اما این تکرار حداقلی خواهد بود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Mohammad reza Gholami
۱۳۹۸/۰۲/۲۴

حجم کتاب می توانست بیشتر باشد ولی مطالبش عالی است

سجاد احمدی
۱۳۹۹/۱۱/۱۰

برای کسی مثل من که کمتر با فلسفه پدیدارشناسی و شخص مرلوپونتی آشنایی داشت؛ واقعا کتاب فوق العاده‌ای بود که محورهای اصلی اندیشه این متفکر رو به خوبی مشخص کرده بود؛ و همچنین بسیار متشکر از ترجمه روان متن.

Behrooz Shojaeian
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

کتاب تلاشی هست بر ارائه معرفی اجمالی مهم‌ترین اثر مرلوپونتی. با وجود حجم کم، تا حد خوبی به این هدف میرسه. هرچند این معرفی تا حدی اجمالی شده بود که باعث شد سوالات بی‌پاسخ زیادی برام باقی بمونن. ولی احساس

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۱
تعداد صفحات۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۱