با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یافتن معنا در نیمه دوم عمر

دانلود و خرید کتاب یافتن معنا در نیمه دوم عمر

۳٫۶ از ۱۹ نظر
۳٫۶ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یافتن معنا در نیمه دوم عمر  نوشته  سید مرتضی نظری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب یافتن معنا در نیمه دوم عمر

«یافتن معنا در نیمه دوم عمر» اثرجیمز هالیس (-۱۹۴۰) است. هالیس، یکی از چهره‌های شناخته‌شده‌ی جهان در حوزه روان‌شناسی تحلیلی کارل گوستاو یونگ، در این کتاب به شما کمک می‌کند تا مختصات زندگی نیمه دوم عمری که سراسر با رضایت است را بدست آورید. در نیمه اول عمر (قبل از ۳۵سالگی) ما غالبا تصور می کنیم زمانی‌که به واسطه کار درست، ازدواج کردن با شخص درست، بچه‌دار شدن و خریدن خانه به موفقیت برسیم همه چیز جفت‌وجور خواهدشد. ما فکر می‌کنیم زندگیمان با این موفقیت‌ها به ثباتی می‌رسد که در پناه آن به آرامش خواهیم رسید. اما با ورود به نیمه دوم عمر (بین ۳۵تا ۷۰سال) از درون حس می‌کنیم اوضاع روحیمان چندان خوب نیست. حس می‌کنیم برخی از راه‌هایی که در زندگی رفته‌ایم و در زمان خودش فکر می‌کرده‌ایم که درست بوده‌اند، چندان هم درست نبوده‌اند. کم‌کم دوران افسردگی و دلزدگی از زندگی و مواجهه با تردیدها و دودلی‌ها فرامی‌رسند. به تدریج با رفتن آدم‌های دور و اطرافمان که اتفاقا برخی از آنها همسن و سال ما هم هستند، درمی‌یابیم فرصت تنگ است و ما نتوانسته‌ایم مسیری برای کسب آرامش و حس رضایت در زندگیمان پیدا کنیم. به تعبیر هالیس، در نیمه دوم عمر، ما خود را در جنگلی تاریک می‌یابیم ، درحالی‌که مسیر زندگیمان را گم کرده‌ایم. زندگی دومی وجود دارد که بسیار جذاب‌تر، با نشاط‌تر و پرمعناتر از نیمه اول است. وجود احساس‌های منفی و نامطلوب به شما این پیام را مخابره می‌کند که باید پرونده زیستن به سبک گذشته را کنار گذاشت، چرا که باید سرفصل تازه‌ای در زندگی آغاز کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
علیرضا عظیم زاده
۱۳۹۸/۰۳/۱۴

یک کتاب خوب با یک ترجمه ضعیف .متاسفانه اکثر کتابهای روانشناسی بدلیل عدم تسلط مترجم به موضوع از ضعف ترجمه رنج میبرند و این کتاب هم به همین بلا دچار شده و یک اثر ارزشمند قربانی ترجمه ضعیف شده

عشق کتاااااب
۱۳۹۹/۰۵/۱۶

این کتاب خیلی خوبه مطالب خیلی به درد بخوری داره ارزش خوندن داره واقعا من نسخه چاپیشو خوندم واقعا راضی بودم از خوندنش

ققنوس
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

کتابی فوق العاده برای بحران میانسالی و افراد بالای 35، در حوزه خودشناسی به روش یونگ. کتاب تخصصی هست و اگه یونگ شناسی یا روانشناسی کار کردید کتاب رو بخونید در غیر اینصورت مفاهیم براتون سنگین هست. ممکنه فکر کنید ترجمه

- بیشتر
امین دهقان
۱۳۹۸/۰۱/۱۸

به نظرم هر فردی در هر سنی به خواندن این کتاب نیاز دارد. این کتاب فقط برای خواندن نیست بلکه باید زندگی شود.

