با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تغییر شهامت می‌خواهد

دانلود و خرید کتاب تغییر شهامت می‌خواهد

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تغییر شهامت می‌خواهد  نوشته  سعید گل‌محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تغییر شهامت می‌خواهد

«تغییر شهامت می‌خواهد» کتابی در زمینه موفقیت و خودیاری به قلم سعید گل‌محمدی (-۱۳۶۳) و مقدمه دکتر داریوش مهاجر است. این اثر به زیبایی و با استفاده از قصه، شعر و نکات پر رمز و کنایه و ... به اهمیت و ضرورت تغییر در زندگی پرداخته‌است و با رویکردی روان‌شناسانه با ظرافت بر لزوم توجه به تغییر در زندگی در همه عرصه‌ها، از زندگی فردی و روابط اجتماعی تا کسب و کار و غیره، تأکید کرده‌است. بریده ای از کتاب را می‌خوانید: گرسپر، خرچنگ نازنین و خردسال همراه با بسیاری از خرچنگ‌های دیگر در نزدیکی صخره‌ها زندگی می‌کند. آن‌ها روزهایشان را با هم به گردآوری خرده‌غذاها از میان زباله‌ها می‌گذرانند و همیشه نزدیک به مکانی می‌مانند که آنجا را خانه به شمار می‌آورند. تا این‌که یک روز اتفاقی عجیب برای گرسپر رخ می‌دهد. خرچنگ داستان ما، دیگر درون قالب کوچکش نمی‌گنجد و دچار احساسی غریب می‌شود. ناگهان جهان پیرامون گرسپر متفاوت به نظر می‌رسد. او سعی می‌کند بفهمد چه خبر شده است. خرچنگ کوچک به دور و بر خود نگاه می‌کند و می‌بیند لاک او تَرَک برداشته و به‌جای این‌که بر پشتش باشد، کنارش روی زمین افتاده است. گرسپر می‌ترسد و شگفت‌زده می‌شود. پوسته‌ای از بدنش با دست، پا، چشم و همه اجزا کنارش روی زمین قرار داشت. اندکی بعد، همه اعضای گروه خرچنگ‌ها که به‌شدت به هم وابسته هستند، دور او حلقه می‌زنند، آن‌ها برای گرسپر شرح می‌دهند که پوست انداخته و هشدار می‌دهند اگر حواس خود را جمع نکند، اتفاق‌هایی عجیب برایش رخ خواهد داد. آن‌ها به گرسپر می‌گویند در دوره‌ای که لاک جدیدش هنوز محکم نشده با خطرات فراوان روبه‌رو خواهد شد. خرچنگ‌ها به او هشدار می‌دهند به صداهایی که به‌زودی در سرش همهمه خواهند کرد، توجه نکند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
mahanzarif
۱۳۹۸/۰۱/۲۴

مطالعه کردم ولی انقدر جذاب نبود که تمامش کنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
اگر نتوانید تغییر کنید، نمی‌توانید رشد کنید. اگر نتوانید رشد کنید، نمی‌توانید بهترین باشید. اگر نتوانید بهترین باشید، نمی‌توانید شاد باشید و اگر نتوانید شاد باشید، چه چیز دیگر مهم است؟ دیوید ویسکات
معجزه ی سپاسگزاری
اگر نتوانید تغییر کنید، نمی‌توانید رشد کنید. اگر نتوانید رشد کنید، نمی‌توانید بهترین باشید. اگر نتوانید بهترین باشید، نمی‌توانید شاد باشید و اگر نتوانید شاد باشید، چه چیز دیگر مهم است؟
وهب حسینی
اگر دگرگونی برای ما دشوار باشد، همان‌گونه که هستیم، می‌مانیم.
حکیمی
به امید روزی که هیچ فردایی در جایی نباشید که دیروزش بوده‌اید
وهب حسینی
وقتی کسی گمان کرد دیگر احتیاجی به تغییر ندارد باید تابوت خود را آماده کند.
وهب حسینی
آنچه شما را امروز به اینجا رسانده، برای نگه داشتن شما در این جایگاه کافی نیست. اگر نرخ تغییر در بیرون از سازمان شما بیش از نرخ تغییر در درون سازمان شما باشد، بدانید که به انتهای کارتان نزدیک شده‌اید.
اناستازیا
گاه بزرگ‌ترین خطری که موفقیت بلندمدت شما را تهدید می‌کند، موفقیت‌هایی است که در کوتاه‌مدت به دست می‌آورید. ممکن است تحت تأثیر موفقیت‌هایی که در حال حاضر از آن برخوردارید، نخواهید در کارتان تغییر به وجود آورید. اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد.
اناستازیا
اکثر افکار نهایتاً به‌صورت کلام درمی‌آیند که نوشته یا بیان می‌شوند. این امر انرژی اضافی به فکر می‌دهد و آن را وارد دنیای خارج می‌کند، جایی که مورد توجه دیگران قرار می‌گیرد. نهایتاً در مواردی حرف‌ها به عمل درمی‌آیند و تو چیزی به نام نتیجه داری که تبلور آن چیزی است که در دنیای فیزیکی با فکر آغاز گردید.
اناستازیا
آیا من بر تغییر مسلط می‌شوم، یا تغییر بر من مسلط می‌شود؟ جان ماکسول تغییر بزرگ دنیا را تحت سلطه درمی‌آورد و اگر با تغییر حرکت نکنیم از قربانی‌های تغییر خواهیم بود. جان اف. کندی برای بقا باید تغییر کرد. پرل بیلی
اناستازیا
هرچه بیشتر تغییر کنید، بیشتر می‌توانید ابزاری برای تغییر زندگی دیگران باشید. اگر بخواهید عامل تغییر باشید، خودتان هم باید تغییر کنید.
اناستازیا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۲
شابک‌‫‫‬‬‮‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۸۲۲-۸‬
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۱۲
شابک‌‫‫‬‬‮‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۸۲۲-۸‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن