با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب هفت عادت مردمان موثر؛ همراه با درس‌هایی برای ایجاد تغییر در شخصیت اثر استفن آر. کاویoff

کتاب هفت عادت مردمان موثر؛ همراه با درس‌هایی برای ایجاد تغییر در شخصیت

نویسنده:استفن آر. کاویمترجم:الهام خرسندیانتشارات:هورمزدسال انتشار:۱۳۹۵تعداد صفحه‌ها:۵۲۰ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۷از ۶۳ رأیخواندن نظرات
انتشاراتهورمزد

سال انتشار۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها۵۲۰ صفحه

معرفی کتاب هفت عادت مردمان موثر؛ همراه با درس‌هایی برای ایجاد تغییر در شخصیت

در کتاب هفت عادت مردمان موثر، استفن ریچارد کاوی عادات اشخاص موفق را با هم ترکیب کرده و به زبانی ساده آن را بیان کرده است. از اولین باری که کتاب هفت عادت مردمان موثر به چاپ رسید، تاثیر شگفت انگیزی که بر دنیا گذاشت کاملا مشهود بود و در مدت کمی توانست جهان را دگرگون کند. در واقع، زندگی پیچیده، پراسترس و پر از نیاز است و همه ی ما در این مسیر به کمک نیاز داریم.

این کتاب یکی از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز است که مترجمان مختلفی از جمله گیتی خوشدل آن را به زبان فارسی بازگردانی کرده است.

درباره کتاب

استفان كاوي در کتاب هفت عادت مردمان موثر، عادت‌هایی که عقیده دارد اشخاص را به شخصیت‌هایی بهتر از سایر هم‌نوعان خود تبدیل می‌کند را معرفی می‌کند و آن‌ها را به ما آموزش می‌دهد. او در این کتاب به همه‌ی ما نشان می‌دهد که اگر اراده کنیم و خودمان را برای هر نوع تغییری برای بهتر شدن آماده کنیم و طبق قوانین نوشته شده‌ی در این کتاب پیش برویم، به راحتی می‌توانیم رشدی تکاملی و انقلابی خود را بعد از تمام کردن این کتاب حس کنیم. نکته‌ای که لازم است در مورد این کتاب بدانیم این است که استفان کاوی این کتاب را تنها در حوزه رشد و توسعه فردی ننوشته است بلکه با خواندن این کتاب، رشد سازمانی هم اتفاق می‌افتد. او تمام تلاش خود را به کار گرفته است که ردپاهایی در حوزه رهبری و مدیریت هم به چشم بخورد. خواندن این کتاب توسط بسیاری از افراد موفق جهان توصیه می‌شود. این کتاب بعد از گذشت چندین سال از نگارش آن کماکان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در جهان محسوب می‌شود و همچنان تغییرات عمیقی در زندگی بسیاری از افراد ایجاد می‌کند.

این کتاب تا به حال به 38 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و بیش از 25 میلیون نسخه از آن فروش رفته است. همچنین به عنوان اثرگذار‌ترین کتاب بازرگانی قرن 21 شناخته شده که استفان کاوی را به شهرتی جهانی رسانده است.

چرا باید کتاب هفت عادت مردمان موثر را مطالعه کنیم؟

کتاب هفت عادت مردمان موثر، یکی از الهام بخش ترین و تأثیرگذارترین آثاری است که تا به حال نوشته شده و برای بیش از 25 سال، مخاطبین از سراسر جهان را به سمت خود کشیده است. این کتاب زندگی افرادی از همه‌ی اقشار را دگرگون کرده است.

از طرف دیگر، امروزه در مقایسه با یک یا دو دهۀ قبل با چالش‌هایی در زندگی شخصی، خانوادگی و کاری خود روبه‌رو هستیم که زندگی را برایمان سخت‌تر می‌کند. این چالش‌ها به‌خاطر نظم و ترتیب جدید مسأله‌ها و نیز تفاوت آن‌ها با مسائل دوره‌های پیشین است. خواندن کتاب هفت عادت، به ما کمک می‌کند در برخورد با این چالش‌ها بهتر عمل کنیم.

