با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ه‍وم‍ی‍وپ‍ات‍ی‌ چ‍ی‍س‍ت‌؟: راه‍ن‍م‍ای‍ی‌ ب‍رای‌ ب‍ی‍م‍اران‌

دانلود و خرید کتاب ه‍وم‍ی‍وپ‍ات‍ی‌ چ‍ی‍س‍ت‌؟: راه‍ن‍م‍ای‍ی‌ ب‍رای‌ ب‍ی‍م‍اران‌

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ه‍وم‍ی‍وپ‍ات‍ی‌ چ‍ی‍س‍ت‌؟: راه‍ن‍م‍ای‍ی‌ ب‍رای‌ ب‍ی‍م‍اران‌  نوشته  ام. دبلیو مونینگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ه‍وم‍ی‍وپ‍ات‍ی‌ چ‍ی‍س‍ت‌؟: راه‍ن‍م‍ای‍ی‌ ب‍رای‌ ب‍ی‍م‍اران‌

«هومیوپاتی چیست؟» نوشته‌ی ام دبلیو مونینگ و س.ر وادیا است. این کتاب برای پزشکان و دانشجویانی است که مایل به پژوهش و آشنایی با شیوۀ کار در رشتۀ هومیوپاتی هستند. درمان به روش هومیوپاتی یعنی درمان بر مبنای همگونی: همگون، همگون را درمان می‌کند (Similia Similibus Curentur). برخی از مردم و حتی پزشکانی که آشنا به این روش درمانی نیستند به اشتباه بر این باورند که هومیوپاتی یعنی درمان توسط داروهایی که منشأ طبیعی دارد با مقدار (Dos) بسیار ناچیز که برخی باز حتی تأثیر این داروها را در اثر تلقین بیمار به خود می‌پندارند. این رشته برای دانشجویان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی مناسب است. هانمن، بنیانگذار هومیوپاتی، سال‌ها قبل از کشف این روش درمانی، افشرۀ گیاهان تازه را به صورت محلول در الکل به نسبت ۱/۲ و ۱/۳ (یک بر دو یا یک بر سه) به بیماران خود تجویز می‌کرد تا این که با کشف هومیوپاتی و دینامیزیرن و پوتنسیرن کردن همین داروها، قدرت شفابخش آنها را بیشتر و مؤثرتر کرد. با حل کردن افشرۀ گیاهان در الکل، هانمن توانست خاصیت گیاهان شفابخش را برای مدت‌های طولانی به صورت طبیعی حفظ کند. با وجودی که برای نخستین بار قانون همگون درمانی به صورت یک روش علمی دارو درمانی توسط هانمن به اثبات رسید، لیکن پیش از و در تاریخ پزشکی کهن از این نوع شیوۀ درمانی نام برده شده است. تیشنر در کتاب خود تحت عنوان تاریخ هومیوپاتی چنین عنوان می‌کند: «عملکرد جادویی هومیوپاتی عملکردی است سحرآمیز از نیروی همگونی.» امروزه نیز هنوز در اقوام بومی و جوامع سنتی گاهی شاید این گونه روش‌های درمانی هستیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مسعود
۱۴۰۰/۰۱/۲۰

