با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ورباتیم: تئاتر مستند معاصر در انگلستان

دانلود و خرید کتاب ورباتیم: تئاتر مستند معاصر در انگلستان

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ورباتیم: تئاتر مستند معاصر در انگلستان  نوشته  ویل هموند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ورباتیم: تئاتر مستند معاصر در انگلستان

گزیده‌ای از مقدمه: آلبرت انیشتین در جایی گفته: «رمز خلاقیت در این است که بدانید چطور منابعی که از آن‌ها استفاده کرده‌اید را پنهان کنید.» در آثار خلاقه‌ای که در این کتاب به آن‌ها پرداخته می‌شود- آثاری که به شیوه «ورباتیم» تولید شده‌اند- دقیقا برعکس این کار را صورت می‌گیرد. یک نمایش ورباتیم به جای اینکه از تجربیات یا مشاهدات موجود اقتباس کرده و یا آن‌ها را در ظرفی جدید و در یک موقعیت دراماتیک تخیلی بریزد، ریشه‌های این تجربیات در زندگی واقعی را مورد توجه قرار داده و در بیشتر مواقع توجه مخاطب را نیز به این ریشه‌ها جلب می‌کند.

واژه ورباتیم اشاره به خاستگاه متن نمایشنامه دارد. در این شیوه سخنان مردم واقعی از طریق انجام مصاحبه و یا در طی یک فرایند تحقیقی ضبط یا رونویسی شده و یا از اسنادی همچون رونوشت یک تحقیق رسمی بیرون آورده می‌شوند. این مطالب سپس ویرایش شده، ترتیب پیدا کرده یا در بافت جدیدی قرار داده می‌شوند تا یک نمایش دراماتیک شکل گیرد، نمایشی که در آن بازیگران نقش افرادی که متن نمایش از سخنان آن‌ها شکل گرفته را بازی می‌کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
موصیو
۱۳۹۵/۰۸/۰۸

خیلی کتاب جالبیه ترجمه خیلی خوبی هم داره در زبان فارسی در مورد تئاتر مستند کتاب خیلی خیلی کم هست و این قطعا یکی از بهترین هاست

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۵۴-۳
تعداد صفحات۱۹۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۵۴-۳