با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خانه‌های دوش به دوش

دانلود و خرید کتاب خانه‌های دوش به دوش

۲٫۵ از ۶ نظر
۲٫۵ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خانه‌های دوش به دوش  نوشته  خدیجه قاسمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خانه‌های دوش به دوش

«خانه‌های دوش‌به‌دوش» نوشته خدیجه قاسمی(-۱۳۴۰) رمان‌نویس معاصر ایرانی است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: وقتی سرمه آمد داخل آشپزخانه رنگش به شدت پریده بود و دانه‌های درشت عرق روی پیشانی‌اش را پر کرده بود. نفس نفس می‌زد. مادر و پدر وحشت‌زده نگاهش کردند. پدر به طرف یخچال رفت و یکی از قرص‌هایی را که دکتر گفته بود موقع اضطراب به او بدهند برداشت و با یک لیوان آب آورد داد به سرمه. سرمه به آنها که نگران نگاهش می‌کردند، نگاه کرد و دلش برای آنها سوخت. با دستش عرق پیشانی‌اش را پاک کرد و سعی کرد لبخند بزند. - من که چیزیم نیست بابایی. - می‌دونم دخترم. بخورش بهت آرامش می‌ده. سرمه سرش ر ابه علامت مخالفت تکان داد و گفت: - حالم خوبه. و قطعه‌ای از پیتزا را برداشت. آن را پر از سس تند کرد و به آن گاز زد اما هر کاری می‌کرد نمی‌توانست نگاه پسری را که برایشان پیتزا آورده بود، فراموش کند. نگاهش او را به وحشت انداخته بود چشم‌هایش را که به او دوخته بود، خالی بود. یک چیز ترسناکی در چشم‌هایش بود که انگار قبلاً آن را تجربه کرده بود. سرمه به سختی جلو خودش را گرفت تا جیغ نزند. انگار آن نگاه خالی را بارها دیده بود. سعی کرد آن را از ذهنش پس بزند و لقمه‌اش را قورت بدهد، اما نتوانست. لیوان نوشابه را برداشت و به سختی به کمک نصف لیوان نوشابه توانست لقمه را قورت بدهد. بقیه پیتزا را پس زد و گفت: - حیف شد. دوست داشتم لوبیاپلو بخورم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
zahra
۱۳۹۶/۱۱/۱۶

مسخره ترازاین این کتاب تاحالا توعمرم نخونده بودم....نوشته هاش ناشی از ذهن متوهم وبیش ازحدخیال پرداز نویسنده است...واقعا حیف پولی ووقتی ک من صرف این کتاب بی محتواکردم

کاوه
۱۳۹۶/۰۴/۲۶

داستان معمایی ایرانی.خیلی خوبه

کاربر ۹۴۴۱۵۶
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

انگار بیشتر توهم بود و بی سر و ته تمام شد

matin@bb@$
۱۳۹۹/۰۵/۰۱

واقعا نمیدونم منظور نویسنده از نوشتن این کتاب چی بوده بی سر و ته

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۴/۰۶
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۱۵۵-۶
تعداد صفحات۲۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۴/۰۶
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۱۵۵-۶