با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چرا حال انسان امروزی خوب نیست ؟ (روشهای موثر برای مواجهه با سایه‌های فردی ،اجتماعی و سازمانی)

دانلود و خرید کتاب چرا حال انسان امروزی خوب نیست ؟ (روشهای موثر برای مواجهه با سایه‌های فردی ،اجتماعی و سازمانی)

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چرا حال انسان امروزی خوب نیست ؟ (روشهای موثر برای مواجهه با سایه‌های فردی ،اجتماعی و سازمانی)  نوشته  فریبا مقدم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چرا حال انسان امروزی خوب نیست ؟ (روشهای موثر برای مواجهه با سایه‌های فردی ،اجتماعی و سازمانی)

«چرا حال انسان امروزی خوب نیست» نوشته‌ی دکتر مایکل روث است. این کتاب درباره ترمیم شأن و وقار ما به‌عنوان انسان و بازگرداندن زندگی خود به مرتبه کمالی است که حق ذاتی ما است.امید و التیام مضمون این کتاب را تشکیل می‌دهد. ما مقام افتخارآمیز ذاتی‌مان را که به آن فراخوانده شده‌ایم از دست داده و ترک کرده‌ایم. این موضوع انکارناپذیر است. جامعه ما دیگر اجازه نمی‌دهد به خود نگاه کنیم و به نتیجه‌ای که دلخواه‌مان است دست یابیم. واضح است که انسان امروزی چنانچه یونگ می‌گوید در جست‌وجوی روح است. بنابراین زمان آن رسیده است که بازگشت کنیم؛ بازگشت به خود حقیقی‌مان. در این کتاب کوشش شده چگونگی این بازگشت را نشان داده شود. این کتاب می‌خواهد خوانندگان را متقاعد کند که اشتباهی در کار است و ما بسیار پایین‌تر از مرتبه‌ای که برای انسان بودن منظور شده است زندگی می‌کنیم؛ درعین حال باید بدانیم با اینکه مشکل بسیار جدّی است، قابل‌اصلاح می‌باشد. نویسنده می‌خواهد ما را قانع کنم که همه‌مان به کمالِ روحی و روانی‌مان که آن را «عرصه زندگی» می‌نامم، دعوت شده‌ایم. گفته شد مضمون این کتاب، امید است. اما به‌نظر می‌رسد بخش اول کتاب، این حقیقت را تکذیب می‌کند زیرا مانند گزارش پزشکی است که به‌تازگی به وجود توموری بدخیم در بدن شما پی برده است. دانستن آن خوش‌آیند نیست؛ اما ضروری است. خبر خوب آنکه توموری که ما را ــ هم به‌عنوان فرد و هم در بعد وسیع‌تر یعنی به‌عنوان جامعه ــ تهدید می‌کند، درمان‌ناپذیر نیست. ما به‌خوبی می‌دانیم که مشکل‌مان چیست. تومور روحمان ــ هم در نوع فردی و هم در نوع جمعی ــ شناسایی و قرنطینه شده است. با تکیه بر یکی از متون معنوی و کهن ـکه شناخت ما از ظلمت معنوی را روشنایی می‌بخشد ــ و روان‌شناسی کارل گوستاویونگ که بر «سایه» نهاد ما گسترده می‌شود، کتاب مشکل را بررسی می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Bahar M
۱۳۹۷/۰۳/۱۳