خواندن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

اگر کارآفرین یا مدیر هستید یا قصد دارید در آینده به سراغ این دو شغل بروید پیشنهاد می‌کنیم هم خودتان و هم کارمندانتان این کتاب را بخوانند و تاثیر آن را در روحیه‌‌ی خودتان و کارمندانتان ببینید و همچنین خواندن این کتاب باعث تقویت فضای کار شما می‌شود.

کتاب هفت عادت مردمان موثر برای کسانی است که می‌خواهند با جایگزین کردن عادت‌های نامطلوبشان با عادت‌های مطلوب راه رسیدن به موفقیت را پیدا کنند و به نتایج متفاوتی برسند.

درباره استفان کاوی

استیون ریچاردز کاوی تعلیم دهنده، نویسنده، تاجر و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. محبوبترین کتاب او هفت عادت مردمان مؤثر نام داشت.

او در سال 1932 در سالت لیک سیتی، یوتا به دنیا آمد و در سال 2012 در آیداهو از دنیا رفت. استیون کاوی مدرک لیسانسش را از دانشگاه یوتاه (Utah) و مدرک فوق لیسانسش را در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه هاروارد دریافت کرده است؛ سپس مدرک دکترایش را در رشته اصول رهبری افراد از دانشگاه یانگ دریافت کرد. استفان کاوی به خاطر تمام خدماتی که در طول زندگیش انجام داد و باعث تغییر در افراد زیادی شد، موفق به دریافت 10 دکتری افتخاری شد.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ آمریکایی از مشاوره ها و تعلیمات استیون کاوی برای خود استفاده کرده‌اند.

تالیفات استیون کاوی فقط به این کتاب محدود نمی‌شود؛ اما کتاب هفت عادت مردمان موثر او از دیگر آثارش مشهورتر و محبوبتر است. سایر کتاب های استفان کاوی به شرح زیر است:

او در کتاب‌هایش آنچه را نوشته که خودش در وجودش پرورش داده است. او به خاطر نگارش کتاب‌هایش جوایز بسیاری به دست آورده است.

فهرست کتاب هفت عادت مردمان موثر

دربارۀ نویسنده، نظرات افراد برجسته و مشهور دربارۀ این کتاب، بخش اول: برداشت‌ها و قوانین، از درون به بیرون، بخش دوم: موفقیت شخصی، عادت اول: پویا باشید، عادت دوم: از اول به فکر نتیجه باشید، عادت سوم: اول کارهایی که در اولویت هستند را انجام دهید، بخش سوم: پیروزی عمومی، برداشت‌هایی ناشی از وابستگی متقابل، عادت چهارم: برد-برد فکر کنید، عادت پنجم: ابتدا به دنبال درک دیگران باشید، سپس به دنبال تفاهم باشید عادت ششم: نیروی جمعی به‌وجود بیاورید، بخش چهارم: بازسازی، عادت هفتم: اره را تیز کنید، دوباره روش از درون به بیرون،

تکه هایی از کتاب هفت عادت مردمان موثر

« مردمان موثر به جای مدیریت زمان، به مدیریت اولویت های خود می پردازند. این افراد به جای آن که وقت خود را صرف امور ضروری و فوری نمایند، اولویت را به امور مهم اختصاص می دهند.»

«مردمان موثر دارای نگاه برنده-برنده می باشند. بدین مفهوم که آن ها جویای منافع متقابل و چندجانبه هستند. با این نگرش، تمامی افراد سهیم در یک برنامه، احساس تعهد را تجربه می نمایند.»

«خیلی آسان است که خودمان را در دام فعالیت شدید، شلوغی زندگی، کار کردن سخت‌‎تر و سخت‌تر برای بالا رفتن از نردبان موفقیت گرفتار کنیم تا در نهایت به این نتیجه برسیم که این کار در واقع تکیه کردن به یک دیوار اشتباهی است.»

