با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
همسایه پیامبر (ص): زندگی‌‌نامه و خاطرات شهید داوود دانایی

دانلود و خرید کتاب همسایه پیامبر (ص): زندگی‌‌نامه و خاطرات شهید داوود دانایی

۵٫۰ از ۱۵ نظر
۵٫۰ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب همسایه پیامبر (ص): زندگی‌‌نامه و خاطرات شهید داوود دانایی  نوشته  گروه نویسندگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب همسایه پیامبر (ص): زندگی‌‌نامه و خاطرات شهید داوود دانایی

«همسایه پیامبر(ص)» زندگینامه و خاطرات شهید داوود دانایی، جانشین گردان فجر بهبهان است که به همت گروه فرهنگی شهید مجید بقایی و گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی جمع‌آوری شده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: یک بنده‌ی خدایی تازه تو محله‌ی ما آمده بود. نمی‌دانم اهل کجا بود. یک روز من و داوود داشتیم از کنار منزلش می‌گذشتیم. از خانه‌اش آمد بیرون و صدایمان کرد. بعد از سلام و علیک و چاق سلامتی گفت: فردا شب عروسی پسرمه. خواستم شما رو برا صرف شام دعوت کنم. ان‌شاءالله تشریف بیارید. گفتم: مبارک باشه. چشم. ان‌شاءالله خدمت می‌رسیم. خداحافظی کردیم و آمدیم. به داوود نگاه کردم. کمی پکر شد و دمغ. انگار تایرش پنچر شد! راحت نبود که بخواهد فردا شب توی آن مجلس بیاید. بهم گفت: من نمی‌یام. ممکنه نوار و آهنگ مبتذل بذارن و مجلسشون مجلس گناه باشه. غذایمان را که تمام کردیم،‌ بلند شدیم تا برویم. اما یک‌دفعه صدای موسیقی مبتذل و تندی بلند شد. به داوود نگاه کردم. یک‌دفعه رنگش پرید. حس کرد شیطان دارد پرده‌های گوشش را می‌درد. دیگر یک لحظه نماند. ندانست چطور کفشش را پوشید و از خانه بیرون زد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
m
۱۳۹۸/۰۷/۲۰

فوق العاده زیبا خیلی خوشحالم که این کتاب رو خوندم خیلی آموزنده بود کاش بیشتر تبلیغ این کتاب شود برا نسل جوان مخصوصا بسیار مفیده

عاشق شهدا
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

انقدر جذاب بود ک دوس نداشتم زمین بذارم وتاآخرش خوندم

ساغر
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

وقتی شروع کردم فکر نمیکردم اینقدر جذاب باشه چقدر دلنشین

Z.sh
۱۴۰۰/۰۱/۲۵

با اینکه من کتاب هایی که از زبان راوی های مختلف گفته بشه رو کمتر میپسندم اما واقعا این از اون کتابایی بود که دوستش داشتم و روم تاثیر گذاشت، هنوز بعضی داستانها و اتفاق ها تو ذهنم مونده، خلاصه

- بیشتر
hosseini
۱۴۰۰/۰۳/۰۹

چقد عزیز بوده این شهید بزرگوار.... پر درس...

ah0ra
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

قطعاً یکی از بهترین کتاب هایی که در مورد شهدا خوندم هست مخصوصاً پایان کتاب که بزرگواری و رفتار شهید تو اون شرایط وخیم جسمی که از خودشون نشون دادن ناخودآگاه آدم رو منقلب میکنه اگه هنوز نخوندین بخونین چون خاکی بودن

- بیشتر
حسن مختاری
۱۳۹۹/۱۱/۰۸

وصیتنامشون نشون میده ادم اهل مطالعه ای بوده. خوابی که در مورد همنشینی با پیامبر در موردشان دیدن آخرهای کتابه.

M514
۱۳۹۹/۰۹/۰۴

خیلی قشنگ بود😭 حقا که همسایگی پیامبر(ص)لیاقت همچین انسان بزرگی است وقتی این کتابو خوندم در مقایسه با این شهید عزیز از خودم به عنوان یه انسان شرمم اومد🥺...

یاسین حامدی
۱۴۰۰/۰۱/۲۲

من از لحظه ای که کتاب رو تموم کردم تا حالا مات و مبهوت این شهید شدم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
یک روز تک و تنها در جایی ایستاده بودم. یک نفر به سمت من آمد و تو چشمانم زل زد! گفت: آقای فلانی!؟ گفتم: بله. بفرمایید. گفت: تلفن با شما کار دارد. گفتم: با من؟ کی؟ گفت: آیت‌الله بهجت. انگار یکهو برق مرا گرفت. با خودم گفتم: آیت‌الله بهجت با من چه کار دارد آن هم پشت تلفن؟! سریع رفتم و گوشی را برداشتم. هول برم داشته بود. سلام کردم. گفتم: بفرمایید حضرت آقا، در خدمتم. ایشان با همان لحن آرام و همیشگی خودشان فرمودند: «تماس گرفتم تا سراغی از کتاب شهید دانایی که دنبالش بودید بگیرم. خواستم به شما بگویم آن را محکم پیگیری کنید، محکم!» یک‌دفعه تلفن شروع کرد به بوق بوق کردن! هنوز از شگفتی این تماس بیرون نیامده بودم که یک‌باره با خودم گفتم: تماس تلفنی با آیت الله بهجت، آن هم در سال ۹۲؟! مگر ایشان سال ۸۸ رحلت... . یک‌دفعه از خواب پریدم.
منمشتعلعشقعلیمچکنم
یکی از عادت‌های داوود موقع رانندگی این بود که تا آنجا که می‌توانست و امکان داشت، از خیابان‌های فرعی رد می‌شد. بعضی موقع‌ها این‌طوری مسیرمان هم طولانی می‌شد! یک بار از او علت این کار را پرسیدم. گفت: خیابان‌های اصلی شهر، شلوغه و پُرِ زن و دختر. حجاب‌هاشون هم ناقصه. نمی‌خوام چشمم به اون‌ها بیفته؛ حتی برای یک نگاه!
عاشق شهدا
ببخشید خانم، بی‌زحمت از این به بعد یا حجاب و حرکات و رفتارتون رو درست کنین، یا لطف کنین از این کوچه رد نشین. ما نمی‌خواهیم بچه‌های این کوچه و محل، پاشون به گناه باز بشه. دختره چیزی نگفت. سرش را انداخت پایین و رفت. فردا دوباره پیدایش شد. اما با سر و وضعی دیگر. خودش را پوشانده بود. حجابش را هم رعایت کرده بود. ادا و اطوار سبُکی هم از خودش نشان نمی‌داد!
عاشق شهدا
در این فکر بودم که پایش را یک جور پانسمان کنیم و جلوی خونریزی‌اش را بگیریم. یک‌آن به چهره‌ی داوود نگاه کردم دیدم نشانه‌ای از هول و اضطراب انگار تو وجودش نیست! دیدم نگاهش را به آسمان دوخته و زیر لب دارد چیزی را زمزمه می‌کند. دقت که کردم دیدم با آن حال پشت سر هم می‌گوید: استغفرالله ربّی و اتوب الیه. گفتم: داری چی کار می‌کنی داوود؟ داری چی می‌گی؟ گفت: دارم توبه می‌کنم از گناهانم. دارم توبه می‌کنم از معصیت‌هایی که انجام داده‌ام.
عاشق شهدا
برایم گریه نکنید. چون شهید عزادار نمی‌خواهد. پیرو می‌خواهد.
hosseini

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۴۹۸-۴-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۴۹۸-۴-۲