با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه نه بگوییم و در جواب بله بشنویم

دانلود و خرید کتاب چگونه نه بگوییم و در جواب بله بشنویم

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونه نه بگوییم و در جواب بله بشنویم  نوشته  فرخ بافنده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چگونه نه بگوییم و در جواب بله بشنویم

«چطور «نه» بگوییم و در جواب «بله» بشنویم» کتابی برای بهره‌گیری از قدرت «نه» مثبت برای رسیدن به خواسته‌ها است. ویلیام یوری، نویسنده این کتاب مردم‌شناسی خوانده‌است و در مورد طبیعت و رفتار انسان تحقیق و مطالعه می‌کند. «نه» امروزه ضروری‌ترین و تأثیرگذارترین کلمه در زبان است که بالقوه مخرب‌ترین کلمه هم هست و گفتن آن از نظر بسیاری از آدم‌ها سخت‌ترین کار دنیاست. با این حال وقتی شیوه‌ی درست استفاده کردن از آن را یاد بگیریم، همین یک کلمه این قدرت را دارد که زندگی ما را به کل دگرگون کند. هر یک از ما در لحظاتی از زندگی‌مان مجبوریم نه بگوییم، چه به دوستانمان، چه به اعضای خانواده‌مان، چه به رؤسایمان، چه به کارمندانمان، چه به همکارانمان و چه حتی به خودمان. این مسأله که «آیا نه بگوییم یا نگوییم، و چطور این کار را بکنیم»، کیفیت زندگی ما را تعیین می‌کند. «نه» به احتمال قوی مهم‌ترین کلمه‌ای است که باید یاد بگیریم آن را درست و مؤثر به زبان بیاوریم. بریده‌ای از کتاب: به احتمال زیاد، «نه» مهم‌ترین واژه در فرهنگ لغت است ولی درست گفتن آن سخت‌ترین کار دنیاست. وقتی از شرکت‌کنندگان در همایش‌هایم در دانشگاه هاروارد و جاهای دیگر می‌پرسم که چرا نه گفتن این‌قدر برای‌شان سخت است، اغلب این جواب‌ها را می‌شنوم: «آخر نمی‌خواهم معامله را از دست بدهم.» «راستش نمی‌خواهم رابطه‌مان را خراب کنم.» «از کاری که ممکن است به تلافی این کار سرم بیاورد، می‌ترسم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مری
۱۳۹۷/۱۱/۱۶

عالیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
شاید برایت تعجب‌آور باشد اگر بگویم شاهد مواردی هم بوده‌ام که با دیدنشان آرزو کرده‌ام مقاومت و جروبحث بیشتری می‌شد؛ مواردی که همسران و کودکان مورد سوءاستفاده قرار می‌گرفتند بی‌آنکه صدایشان دربیاید، کارمندانی که رییسشان به بدترین وجه ممکن با آن‌ها رفتار می‌کرد، یا جوامعی که با ترس و وحشت در زیر یوغ دیکتانوری زندگی می‌کردند.
عزیزی
یادت باشد، در هنگام نه گفتن داری چیزی را به طرف مقابلت می‌گویی که به احتمال زیاد دوست ندارد بشنود. احترام باعث می‌شود طرف مقابل برای درک پیام تو آماده‌تر شود تا اینکه فقط آن را تکذیب و رد کند. احترام می‌تواند شدت یک واکنش منفی را کم کند و احتمال ایجاد واکنش دلخواه تو را افزایش دهد. هر قدر نه‌ای که می‌خواهی بگویی قدرتمند باشد، باید احترام بیشتری هم نشان بدهی.
nwma djsnf
ما انسان‌ها ماشین‌های واکنشی هستیم و نه‌های ما اغلب احساسی و فاقد خلاقیت هستند. ما از سر عذاب وجدان سازش می‌کنیم؛ از سر خشم حمله می‌کنیم؛ و از سر ترس خودمان را کنار می‌کشیم. برای اینکه از این دام سه وجهی نجات پیدا کنیم، باید به آدم‌هایی مبتکر، آینده‌نگر و هدفمند تبدیل شویم.
عزیزی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۱۲
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۳۶۰-۵‬‬
تعداد صفحات۳۴۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۱۲
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۳۶۰-۵‬‬