نظرات کاربران

مـَه‌سـا
۱۳۹۸/۱۲/۲۳

(×_دلیل سه ستاره دادنم فقط بخاطر ترجمه ی خیلی بدشه که توصیه میکنم حتما از یک مترجم دیگه بخونید..) کتاب میتونه کمک خیلی ویژه ای در ارتباط با خودتون و خانواده و دیگران ،افزایش اعتماد به نفس و ...‌کلی چیزای خوب

- بیشتر
Hemmat
۱۳۹۶/۰۴/۱۸

عرض ادب و پوزش از دهه ی 90 میلادی بود که روانشناسی قدرت بعنوان شاخه ای از علم روانشناسی و بویژه فرا روانشناسی با انتشار گسترده ی کتاب های آنتونی رابینز : « بسوی کامیابی » ۳ جلد « توان بی پایان

- بیشتر
marya1
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

نمیدونم چرا بعضیا زیر هر کتابی مینویسن عالیه.شما این کتابو با این ترجمه نقد کن دوست عزیز نه با ترجمه ای ک خوندی.ترجمه این کتاب خیلی بد و افتضاحه.مترجما تخصصی تو زمینه کتابی ک ترجمه میکنن ندارن و باعث کج

- بیشتر
پدرام
۱۳۹۹/۰۱/۰۲

۳ تا ترجمه (آل‌یاسین و تاجمیری) دیدم هر کدوم به نحوی افتضاح هستن.. این اولاش داغونه میره جلوه بهتر میشه، اون آل یاسین که کلا داغونه.. و اون تاجمیری هم فقط آولاش خوبه... یعنی افتضاححححح... والا من متن اصلی کتاب رو

- بیشتر
شیما
۱۳۹۹/۰۲/۱۶

بهترین ترجمه این کتاب برای خانم خوشدل و تاجمیری هست. در کل کتاب خوب و مؤثریه

M3iti
۱۳۹۶/۰۵/۱۴

من بیش از چندین سال کتابهای متعددی راجع به موفقیت فردی خوندم. این کتاب قطعا جمع بندی و چکیده بسیار مفید همه کتاب هایی بوده که خوندم و قطعا یکی از بهترین کتاب هایی که در طول زندگیم خوندم. نویسنده

- بیشتر
لیلا
۱۳۹۹/۰۴/۱۰

این کتاب را اصلا توصیه نمی کنم که با این ترجمه بخونید، من حدود سیصد صفحه خوندم ولی هیچی متوجه نشدم، این کتاب، ترجمه گیتی خوشدل عالی هست و شما اول تا آخر کتاب نکات و جملات کاربردی هست یاد

- بیشتر
◕‿◕
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

(۱۴ کتاب خوب و کاربردی ای هست. تعریفش رو زیاد شنیده بودم. ولی متاسفانه این ترجمه‌اش خیلی روان نبود. فهم بعضی جملات ترجمه شده مشکل بود و به سختی جلو میرفت خوندنش😅 البته خود نویسنده هم بعضی جملات رو بی جهت مدام

- بیشتر
zahra
۱۳۹۸/۱۰/۰۲

کتاب فوق العاده موثر و مفیدیه ،پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید،مطالعه عمیق و با حواس جمع،من‌ نسخه چاپیش رو از یه مترجم دیگه خودم و چون ازون کتابهایی که همیشه باید تو کتابخونه داشت و هرچند وقت یکبار مرور کرد

- بیشتر
Hemmat
۱۳۹۶/۰۴/۱۸

عرض ادب به دوستان عزیز و فرهیخته از دهه ی 90 میلادی بود که روانشناسی قدرت بعنوان شاخه ای از علم روانشناسی و فرا روانشناسی با انتشار و ترجمه ی کتاب های : «بسوی کامیابی» و « توان بی پایان »