کتاب مفیدی است

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
داروهای با منشأ حیوانی نیز در موارد حاد و هم در موارد مزمن بکار می‌روند. بخش عمده‌ای از آنها را زهر مارها، رتیل‌ها و زنبورها تشکیل می‌دهند به طور مثال دارویی به نام Sepia که همان ماهی مرکب است از جدارۀ کیسۀ محتوای مرکب این ماهی تهیه می‌شود؛ این دارو در بسیاری از خانم‌ها بخصوص بعد از ۴۰ سالگی کاربرد وسیعی دارد.
sara.m.shzi
واژۀ هومیوپاتی بیانگر یک شیوۀ درمانی خاص با اساسی معین است. به عبارت دیگر هومیوپاتی روشی علمی در پزشکی است که از آن به عنوان درمان تنظیمی (Regulation Therapie) می‌توان نام برد. هدف این روش، تنظیم و تحریک نیروی حیاتی در شخص توسط داروهای خاصی است که طبق اصول هومیوپاتی ساخته شده‌اند. برای تولید داروهای هومیوپاتی از روش ویژه‌ای استفاده می‌شود. متأسفانه دربارۀ هومیوپاتی پندارهای نادرست و به دنبال آن پیش‌داوری‌های زیادی وجود دارد.
sara.m.shzi
امروزه پزشکی مدرن بیشتر از هر زمان دیگری پی برده که بخش وسیعی از داروها تأثیرات سرکوب‌کننده دارند. برای مثال، برخی از متخصصین آسم بر این باورند که از بین بردن اگزما از طریق استفاده از پمادهای شیمیایی موجب بروز آسم می‌گردد
sara.m.shzi
کاشف و گسترش‌دهندۀ هومیوپاتی دکتر ساموئل هانمن (Samuel Hanemann) است.
sara.m.shzi
قانون اصلی هومیوپاتی قانونی است به نام اصل همگونی ـ همسانی (Simile Prinzip) که چنین تعریف می‌شود: هر عنصر دارویی در بدن انسان سالم یک نوع بیماری خاص خود آن دارو را به وجود می‌آورد، در نتیجه این دارو می‌تواند برای بیماری که دارای آن علایم است، تجویز گردد.
sara.m.shzi
جزیی‌ترین مطالبی که بیمار ناخودآگاه و با اشتیاق مطرح می‌کند برای دکتر هومیوپات از اهمیت بسیار برخوردار است؛ چرا که همین موارد است که بیمار را منحصر به فرد نموده و نشانگر عکس‌العمل ویژۀ او نسبت به بیماری است. این نکات برجسته همان نکاتی است که پزشکی رایج خود را بی‌نیاز از دانستن آنها می‌داند.
sara.m.shzi
در هومیوپاتی داروها تقریباً به طور کلی از مواد طبیعی تهیه شده که شامل بسیاری از گیاهان شفابخش شناخته شده، فرآورده‌های حیوانی (مانند زهر مار) و مواد معدنی (مانند نمک کلسیم و یا گوگرد) می‌باشند. به علت روش خاص تولید داروهای هومیوپاتی، مواد اضافه و سمی که می‌توانند گاهی برای بیماران مضر باشند در داروهای هومیوپاتی دفع می‌گردند
sara.m.shzi
در رابطه با تجویز دارو دو نکته را حتماً باید به خاطر داشت: ۱ – موارد حاد ۲ – موارد مزمن
sara.m.shzi
این داروها منشأ طبیعی (گیاهی، حیوانی و معدنی) دارند که اخیراً Nosoden نیز به آنها افزوده شده (Nosoden داروهایی هستند که از نسوج مبتلا به بیماری مثل Psoria، سیفیلیس، سل، گنوره و… به دست می‌آیند). عوامل تشکیل‌دهندۀ داروهای هومیوپاتی عبارت از: تقریباً ۸۵% گیاهی، ۳% تا ۲% حیوانی و ۱۳% تا ۱۲% معدنی. Nosodes هنوز بسیار محدود و بیش از بیست عدد نیستند.
sara.m.shzi
داروهای معدنی (Mineral) در موارد حاد کمتر بکار می‌روند (بیش از ۹۰% در موارد مزمن بکار می‌روند) اگر در موقعیت حادی مجبور به تجویز گردیم باید به خوبی نسبت به عملکرد حاد آن دارو شناخت پیدا کرده باشیم.
sara.m.shzi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۷/۰۲/۰۱
شابک۹۶۴-۶۱۷۶-۴۷-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۹۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۷/۰۲/۰۱
شابک۹۶۴-۶۱۷۶-۴۷-۸