با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معیارهای انتخاب همسر (اشتباهات بزرگ در انتخاب همسر)

دانلود و خرید کتاب معیارهای انتخاب همسر (اشتباهات بزرگ در انتخاب همسر)

۳٫۱ از ۱۰ نظر
۳٫۱ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معیارهای انتخاب همسر (اشتباهات بزرگ در انتخاب همسر)  نوشته  ماهیار آذر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب معیارهای انتخاب همسر (اشتباهات بزرگ در انتخاب همسر)

«معیارهای انتخاب همسر (اشتباهات بزرگ در انتخاب همسر)» اثری از دکتر سیداصغر ساداتیان و ماهیار آذر است که براساس آخرین تحقیقاتی علمی ثابت‌شده به زبانی ساده و عملی، روش ارزیابی خود و دیگری و معیارهای انتخاب همسر مناسب و شرایط لازم برای تشکیل یک زندگی مشترک خوب را شرح داده‌است. برخی از مباحث کتاب از این قرارند: چگونه خود و دیگران را بشناسیم، عشق چیست و عاشق کیست؟،آمادگی و شرایط مناسب برای ازدواج، باورهای غلط در مورد تصمیم به ازدواج، انتخاب همسر به چه نکاتی توجه کنیم و در چه مواردی و با چه کسانی نباید ازدواج کرد. در بخشی از کتاب چنین می‌خوانید: برخی انتخاب همسر و ازدواج را به تقدیر و سرنوشت نسبت می‌دهند آن را شبیه خریدن هندوانه می‌دانند که تا بازش نکنید متوجه نخواهید شد که چه خریده‌اید. اگر ما شانس را به عنوان سرنوشت محترم در نظر بگیریم دیگر اختیار، تلاش، کوشش، تفکر و در یک کلام هستی بی‌معنی خواهد بود. اما اگر شانس را به عنوان احتمال وقوع یک حادثه در نظر بگیریم آنگاه هر چیزی قابل پیش‌بینی خواهد بود. در مورد همین مثال اگر ما بدانیم که هندوانه مورد نظر در چه شرایطی رشد یافته و از چه تخمی است و نظر دیگرانی که از آن محصول استفاده کرده‌اند را بپرسیم (همانند تحقیق در مورد وضعیت خانوادگی، سابقه فردی، محل کار، دوستان و ...) و با دقت کردن به هندوانه و توجه به رنگ و طرح پوست هندوانه (بررسی ظاهر، رفتار و افکار شخصی) می‌توانیم با ضریب اطمینان بیشتری هندوانه رسیده و مناسب‌تری انتخاب کنیم. فرق انسانهای عاقل و توانمند با دیگران در این است که آنها خود سرنوشت را می‌نویسند و می‌سازند ولی سرنوشت کار دیگران را («تقدیر ارباب مردان ترسو و بردۀ مردان شجاع است» بزرگمهر).

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
آقای سبا
۱۳۹۸/۰۵/۱۰

کتاب بسیار قوی ایه. در واقع یه خودشناسی عمیقی رو ایجاد میکنه که آدم خودش رو بیشتر بشناسه و همینطور دیگران رو. بعد از خوندن این کتاب دیدتون در مورد دیگران عوض میشه و دید روانکاوانه ای پیدا میکنید. البته اوایل کتاب

- بیشتر
kohan
۱۳۹۶/۰۹/۲۵

کتاب خوب وتاثیرگذاری بود یه سری نکات رو که نمیدونستم رو نشون داد در کل خیلی خوب بود

Nima
۱۳۹۹/۱۲/۱۸

کتاب پر از اطلاعات مفید در مورد شناخت خود و دیگران و مسائلیه که باید برای برقراری رابطه یا ازدواج بررسی بشه، داره. بسیار کاربردی و مهم و ضروری هستش. حتما پیشنهاد میکنم بخونید و داشته باشید و در مواقع

- بیشتر
alireza453
۱۴۰۰/۰۴/۲۰

بسیار کتاب قدرتمند و با محتوای غنی هست. به صورت ریشه ای شروع میکنه و با دلایل علمی و مستند.

zara angel
۱۳۹۹/۰۹/۰۴

کتاب مفیدیه اما از نظر ویراستاری مشکل داره ؛ غلط املایی و نگارشی زیاد داره.