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۴۸)
برای یک روز کامل، به گفتار خود و افراد دور و برتان گوش بدهید.
مـَه‌سـا
«در هجده سالگی، نگران تفکر دیگران در مورد خودتان هستید. وقتی چهل ساله می‌شوید، اهمیتی نمی‌دهید که دیگران در مورد شما چه فکری می‌کنند؛ و زمانی‌که شصت ساله می‌شوید، پی می‌برید که اصلاً هیچ‌کس در مورد شما فکر نمی‌کرده است!
m.norouzi
«با یک انسان همان‌طور که هست، رفتار کن و او همان‌طور باقی خواهد ماند. با یک انسان آن‌گونه که می‌تواند و باید باشد، رفتار کن و او همان خواهد شد که می‌تواند و باید باشد.»
مـَه‌سـا
وقتی مردم با ما مخالفت می‌کنند، ما فوراً فکر می‌کنیم که آنان در اشتباهند. اما همان‌طور که آن تجربه نشان داد، افرادی با ذهنِ روشن و شفاف چیزها را متفاوت با دیگران می‌بینند و تجربه‌هایی منحصربه‌فرد را برای خود می‌آفرینند.
مـَه‌سـا
مبتکر، با استعداد، توانا و باهوش بود. همه این را می‌دانستند. اما در مدیریت خود مانند یک دیکتاتور رفتار می‌کرد. رفتار او با کارکنانش مانند رفتار با «احمق‌ها» بود، گویی آن‌ها هیچ قوۀ تشخیصی ندارند.
مـَه‌سـا
. ذهن خود را از هر چیزی به‌جز آنچه خواهید خواند و آنچه از شما خواسته خواهد شد، پاک کنید
مـَه‌سـا
دل، دلیل‌هایی برای خودش دارد که هیچ دلیل و منطقی آن‌ها را نمی‌پذیرد.
مـَه‌سـا
«در هجده سالگی، نگران تفکر دیگران در مورد خودتان هستید. وقتی چهل ساله می‌شوید، اهمیتی نمی‌دهید که دیگران در مورد شما چه فکری می‌کنند؛ و زمانی‌که شصت ساله می‌شوید، پی می‌برید که اصلاً هیچ‌کس در مورد شما فکر نمی‌کرده است! تعجب نکنید مردم به‌قدری سرگرم مسائل زندگی خود هستند که به یاد شما نمی‌افتند و اگر هم بیفتند، نگران این هستند که شما درباره‌شان چه فکری می‌کنید! پس بهتر است زمانی را که برای نگران شدن در مورد اینکه مردم درباره‌ی لباس، خانه و عقیده‌ها و هدف‌های شما چه فکری می‌کنند، هدر دهید، صرف تفکر و اندیشیدن در مورد انجام کارهایی کنید که شما را به هدف‌هایتان می‌رساند».
abadian
خود او نیز شکنجه‌های بسیاری را تحمل کرد. تا جایی که حتی از چند لحظۀ بعد خود خبر نداشت که آیا در میان نجات‌یافتگان خواهد بود یا از کسانی که روانۀ کورۀ آتش می‌شوند و خاکستر آن‌ها بر اساس سرنوشت دور ریخته می‌شود. روزی تنها و برهنه در اتاقی کوچک نشسته بود و به نهایت آزادی بشر، یعنی به آزادی نازی‌ها فکر می‌کرد که هیچ‌وقت از آن‌ها گرفته نمی‌شد. او می‌دانست که نازی‌ها هستند که محیط و دور و بر او را کنترل می‌کنند و هر بلایی بخواهند بر سر او می‌آورند، اما ویکتور فرانکل فردی خودآگاه بود و مانند یک ناظر خارجی به درگیری‌های خود نظارت داشت. ماهیت او دست نخورده و سالم مانده بود. او فهمید که خودش تصمیم گرفته است که چطور همۀ این چیزها تا این حد رویش تأثیر بگذارند
مـَه‌سـا
عمل کنید وگرنه بازیچۀ عملکرد دیگران می‌شوید
مـَه‌سـا