با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب چاشنی احساس (آشپزی، عشق یا وظیفه!؟) اثر مریم زنگویی

کتاب چاشنی احساس (آشپزی، عشق یا وظیفه!؟)

نویسنده:مریم زنگوییحمیدرضا غلامرضاییانتشارات:انتشارات نسل نواندیشسال انتشار:۱۳۹۵تعداد صفحه‌ها:۲۷۰ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۵از ۲ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها۲۷۰ صفحه

دسته‌بندی
آشپزی۲ مورد دیگر

معرفی کتاب چاشنی احساس (آشپزی، عشق یا وظیفه!؟)

کتاب «چاشنی احساس (آشپزی، عشق یا وظیفه!؟)» به قلم نویسندگان، مریم زنگویی و حمیدرضا غلامرضایی، پیرامون این موضوع است که چگونه با دیدی تازه به آشپزی کردن بنگریم و بتوانیم از ان لذت ببریم و چگونه انرژی و احساس خوب خود را از راه غذا به عزیزانمان انتقال دهیم. در کنار این موضوع که مبحث اصلی کتاب است نکاتی نیز درباره آشپزی و اقتصاد، تغذیه و تندرستی،کاهش وزن، نقش گروه خونی در تغذیه ارتباط شخصیت فرد با نوع غذایی که می‌خورد و... بیان شده‌است. بخشی از کتاب: هرکسی می‌تواند آشپزی را یاد بگیرد. آشپزی هنر است. وقتی در حال آشپزی هستید، بوها، طعم‌ها، رنگ‌ها و مواد را ترکیب می‌کنید تا یک شاهکار خوش‌طعم خلق کنید. هنگامی‌که اصول آشپزی را می‌دانید، باید مواد تشکیل‌دهندهٔ غذا را جمع‌آوری کنید و بگذارید عصارهٔ خلاقانه‌اش جریان یابد. آشپزی علاوه بر هنر، علم است. از یادگیری آشپزی نترسید! فقط در جستجوی مطالبی باشید که از آن‌ها روش‌های آشپزی و زمان‌های معین پخت غذا، نکته‌ها و ترفندهای عالی آشپزی را یاد بگیرید. این اسرار آشپزی را برای شما روشن خواهد کرد. برای آشپزی آماده شوید و آن را دوست داشته باشید تا راهی باشد برای لذت بردن از آشپزی.

نظرات کاربران

sadeghi
۱۳۹۷/۰۵/۲۹

کتاب جالبی بود،و دیدگاهی نو نسبت به اشپزی وتغذیه ی سالم داشت.نکات خوبی هم در زمینه رژیم غذایی گروهای خونی مختلف،بعد اقتصادی تغذیه سالم،تاثیر در روابط زوجین ویا ایجاد افسردگی و......ارایه می دهد. دراین کتاب به شکلی کامل وجالب به ارتباط بین

- بیشتر
|قافیه باران|
۱۳۹۸/۰۳/۰۸

کتاب خوب و شیرینی بود. جدا به آشپزی علاقمند شدم. خصوصا اونجاش که گفته آشپزی یکی از راه های رهایی از فکر و دغدغه است واقعا همینطوره. ترکیب رنگها باهم، صدای جلز و ولز غذاها و پیامی که غذاها با

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۳۵)
آدم‌های زیرک رژیم غذایی خود را از فروشگاه آغاز می‌کنند. «درست بخرید تا درست بخورید!»
sadeghi
وقتی انسان بتواند در هنگام اندوه و ناراحتی خشم خود را کنترل کند و از جملات و کلمات منفی استفاده نکند، به مقام تسلط به خود رسیده است و آن‌گاه می‌تواند کنترل هر اوضاع و شرایطی را در اختیار بگیرد. «سخن و کلام تو عصای معجزه‌گر توست» را با خطی از طلا، بر ذهن خود حک کنید تا اهمیت آن هیچ‌گاه کم‌رنگ نشود.
sadeghi
تقدیم به مادربزرگ‌هایم که همیشه عشق در دیگ‌هایشان می‌جوشید. (حمیدرضا غلامرضایی)
sadeghi
غرق شدن در یک سرگرمی، راهی بسیار خوب برای آرام کردن ذهن است. بسیاری از روان‌شناسان آشپزی را راهی برای روشن شدن ذهن و کاری خلاقانه می‌دانند.
sadeghi
مارتین لوترکینگ می‌گوید: «اگر شخصی رفتگر است، باید همان‌گونه خیابان‌ها و معابر را جارو کند که میکل آنژ نقاشی می‌کرد، بتهوون سمفونی می‌ساخت و شکسپیر شعر می‌سرود. باید آن‌گونه خیابان‌ها را جارو کند که تمامی موجودات آسمانی و زمینی مکثی کنند و بگویند: اینجا رفتگری کار می‌کرد که کارش را خوب انجام می‌داد.»
sadeghi
غذا نیاز ذاتی انسان و لازمهٔ بقای اوست. انسان با مصرف غذا، هم از لحاظ جسمی رشد می‌کند و هم در نتیجهٔ سلامت مغز و روان به رشد فکری می‌رسد.
سپیده
تقدیم به مادربزرگ‌هایم که همیشه عشق در دیگ‌هایشان می‌جوشید. (حمیدرضا غلامرضایی)
سپیده
در پس واژهٔ انتظار، خشمی نخوابیده و در نتیجه، تجربهٔ واقعیات است، ولی امان از واژهٔ توقع؛ برخلاف انتظار، در پس آن خشم نهفته است. توقعات، از ما فردی طلبکار می‌سازد
sadeghi
در قدیم مرسوم بوده است که نانواها برای گرفتن خمیر نان، وضو می‌گرفتند؛ چون گندم سمبل برکت در میان تمام نعمت‌های پربرکت خداوند است و این‌گونه بود که وقتی آن نان، بر سر سفره‌ها می‌رفت، همه آن را برکت سفره می‌دانستند. نان ابتدایی‌ترین خوراک در سفرهٔ اسلام است،
sadeghi
چیپس سیب‌زمینی: چیپس به دلیل سرخ شدن کامل درون روغن، مانع عملکرد صحیح چربی امگا ۳ می‌شود و صبوری و شکیبایی شما را پایین می‌آورد.
sadeghi