با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نقد تئاتر از نظر تا عمل

دانلود و خرید کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل  نوشته  فرشید ابراهیمیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نقد تئاتر از نظر تا عمل

«نقد تئاتر از نظر تا عمل» نوشته فرشید ابراهیمیان، کارشناس هنرهای نمایشی است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: این مجموعه از دو ویژگی عمده برخوردار است. یکی ویژگی طرح مباحث نظری نقد به رغم پیچیدگی آن است «که تلاش شده است حتی‌المقدور ساده و روان و قابل فهم گردند. زیرا غالباً به دلایل مختلف و از جمله بیگانگی برخی از مفاهیم مطروحه که از صبغه فلسفی برخوردارند، و نیز زبان ترجمه که بسیار ثقیل و سنگین می‌باشند» و نیز انطباق علمی این مباحث و کاربردی کردن آنهاست. این خصیصه موجب می‌شود که خواننده، تصوری مجرد و انتزاعی از نقد نداشته، عملاً با شیوه تحریر رویکردهای مختلف نقد آشنا شود. کاری که به خصوص در بخش تئاتر کمتر صبغه و سابقه داشته و دارد. زیرا هر آن چه که تاکنون درباره نقد به طبع رسیده پراکنده و جسته و گریخته بوده، سود چندانی برای خواننده نداشته است. تردیدی نیست که ابتکار انطباق مباحث نظری و شیوه‌ی پراتیک کردن آنها در عرصه فعالیت های حرفه ای و نیز توضیح و تشریح و کندوکاو در جنبه های پنهان و ظریف آثاری که شاهد مثال مباحث نظری قرار گرفته‌اند، کاری نو و البته همراه با خطا است. لیکن به عنوان شروع می‌تواند مورد استفاده پژوهشگران جوان قرار گرفته بر پایه آن بناهای عظیمی استوار گردد. نکته حائز اهمیت در این کتاب این است که خواننده تصوری انتزاعی از نقدهایی که با رویکردهای مختلف تحریر شده‌اند نخواهد داشت، چون شواهد مثال مباحث نظری اکثراً آثاری هستند که در سرزمین خود ما و بر روی صحنه‌های معتبر خود ما به صحنه رفته‌اند، که خواننده یا در زمان اجرای صحنه‌ای آنها را از نزدیک تجربه کرده است و یا این که در صورت لزوم می‌تواند با در اختیار گرفتن فیلم آنها عملاً در جریان مسائل مطرح شده و موشکافی آنها قرار بگیرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
pockethead
۱۳۹۷/۰۳/۲۹

واقعا برای طاقچه متاسفم که هیچ مکانیسمی بر قیمت گذاری نداره..کتابی که سال 1388 به قیمت شش هزار تومان چاپ شده رو داره هجده هزار تومان می فروشه..قیمت کتاب الکترونیک سه برابر کتاب چاپی..تبریک میگم واقعا

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۴۷-۷۸-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۳۴۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۹/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۷۴۷-۷۸-۸