با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نقد آثار داستانی صادق هدایت (جلد۱)

دانلود و خرید کتاب نقد آثار داستانی صادق هدایت (جلد۱)

۲٫۹ از ۷ نظر
۲٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نقد آثار داستانی صادق هدایت (جلد۱)  نوشته  محمدرضا سرشار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نقد آثار داستانی صادق هدایت (جلد۱)

«نقد آثار داستانی صادق هدایت» مجموعه‌ای از نقدهایی پیرامون داستان‌های صادق هدایت(۱۳۳۰-۱۲۸۱)، نویسنده معاصر ایرانی به گردآوری محمدرضا سرشار، نویسنده و منتقد ادبی است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: به‌طور طبیعی، با گذشت سی و نه سال از مرگ نویسنده‌ای در قد و قواره صادق هدایت با حجم و کیفیت نوشته‌های او، نباید نیازی به نقد و بررسی مجدد آثارش در حد و اندازه یک یا چند کتاب توسط جمعی از منتقدین باشد. اما با توجه به برخی بدفهمی‌ها یا غرض‌ورزی‌های ادبی و فرا ادبی و بعضی تلاشهای وسیع صورت‌ گرفتۀ خارجی و داخلی در همچنان زنده و مطرح نگاه‌داشتن این نویسنده متعلق به دوران سپری‌شده و آثارش، آن هم اغلب به عنوان برجسته‌ترین نویسنده ادبیات معاصر ایران تاکنون ـ و لابد در آینده، تا بعد ـ و تأثیر این تبلیغات و جوسازی‌ها، موضوع، صورت دیگری به خود می‌گیرد. خاصه اگر توجه داشته باشیم که در میان انبوه آثاری که تحت عنوان نقد و بررسی یا معرفی آثار هدایت منتشر شده ـ و حجم آنها به دهها برابر نوشته‌های خودِ او می‌رسد ـ تقریباً شاهد نقد علمی بی‌طرفانه‌ای نیستیم. با همین انگیزه بود که جمعی متشکل از داستان‌نویسان، منتقدین و پژوهشگران عرصه ادبیات داستانی، در سال ۱۳۸۲، مصادف با اعلام صدمین سالگرد تولد صادق هدایت از سوی بی‌بی‌سی، و آغاز موج تبلیغات وسیع راجع به او و آثارش و تجدید چاپ ـ رسمی یا غیررسمی ـ‌ تقریباً کلیه آثار او در کشور، در قالب حلقه نقد و گفتگو، بر آن شد که به عنوان یک وظیفۀ ادبی روشنگرانه، به بازخوانی و نقد علمی و منصفانۀ آثار این نویسنده، برای تعیین جایگاه واقعی‌اش در ادبیات معاصر کشور بپردازد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
آتوسا ریگی
۱۴۰۰/۰۳/۲۷

اگر شخصی به دنبال نقد صحیح از آثار هدایت می‌گردد، بنظر من به هیچ عنوان دو جلد این کتاب را مطالعه نکند. چرا که نقدها همراه با غرض‌ورزی ست. نقد صحیح میبایست جنبه خوب و بد یک اثر را به

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۵۹-۰۹۷-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۳۲۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۵۹-۰۹۷-۹