دم هر کسی که تونسته این ترجمه ی تخت الفظی و خالی از ظرافت رو بخونه گرم. من با شوق و ذوق سراغش اومدم وای تا صفحه ی بیست بیشتر پیش نرفتم. مترجم محترم یه کم مطالعه کن، دامنه ی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
شما باید بر آنچه می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید. مردمی هستند که باور دارند به دلیل حوادثی که برای‌شان روی داده است نمی‌توانند برای زندگی خود کاری انجام دهند و حق با آنهاست. آنها نمی‌توانند زیرا به خودشان گفته‌اند نمی‌توانند. آنها باور کرده‌اند که قربانی هستند. «کسی کاری با من کرد که مرا سراسر عمر فلج کرد.» اگر این را باور داشته باشید هرگز پیش نخواهید رفت. چه چیزی موجب می‌شود که ما مسئولیت خود را نپذیریم؟ چرا مانند والدین کهن‌الگویمان، آدم وحوا، می‌کوشیم خود را از خدا و یکدیگر پنهان سازیم و تشویق شویم که علیه یکدیگر برخیزیم؟ چرا می‌توانیم این همه مشغول بقای من ناقص خود شویم و چه چیزی نیروی لازم را برای این رفتار که ویرانگر خود و جامعه است، تأمین می‌کند؟ سایه می‌داند.
سینا
تزکیه مفهومی سؤال‌برانگیز است. این واژه توسط یونانیان باستان برای تشریح ساختمان یک خانه به‌کار می‌رفت. پولس در نامه‌هایش به کلیساهای مختلف این واژه را به‌کار می‌برد تا شرح دهد چگونه به ساختن و تقویت ایمان یکدیگر کمک کنیم. تزکیه چیزی کمتر از کار برای ترغیب رشد معنوی اعضا هنگام شرکت در اجتماع رهایی‌بخش نیست. تزکیه‌ای که از ما خواسته می‌شود در پیش گیریم، تزکیه‌ای دوجانبه است. هیچ‌کس از آن مبرّا نیست. تزکیه‌ای که اجتماع رهایی‌بخش ترغیب می‌کند تا پایین‌ترین و ضعیف‌ترین اعضای گروه را دربر می‌گیرد و تمایزی کاذب میان اعضای آن قائل نمی‌شود. اما تزکیه شامل چه چیزی است؟ بستگی دارد. ابزارهای زیادی برای استفاده در فرایند تزکیه یکدیگر وجود دارد. به‌علاوه هر یک از ما نیاز داریم که به شیوه‌های مختلف و در مراحل متفاوت زندگی‌مان تزکیه شویم. گاهی در فرایند تزکیه، مواجهه لازم است. به یاد دارید که پولس قدیس با پترس که پاره‌ای از رفتارهایش موجد اغتشاش و تفرقه در کلیسا بود، برخوردهای تند می‌کرد. آیا این برخورد پولس تزکیه بود؟ بله. رفتار پترس تجربه اجتماع را خاموش می‌کرد. باید با او برخورد می‌شد
سینا
یونگ، فردیت یافتن را هدف نهایی رشد روحی و روانی می‌دانست و در تعریف آن گفت: فردیت یافتن یعنی موجودی مستقل و سازگار شدن. «فردیت» یافتن، ویژگی‌های بی‌همتای درونی و منحصر به فردترین خصوصیات بی‌نظیرمان را دربرمی‌گیرد و همچنین تبدیل شدن به خود شخص را نشان می‌دهد. بنابراین فردیت یافتن را می‌توان «به خود آمدن» یا «خودشناسی» ترجمه کرد. یونگ می‌گوید شخص فردیت‌یافته، «خودی» متحد و انسجام‌یافته و موجودی سازگار است. فردیت یافتن یعنی به خود خود بازگشتن: یعنی غنی‌ترین جوهر خود بودن. فردیت یافتن یعنی همه آن چیزی شویم که هدف آفرینش ما، حق و مسئولیت ما بوده است؛ پیشروی به‌سوی تجربه شکوهمند و متعالی زندگی که حق ذاتی ماست. توجه کنید هنگامی که نمی‌توانیم فردیت یافتن را جست‌وجو کنیم و یا آن را ترک می‌کنیم، درحقیقت بی‌همتا بودن خود را ترک می‌کنیم و مانند آدم وحوا به فراخوان ویژه و شخصی خود پشت می‌کنیم.
سینا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۲۰۵-۱-۲
تعداد صفحات۱۸۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۲۰۵-۱-۲