Mostafa
۱۴۰۰/۰۶/۲۹

کتاب بسیار خوبی است. به شکل ریشه‌ای به مسایل نگاه شده و نیاز به تعمق دارد. اشتباهات نگارشی و غلطهای املایی زیادی که توسط دیگر خوانندگان نیز ذکر شده ولی اصلاح نشده، نشان از ارزش قائل نبودن و بی احترامی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۱)
یکی از مهمترین اشتباهاتی که افراد در انتخاب همسر می‌کنند این است که بدنبال بهترین فرد می‌گردند، حال آنکه بایستی بدنبال مناسب‌ترین فردی بود که با شخص سنخیت و تناسب دارد درست همانند قفل و کلید دو نفر بایستی با هم جفت و جور شوند تا درب خوشبختی زندگی اشتراکی‌شان باز شود. در غیر اینصورت حتی اگر کلید و قفل طلایی و بسیار گرانبها هم باشند، به کار هم نخواهند آمد.
hamid
بسیاری از افراد در ذهن خود یک پیش فرض غلط دارند و آن این است که با انتخاب همسر مناسب و خوب خوشبختی‌شان در زندگی اشتراکی تضمین خواهد شد. در حالیکه غافل از این هستند که انتخاب درست به منزلۀ کاشتن نهال خوشبختی در یک زمین و خاک خوب و مناسب است و برای اینکه این نهال تنومند و بارور شود بایستی از آن مراقب و نگهداری کرد. در واقع، حتی بهترین زوجین اگر در حفظ و تقویت رابطه و زندگی زناشویی خود تلاش نکنند دیر یا زود نهال خوشبختی آنها پژمرده و خشک خواهد شد.
hamid
بدلیل ویژگی روانی در زندگی اشتراکی افراد به زیبایی عادت می‌کنند ولی به نازیبایی تقریباً هرگز.
hamid
هر که دیگران را بشناسد عاقل است و هر کس خود را بشناسد عارف است.
امیرحسین
اکثر افراد با اندکی مطالعه و آگاهی، شرایط و توانایی تشکیل یک زندگی خوب و سعادتمند زناشویی را دارند ولی اشکال در این است که جفت و همراه مناسب خود را بدرستی انتخاب نکرده‌اند ) درست مثل اینکه دو انسان بالغ سوار بر قایق بخواهند در دو جهت مخالف پارو بزنند و یا با هم هماهنگی و تفاوهم نداشته باشند(
مهدی
ازدواج با تغییرات شگفت‌انگیز همراه خواهد بود این تفکر که زمان حلال بسیاری از مشکلات زناشویی خواهد بود، کاملاً غلط است. اختلافات همچون زخم عفونی است که اگر بدرستی با آنها برخورد نشود با گذشت زمان بدتر شده و به گانگرن می‌انجامد. از طرف دیگر برخی تصور می‌کنند که ازدواج خودبخود باعث می‌شود تا فرد در زندگی مسئولیت‌پذیر، کوشا و فعال شود و بی‌تفاوتی، رخوت، عصبانیت و کارهای نامناسب را کنار بگذارد. در حالیکه درست بر عکس، ازدواج مشکلات چنین افرادی را بدتر می‌کند (با اشکال و ظواهر مختلف). ازدواج را می‌توان به بدنسازی تشبیه نمود که فقط برای افراد سالم و آماده استرس وارده می‌تواند سازنده و خوب باشد و در افراد بیمار مخرب و ویرانگر خواهد بود.
hamid
- شنونده خوبی هستند و به اصطلاح سنگ صبور همه هستند و یاس‌ها و ناراحتی‌های خود را مخفی نگه‌می‌دارند. - به سختی نه می‌گوید (به تعبیر خودشان نمی‌خواهند دل کسی را بشکنند) و به همین دلیل هم در عزا و هم در عروسی قربانی می‌شوند و اصلاً به این اصل مهم «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است». توجهی ندارند (عزیزم تو فردا امتحان داری بذار من ظرف‌ها رو بشورم تو برو درس بخون! ترانه: «تو بشین فوتبال‌رو نگاه کن من خودم تمومش می‌کنم!...» - همیشه سعی در جلب رضایت و خشنودی دیگران و دریافت تعریف و تمجید است (هر چند به ظاهر رفتار و واکنشی شکسته نفسانه دارند).
Hawra
فرد با حرمت نفس پایین در برابر انتقاد (خصوصاً از طرف فردی که جایگاهی در ذهن او دارد) بسیار شکننده است و مسائل غیر مرتبط به خود را شخصی می‌گیرد (مثلاً اگر فردی نسبت به شهر زادگاهش مطلب نادرست یا نامناسبی بزند انگار در مورد خود او گفته است). این افراد معمولاً بسیار مراقب و گوش به زنگ هستند و رفتار، گفتار و حرکات دیگران را به دقت به صورت موشکافی زیر نظر می‌گیرند.
pooneh
قربانی یا مظلوم شدن عشق (و ازدواج) واقعی اساساً یک رابطه دو طرفه و تقریباً برابر است و اگرچه از ویژگیهای عشق؛ محبت و گاهی از خودگذشتگی و در منتهی درجه خود ایثار است اما زمانیکه این رابطه در اکثر موارد یک طرفه شد دیگر رابطۀ برابری وجود نخواهد داشت و پذیرش چنین موقعیتی نه بدلیل عشق و محبت بلکه به یکی از دلایل نادانی، ناتوانی، نگرانی و یا نیازمندی است (به قول استاد گرامی دکتر هلاکویی چهار نون نحس بشریت).
bhzdi
اگرچه ازدواج و تشکیل خانواده بهترین و متعالی‌ترین شکل پیوند رابطه زن و مرد است و یکی از راههای رسیدن به خوشبختی، سعادت و کمال است اما این امر میسر نخواهد شد مگر اینکه دست به انتخابی درست زد. ازدواج غلط نه تنها به فرد بلکه به خانواده‌ها و جامعه صدمات بسیار سنگین و گاهی جبران ناپذیری می‌زند و این در حالی است که با اندکی صرف وقت و مطالعه و مسئولیت‌پذیری و واقعیت‌بینی می‌توان بیش از ۹۰ موارد انتخابهای غلطی را که غالباً به طلاق نیز منجر می‌شود، جلوگیری نمود.
آقای سبا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۲۵
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۸۸۷۵-۵۸-۴
تعداد صفحات۲۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۲۵
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۸۸۷۵-۵۸-۴