با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دیوان منسوب به امام‌حسین (ع)

دانلود و خرید کتاب دیوان منسوب به امام‌حسین (ع)

۴٫۸ از ۵ نظر
۴٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دیوان منسوب به امام‌حسین (ع)  نوشته  امیر هوشنگ دانایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دیوان منسوب به امام‌حسین (ع)

«دیوان منسوب به امام‌حسین (ع)» به کوشش محمد عبدالرحیم، کتابی است که برای آشنایی با امام‌حسین (ع) از کلمات خود آن حضرت بهره برده‌است. امام‌حسین (ع) کسی است که جز درباره نحوه شهادتش، اطلاعلات چندانی در دست نیست، در حالی که سراسر زندگی این امام همام، سرشار از درس‌ها و نکته‌های نابی است که شاید به اندازه شهادتش، در زندگی تک تک ما راه گشا باشد. فصل اول کتاب، احادیث نبوی درباره امام‌حسین (ع) است و پس از توضیح مختصری از زندگی امام در فصل دوم، در فصل سوم به سخنان گهربار امام پرداخته شده‌است. فصل آخر این کتاب نیز شامل اشعار منتسب به امام‌حسین (ع) است که امیر هوشنگ دانایی (۱۳۱۱) ترجمه کرده‌است. نمونه‌ای از آنها را می‌خوانید: آنان را که دوست داشتم از این جهان رخت بربسته اند. اینک من هستم و کسانی که دوستشان ندارم. در میان مردمی زندگی می کنم که پشت سرم ناسزا می گویند اما من از آنان به بدی یاد نمی کنم. آنکه با تمام توانایی نابودی مرا آرزو می کند، من برای راهنمایی و هدایتش امر به معروف می کنم. با کینه و خشم به زخم زبان پناه می برد، آن چیزی که من هرگز به سوی آن نمی روم. او حشرات نیش زننده را در اطراف من می بیند که طنین افکنده اند، اما به دفع آن ها نمی پردازد. هرگاه که آتش کینه، رو به خاموشی رود، آتش بیاران معرکه آتش کینه را شعله ورتر می کنند. آیا خرد و اندیشه ی خود را به کار نمی اندازند؟ آیا عقل به سرش نیامده است؟ آیا نمی نگرد که اعمال او و عواقب شدت عملش دامنگیر خود او می شود؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
sghfi
۱۳۹۶/۰۸/۱۷

جمع آوری اشعار امام(ع) ایده جالب و زیبایی بود. ان شاءالله اجرتون رو از امام حسین(ع) بگیرید.

samkan
۱۳۹۶/۰۸/۱۳

خیلی خوب بود ممنون

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
خدایا من او را دوست دارم ـ یعنی حسین راـ.
مادربزرگ علی💝
حُبُّ آلِ النَبِی خالَطَ قَلْبی فَاعذَروُنی فی حُبِّهم فَاعذَرونی اَنا وَالله مُغرمٌ بِهَواهُم عَلِلّونی بِذِکرِهِمْ عَلِلّونی؛ ٭ ٭ ٭ عشق خاندان پیامبر (ص) قلبم را فرا گرفته در عشق آنان عذر مرا بپذیرید، بپذیرید به خدا سوگند که در هوای آنان عاشقم به یادشان جرعه‌ای به من بنوشانید، جرعه‌ای. ٭ ٭ ٭
مادربزرگ علی💝
ابوهریره همچنین از قول رسول خدا (ص) می‌گوید: هر کس حسن و حسین (ع) را دوست دارد، من او را دوست می‌دارم و هر کس که من او را دوست داشته باشم، خداوند او را دوست دارد و هر کس که خداوند او را دوست داشته باشد، وارد بهشت جاودان خواهد شد
مادربزرگ علی💝
به هوش باش که دل سپردن به سرای فریب و فنا، خود فنا و نابودی است!
|قافیه باران|
برهنه و بدون لباس به جهان می‌آید و سپس لباس‌های فاخر غرور بر او پوشانده می‌شود؛ ۳. پس از سوار شدن بر توسن غرور و هوس، او نمی‌داند که سرانجام بر دوش مردم به سوی گور خواهد رفت
|قافیه باران|
ابن خلدون و دیگر مورّخان می‌نویسند که: پس از فتح «مصر»، حسن (ع) و حسین (ع) در جبهۀ «آفریقا»، جهاد می‌کردند، ایشان و گروهی از صحابه به همراه سپاه اسلام در زمان خلافت عثمان، کشورهای آفریقایی را فتح می‌کردند.
|قافیه باران|
۱. به جان تو سوگند، من آن خانه‌ای را که سکینه و رباب در آن فرود آیند، دوست می‌دارم. ۲. آن دو را دوست دارم و تمام آنچه را که دارم برای ایشان بذل می‌کنم و بر سرزنش کنندگانم هرگز خشم نمی‌گیرم.
|قافیه باران|
آنان را که دوست داشتم از این جهان رخت بر بستند؛ اینک من هستم و کسانی که دوستشان ندارم. ۲. در میان مردمی زندگی می‌کنم که پشت سرم ناسزا می‌گویند، امّا من از آنان به بدی یاد نمی‌کنم.
|قافیه باران|
روزی که از ترس، رنگ بر چهره‌ها نیست و از هول و اضطراب تمام رگ‌های قلب می‌لرزد
|قافیه باران|

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۳۰-۱۰
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۳۰-۱۰

تجربه بهتر در اپلیکیشن