با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۴٫۱ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونه تحقیق کنیم؟  نوشته  لورن بلکستر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چگونه تحقیق کنیم؟

«چگونه تحقیق کنیم؟» نوشته لورن بلکستر(-۱۹۴۵)، کریستینا هیوز(-۱۹۵۲) و ملکم تایت(-۱۹۵۳) است. این کتاب راهنمای عملی و تجربی برای انجام تحقیق است. هدف اصلی آن کمک به افراد کم‌تجربه‌ای است که پروژه‌های تحقیقاتی با مقیاس کوچک انجام می‌دهند. در عین حال، مطالعۀ این کتاب هم برای کسانی که درس روش تحقیق می‌خوانند، هم برای کسانی که پروژۀ تحقیقاتی در دست اجرا دارند، و هم برای کسانی که درس روش تحقیق را تدریس می‌کنند یا راهنمایی دانشجویان و پژوهشگران تازه کار را به عهده دارند، مفید است. کتاب به زبانی ساده و بدون استفاده از اصطلاحات پیچیدۀ فنی و علمی نگاشته شده و برای ارائه مطالب، شیوه‌های مختلف و ساده‌ای را برگزیده است. متن کتاب به بخشهای کوتاه ولی به دقت به هم پیوسته تقسیم شده است. این کتاب اگرچه به روشهای تحقیق پرداخته، تأکید ویژۀ آن بر فرایند تحقیق است. هدف اصلی این بوده که از فرایند تحقیق رمز و راز زدایی بشود و به صورت یک مهارت عادی روزمره به خوانندگان شناسانده شود. در واقع این کتاب تحقیق را به صورت یک فرایند دارای مراحل به هم پیوسته معرفی می‌کند بدون آنکه آن را امری ساده و دارای مراحل خطی تلقی کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
پیروز
۱۳۹۹/۰۵/۳۰

یه تخفیفی یه نرمشی یه گردشی یه انعطافی چیزی بدین تا بخریم ! توی بینهایت هم بذارین ثواب داره

m
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

لطفا پی دی اف کتاب هایی رو که خرید میکنیم رو هم در اختیار بزارید ممنون میشیم

کاربر ۲۹۳۲۳۶۱
۱۴۰۰/۰۷/۰۱

لطفا این کتاب رو در طاقچه بی نهایت قرار بدین

کاربر ۱۴۳۴۷۴۴
۱۳۹۹/۰۶/۲۳

با نام و یاد خدا و با توکل به او با سلام، احترام و خداقوت باید کتاب رو مطالعه کنم بعد نظر بدم!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
مثلاً در اغلب تحقیقات کمّی (quantitative) ، تصمیم‌گیری دربارۀ تحلیل داده‌ها بایستی قبل از آغاز کار میدانی و جمع‌آوری اطلاعات انجام پذیرد. برای اینکه تکنیک‌های آماری مورد استفاده در این‌گونه تحقیق براساس نوع داده‌های گردآوری شده تعیین می‌شود. برعکس، در تحقیقات کیفی (qualitative) جمع‌آوری اطلاعات، طبقه‌بندی، خواندن و تحلیل آنها ممکن است همزمان صورت گیرد.
رهگذر
فردی را پیدا کنید که شما را در انجام این تحقیق پشتیبانی کند و با حمایت و تشویق شما را وادارد که کارتان را به پایان برسانید. و بالاخره به خودتان قول بدهید که کارتان را با موفقیت به پایان خواهید برد.
رهگذر
درس اصلی که باید در این زمینه بیاموزید این است که نیاز دارید روی مهارتهای خودتان تمرین کنید، دربارۀ تحقیق مطالعه و در مورد آن فکر کنید و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.
رهگذر
توصیه: پرونده‌ای به نام «قواعد و انتظارات» برای خود درست کنید. تمام قواعد نوشتن یک گزارش تحقیق را در آن وارد کنید. سپس قواعد، انتظارات و توقعاتی را که در این تحقیق با آن روبرو بوده‌اید یا در محل کار به آنها پی‌ بردید، به آنها اضافه کنید. با مراعات آنها مطمئن باشید که کار قابل قبولی ارائه خواهید کرد.
رهگذر
مهمترین مهارتها عبارت‌اند از پرسیدن، گوش دادن، یادداشت برداشتن و اندیشیدن.
رهگذر
مطمئن      باشید اگر یک پروژۀ تحقیقی را صرفاً خودتان تعریف و طراحی کنید، دارای جنبه‌های نو و اصیل خواهد بود، برای اینکه سعی نکرده‌اید که ناجوانمردانه تحقیق شخص دیگری را به نام خود جا بزنید. با این حال، اگر باز هم در اصالت تحقیق خود شک دارید، هرچه زودتر آن را به کسانی که می‌توانند در این مورد داوری کنند نشان دهید.
رهگذر
بنابراین، نه تنها فهم درست این موضوع که شما به کجا تعلق دارید بسیار مهم است بلکه فهم درست کسانی که دربارۀ آنها تحقیق می‌کنید نیز اهمیت دارد. وقتی که برای تدارک مقدمات و همچنین کسب آگاهی از موارد پیرامونی صرف می‌شود، تقریباً همیشه به عنوان صرف وقت مفید تلقی می‌شود. به جای اینکه در یک کار تحقیقی انتظار «یافتن حقیقت» را داشته باشیم احتمالاً بهتر است دربارۀ مسائلی چون قابل اعتماد بودن، مُتْقَن بودن، حرفه‌ای بودن و صادق بودن فکر کنیم. اگر واقع‌گرایانه بنگریم، هر پروژۀ تحقیقاتی حاصلی بیش از پیشبرد فهم ما نمی‌تواند داشته باشد.
رهگذر
به عنوان پژوهشگر باید بدانید که برای چه کسی تحقیق می‌کنید و برای چه کسی گزارش می‌نویسید. همچنین باید از انتظارات و قواعد متفاوتی که آنها دارند آگاهی داشته باشید. اگر برای به دست آوردن یک درجۀ دانشگاهی تحقیق می‌کنید، نیاز دارید که حاصل تحقیق خود را به صورت پایان‌نامه یا رساله تهیه کنید که در این صورت، با معیارهای دانشگاهی ارزیابی خواهد شد. یا ممکن است یک پروژۀ تحقیقاتی برای کارفرمای خود انجام می‌دهید. در این صورت آنها انتظار دارند یک گزارش دقیق با تأکید بر زمینه‌های کاربرد یافته‌ها همراه با توصیه‌های عملیاتی ارائه کنید. حتی ممکن است شما تحقیق خود را برای هر دو منظور انجام دهید. در این صورت، با اینکه فرایند تحقیق ممکن است به طور گسترده مشابه باشد، گزارش نهایی احتمالاً خیلی متفاوت خواهد بود.
رهگذر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۰۵۹-۱
تعداد صفحات۳۶۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۰۵۹-۱