با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عاشقی در مقبره

دانلود و خرید کتاب عاشقی در مقبره

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عاشقی در مقبره  نوشته  حسن اصغری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عاشقی در مقبره

«عاشقی در مقبره» مجموعه داستان‌های کوتاهی نوشته حسن اصغری(-۱۳۵۶) نویسنده معاصر ایرانی است. او سردبیر مجله «کلک» نیز بوده است. این مجموعه شامل ۱۵ داستان کوتاه است که نویسنده در نگارش آن‌ها از سبک نگارشی جدیدی استفاده کرده است. در داستان کوتاه «گذر از دیوارها» می‌خوانیم: همایون‌نژاد رو به گچ دیوار ایستاد و ریش تراشید و به صورتش ادکلن زد و قبل از اینکه بیایند دنبالش، خودش پیش‌قدم شد و رفت، پشت به دیوار، سینه سپر کرد. همین که لبان فرمانده جوخه داشت وامی‌شد که بگوید: «افراد به خط و دست‌ها به...» همایون‌نژاد فریاد زد: «آتش...» دوبار فریادش را با نعره فرمانده قاطی کرد تا آتش را دید و گرمای سُرب‌ها را در سینه‌اش احساس کرد و چشمش به آدم‌هایی خیره شد که تن و صورت‌شان میان دود سربی‌رنگ، تکه تکه شناور شده بود. عدل به سیگارش پک زد و دود را فوت کرد هوا و از لای رگه‌های دود به چشم‌هایم خیره شد و گفت: «ننویس آتش. همایون نگفت آتش. گفت، شلیک یا انگشت به ماشه و چیزی شبیه این‌ها.» من یک قُلپ چای نوشیدم و گفتم: «فرق نمی‌کنه. مفهوم یکیه. درباره واقعه عروسی او چی می‌دونی؟» عدل با چند پک تند، باقی‌مانده سیگار را تمام کرد و ته‌اش را انداخت توی خاکستر زیرسیگاری و به چهره حمید زُل زد و گفت: «اینکه محمود گفته، همایونو از توی حجله، از بسترش بلند کردند، یا مقابل سفره عقد، با پنجه بوکس زدند توی سرش، یا جلو چشم عروس یکی تیغه دشنه‌رو فرو کرد توی قلبش، من باور نمی‌کنم.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
«از کبوتران به عنوان وسیله جرم‌زا جهت اغتشاش در خطوط آسمان، استفاده شده لذا دادگاه به تکلیف قانونی، حکم داده تا وسیله جرم‌زا معدوم گردد. برای قطع ماده اغتشاش هوایی از تاریخ این ابلاغ تا دوازده ساعت مهلت اجرا دادیم.»
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۱/۰۱
شابک۹۶۴-۳۵۱-۰۷۹-۴
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۱/۰۱
شابک۹۶۴-۳۵۱-۰۷۹-۴