با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب تغییر شهامت می‌خواهد اثر سعید گل‌محمدی

کتاب تغییر شهامت می‌خواهد

نویسنده:سعید گل‌محمدیانتشارات:انتشارات نسل نواندیشسال انتشار:۱۳۹۵تعداد صفحه‌ها:۲۲۴ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۵.۰از ۱ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها۲۲۴ صفحه

معرفی کتاب تغییر شهامت می‌خواهد

«تغییر شهامت می‌خواهد» کتابی در زمینه موفقیت و خودیاری به قلم سعید گل‌محمدی (-۱۳۶۳) و مقدمه دکتر داریوش مهاجر است. این اثر به زیبایی و با استفاده از قصه، شعر و نکات پر رمز و کنایه و ... به اهمیت و ضرورت تغییر در زندگی پرداخته‌است و با رویکردی روان‌شناسانه با ظرافت بر لزوم توجه به تغییر در زندگی در همه عرصه‌ها، از زندگی فردی و روابط اجتماعی تا کسب و کار و غیره، تأکید کرده‌است. بریده ای از کتاب را می‌خوانید: گرسپر، خرچنگ نازنین و خردسال همراه با بسیاری از خرچنگ‌های دیگر در نزدیکی صخره‌ها زندگی می‌کند. آن‌ها روزهایشان را با هم به گردآوری خرده‌غذاها از میان زباله‌ها می‌گذرانند و همیشه نزدیک به مکانی می‌مانند که آنجا را خانه به شمار می‌آورند. تا این‌که یک روز اتفاقی عجیب برای گرسپر رخ می‌دهد. خرچنگ داستان ما، دیگر درون قالب کوچکش نمی‌گنجد و دچار احساسی غریب می‌شود. ناگهان جهان پیرامون گرسپر متفاوت به نظر می‌رسد. او سعی می‌کند بفهمد چه خبر شده است. خرچنگ کوچک به دور و بر خود نگاه می‌کند و می‌بیند لاک او تَرَک برداشته و به‌جای این‌که بر پشتش باشد، کنارش روی زمین افتاده است. گرسپر می‌ترسد و شگفت‌زده می‌شود. پوسته‌ای از بدنش با دست، پا، چشم و همه اجزا کنارش روی زمین قرار داشت. اندکی بعد، همه اعضای گروه خرچنگ‌ها که به‌شدت به هم وابسته هستند، دور او حلقه می‌زنند، آن‌ها برای گرسپر شرح می‌دهند که پوست انداخته و هشدار می‌دهند اگر حواس خود را جمع نکند، اتفاق‌هایی عجیب برایش رخ خواهد داد. آن‌ها به گرسپر می‌گویند در دوره‌ای که لاک جدیدش هنوز محکم نشده با خطرات فراوان روبه‌رو خواهد شد. خرچنگ‌ها به او هشدار می‌دهند به صداهایی که به‌زودی در سرش همهمه خواهند کرد، توجه نکند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۳)
اگر نتوانید تغییر کنید، نمی‌توانید رشد کنید. اگر نتوانید رشد کنید، نمی‌توانید بهترین باشید. اگر نتوانید بهترین باشید، نمی‌توانید شاد باشید و اگر نتوانید شاد باشید، چه چیز دیگر مهم است؟ دیوید ویسکات
معجزه ی سپاسگزاری
اگر نتوانید تغییر کنید، نمی‌توانید رشد کنید. اگر نتوانید رشد کنید، نمی‌توانید بهترین باشید. اگر نتوانید بهترین باشید، نمی‌توانید شاد باشید و اگر نتوانید شاد باشید، چه چیز دیگر مهم است؟
وهب حسینی
اگر دگرگونی برای ما دشوار باشد، همان‌گونه که هستیم، می‌مانیم.
حکیمی
وقتی کسی گمان کرد دیگر احتیاجی به تغییر ندارد باید تابوت خود را آماده کند.
وهب حسینی
به امید روزی که هیچ فردایی در جایی نباشید که دیروزش بوده‌اید
وهب حسینی
آنچه شما را امروز به اینجا رسانده، برای نگه داشتن شما در این جایگاه کافی نیست. اگر نرخ تغییر در بیرون از سازمان شما بیش از نرخ تغییر در درون سازمان شما باشد، بدانید که به انتهای کارتان نزدیک شده‌اید.
اناستازیا
گاه بزرگ‌ترین خطری که موفقیت بلندمدت شما را تهدید می‌کند، موفقیت‌هایی است که در کوتاه‌مدت به دست می‌آورید. ممکن است تحت تأثیر موفقیت‌هایی که در حال حاضر از آن برخوردارید، نخواهید در کارتان تغییر به وجود آورید. اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد.
اناستازیا
وقتی می‌خواهی فکری ریشه‌دار را عوض کنی، طبق عقیدۀ جدیدی که داری عمل کن. ولی باید فوراً عمل کنی، وگرنه ذهن خواسته‌ات را قبل از این‌که متوجه شوی، از بین می‌برد
Farhaadi.rhm
هرچه بیشتر تغییر کنید، بیشتر می‌توانید ابزاری برای تغییر زندگی دیگران باشید. اگر بخواهید عامل تغییر باشید، خودتان هم باید تغییر کنید.
اناستازیا
آیا من بر تغییر مسلط می‌شوم، یا تغییر بر من مسلط می‌شود؟ جان ماکسول تغییر بزرگ دنیا را تحت سلطه درمی‌آورد و اگر با تغییر حرکت نکنیم از قربانی‌های تغییر خواهیم بود. جان اف. کندی برای بقا باید تغییر کرد. پرل بیلی
اناستازیا