با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آقای کثافت

دانلود و خرید کتاب آقای کثافت

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آقای کثافت  نوشته  محمدرفیع ضیایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آقای کثافت

«آقای کثافت» کتابی با تصاویری زیبا و داستانی زیباتر از محمد رفیع ضیایی است. ضیایی کاریکاتوریست، نویسنده و پژوهشگر، هشتم بهمن ماه سال ۱۳۲۷به دنیا آمد. او از سال ۱۳۶۱ نوشتن برای کودکان را آغاز کرد. نخستین آثارش به صورت داستان‌های کوتاه، کتاب‌های آموزش الفبا، کارت‌های بازی، کارت‌های ضرب‌المثل و علائم راهنمایی و رانندگی بود. همکاری او با نشریهٔ هزارقصه از نخستین سال‌های دههٔ ۱۳۶۰ با نوشتن داستان‌های مصور دنباله‌دار آغاز شد و تا بیش از یک دهه ادامه داشت: «آن روز باشکوه که خورشید صمیمانه همه را برشته می‌کرد، همین نصرت‌خانم از مادربزرگ کهنسال این یکی و آن یکی پرسیده بود حال نوه‌هایت چطور است! بله همین جملهٔ کوتاه چنان شخصیت منحصربه‌فردی برای این یکی راه انداخت که بیا و ببین. در آن روز باشکوه، مادربزرگ گفته بود حالشان حرف ندارد؛ نمی‌دانی آن نوهٔ عزیزم نظافت، چه بچه‌ای شده. نصرت‌خانم هم نه گذاشته و نه برداشته، گفته بود این یکی چی؟! این یکی که دور از نظافت، زبانم لال، روم به دیوار، کمی تا قسمتی به کثافت می‌زند! بله همین یک جملهٔ کوتاه باعث شد که اسم این یکی بشود کثافت؛ وگرنه، هیچ آدم عاقلی اسم بچه‌اش را نمی‌گذارد کثافت.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
❤️درود بر امام خامنه ای و نصرالله❤️
۱۳۹۷/۰۶/۰۹

متاسفانه نظرمو جلب نکرد، حوصله بر بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
او به‌اندازهٔ کافی اهل نظافت بود؛ به‌طوری که آب از دست او نمی‌توانست بفهمد که باید به کجا پناه ببرد و چون نظافت از سر و روی این مادربزرگ کهنسال می‌بارید به احترام او، اسم آن یکی را گذاشتند نظافت. آن بانوی کهنسال که حتی آب را هم آب می‌کشید،
محمد
ممنون آقای درخت آقای درخت دیگر در میان ما نیست. آقای رودخانه، آقای پرنده، آقای آسمان با تکه‌های ابر پنبه‌ای. همه او را با نام محمدرفیع ضیایی می‌شناسیم؛ اما من دوست دارم او را با نام‌های دیگری صدا بزنم. نام‌هایی که هیچگاه در شناسنامه و کارت ملی و سندهای ثبتی به چشم نیامده و حتی بر سنگ مزارش نقش نبسته است.
سپیده
خاله‌خانم که در اصل، بزرگ خاله‌خانم‌های خانواده بود و کسی نمی‌دانست چند سالش است، عقیده داشت که اول آن یکی به دنیا آمده، بعد این یکی. البته یکی از عمه‌خانم‌های کهنسال خانواده که عمهٔ همهٔ عمه‌خانم‌های ایل‌وتبار بود، معتقد بود که نه، این‌طور نیست؛ بلکه اول این یکی به دنیا آمد و بعد آن یکی.
PARSA
آقای درخت در میان ما نیست؛ ولی ثمره‌هایش در کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها طنازانه چشمک می‌زنند و ما را به خواندن دعوت می‌کنند. آقای درخت مثل «درخت بخشنده» ای است که «سیلور استاین» قصه‌اش را نوشته. او در تمام مراحل عمر و در تمام عرصه‌ها از جان خود مایه گذاشت و مدام هدیه داد و هرچه می‌داد گویی تمام نمی‌شد. آقای درخت کم توقع بود و بی‌منت می‌بخشید.
سپیده
هنرمندی که ساده بود و در اوج سادگی، پیچیدگی‌های زندگی را می‌جست تا با زبانی ساده بیان کند. گرچه فرصت نکرد این کتاب را مثل سایر کتاب‌هایش تصویرگری کند؛ اما چه خوب که دخترش لاله توانست کار پدر را دنبال کند. و چه خوب‌تر که همسر آقای درخت، خانم انصاف‌پور همت کرد و نگذاشت این اثر به فراموشی سپرده شود. ممنون آقای درخت سپاس آقای رودخانه متشکریم آقای آسمان آبی با تکه‌های ابر پنبه‌ای. فرهاد حسن‌زاده فروردین ۱۳۹۷
سپیده
چون نظافت از سر و روی این مادربزرگ کهنسال می‌بارید به احترام او، اسم آن یکی را گذاشتند نظافت.
سپیده
چون تا به یاد دارد، همه او را با احترام تمام، آقای کثافت صدا می‌کردند
سپیده
کبوترها نمی‌دانند مال کدام منطقه هستند
PARSA

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۸
شابک۹۷۸۶۰۰۸۷۱۴۰۵۷
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۸
شابک۹۷۸۶۰۰۸۷۱۴۰۵۷