احسان
۱۳۹۸/۰۳/۰۸

ترجمه بسیار ضعیف و اعصاب خورد کن. متن انگلیسی کتاب را بهتر از ترجمه فارسیش میشه متوجه شد. بعد نوشت: کیفیت ترجمه در فصلهای میانی بهتر شد.

kaveh
۱۴۰۰/۰۵/۰۲

کتابی با عنوانی جذب کننده، اونم برای اکثر ما که احساس میکنیم زندگی رو باختیم و به چیزایی که میخواستیم نرسیدیم و .... ترجمه اصلا خوب نیست، مخصوصا برای افرادی که با روانشناسی آشنایی زیادی ندارند. اگر فکر میکنید با خواندن این

- بیشتر
vida
۱۳۹۶/۱۱/۱۷

عالیه مخصوصا برای سنین بالای ٤٠سال

unicorn
۱۳۹۸/۰۹/۳۰

راست میگن دوستان درباره بنیاد فرهنگ،چه خبره ۲۵ هزار تومن برای نسخه الکترونیک؟؟؟؟

sana
۱۳۹۹/۰۶/۰۶

لطفا در بی نهایت موجود کنید

mani
۱۳۹۹/۰۶/۰۶

لطفا بیارینش تو بی نهایت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲۱)
هیچ یک از ما صبح هنگام در حالی از خواب بیدار نمی‌شود که بگوید «بله، امروز فکر کنم تمام کارهای احمقانه‌ای که در گذشته انجام داده‌ام را تکرار خواهم کرد.» اما این دقیقاً همان کاری است که ما انجام می‌دهیم، چراکه بخش زیادی از زندگی ما بر اساس هدایت خودکار است
Forest ♂️
«بی‌معنایی، کمال زندگی را محدود می‌کند و در نتیجه مترادف بیماری است. معنا باعث می‌شود بسیاری از چیزها و شاید همه‌چیز قابل‌تحمل شود.»
Mohammad Zarei
درماندگی به معنی تجربۀ ناتوانی اساسی ما در رویارویی با محیط‌مان است. این محیط درمانده‌کننده، ممکن است شامل حضور پدر و مادر سلطه‌جو یا مداخله‌جو، فشارهای اجتماعی ـ اقتصادی، اختلالات بیولوژیکی، رویدادهای جهانی و غیره باشد. در رویارویی با این درماندگی، پیام اساسی این است که فرد قدرت کافی برای تغییر دادن وضعیت موجود در جهان خارج را ندارد.
Forest ♂️
اگر شما زندگی‌تان را دوست ندارید آن را تغییر دهید، اما دیگران را مقصر ندانسته و آنها را سرزنش نکنید. چراکه حتی اگر آنها به شما لطمه‌ای زده باشند، این شما هستید که دارید انتخاب‌های زندگی بزرگسالی‌تان را انجام می‌دهید. حتی اگر شما به واسطۀ لطماتی که در کودکی دیده‌اید انتخاب‌هایی صورت داده‌اید، با این حال اکنون به خاطر این انتخاب‌ها مسئول هستید. شما همیشه مسئول زیستن زندگی‌تان هستید؛ شما مسئول زندگی کردن زندگی دیگران نیستید.
behrangha
ما ممکن است شغل‌مان را انتخاب کنیم، اما هرگز کار مورد علاقه‌مان را انتخاب نمی‌کنیم؛ کار مورد علاقۀ ماست که ما را انتخاب می‌کند.
Forest ♂️
بزرگ‌ترین راز این نیست که ما به طور تصادفی در غنای زمین و کهکشان پرستاره پرتاب شده‌ایم، بلکه این است که در این زندان ما می‌توانیم تصوراتی دربارۀ خودمان ایجاد کنیم که به اندازۀ کافی نیرومند است که بتواند ناچیز بودن‌مان را نفی کند.
Mohammad Zarei
او ترس شدیدی از مردن دارد، چراکه هنوز نزیسته است...
Forest ♂️
زخم ناکافی بودن به ما می‌گوید ما نمی‌توانیم به جهان تکیه کنیم تا نیازهای ما را برآورده کند.
Forest ♂️
آرزو و درد و رنج مانند برادران دو قلو هستند.
Forest ♂️
اضطراب بهایی است که باید برای بلیط زندگی بپردازیم؛ افسردگی درون‌روانی محصول جانبی پرهیز ما از سوار شدن بر کشتی زندگی است.
احسان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۴۴-۶‬‬
تعداد صفحات۳۴۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۴۴-۶‬‬