با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ماه تمام من

دانلود و خرید کتاب ماه تمام من

۴٫۸ از ۱۵ نظر
۴٫۸ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ماه تمام من  نوشته  مرتضی اهوز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ماه تمام من

«ماه تمام من» نوشته مرتضی اهوز(-۱۳۵۹)، نویسنده و پژوهشگر دینی معاصر است. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «... تو بودی و صبح دیگری و یک مدینه انتظار! به دلت افتاده بود که از خورشید خبری می‌یابی. دلتنگ‌تر از تو در مدینه، رسول‌الله بود و حسن و کوچه‌هایی که هنوز عطر چادر خاکی فاطمه در آن استشمام می‌شد! سخت دل‌تنگ شده بودی. انگار خبری غریب در راه بود. دلت پر کشیده بود برای نگاه حسین. بی‌قرار بودی و چشم انتظار. با صدای هر کاروانی قیام می‌کردی و گوش می‌دادی تا شاید از محبوب خویش خبری بیابی. اما نه....! نه صدای گام‌های استوار عباس را حس می‌کردی و نه رایحه دل‌انگیز نفس‌های حسین را. دوباره منتظر می‌شدی و به دروازه‌های شهر چشم می‌دوختی. صدای در خانه که می‌آمد، رنگ از رخسارت می‌پرید. تپش قلبت را همۀ اهل خانه‌ می‌شنیدند، فاخته‌های همیشه مهمانت با اضطراب تو مضطرب می‌شدند و چون خبری نبود و خبرداری نمی‌آمد، دوباره تو بودی و سکوت و آه بود و انتظار و التهاب. همراه کاروان به حج نرفته بودی؛ اما صفا و مروه را بارها و بارها میان حرم پیامبر و قبر حسن تجربه کرده بودی! و در طواف محبت امام خویش همواره زمزمه‌هایی عاشقانه ‌سروده بودی. تنهایی‌های تو برای کوچه‌های مدینه تکرار تنهایی‌های فاطمه بود؛ اما.... تو بودی و صبح دیگری و یک مدینه انتظار! انگار خبری غریب در راه بود. التهاب را می‌شد در چشم آسمان دید. مدینه مگر چندین‌بار این‌چنین غم‌بار و اندوهناک بوده است: مگر محمد به آسمان پرکشیده یا بار دگر فاطمه شهید شده، یا مگر دوباره جگر حسن پاره‌پاره گشته است؟! سینه‌ات در این اندوه انبوه سخت تنگ شده، نفس‌هایت به شماره افتاده و عرق سرد بر پیشانی‌ات نشسته است. آه از این لحظه! آه از این دم! و آه از این خبری که در راه است!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
parnian
۱۳۹۷/۰۵/۲۵

💔چه زیبا شده ای ای سقای تشنگان، چه زیبا شده ای ای علمدار حسین، تو بر بالای نی هم دلبری می کنی ای ماه تمام من💔 روایتی ادبی،حزن انگیز وداستانی از تولد ،زندگی وشهادت قمر بنی هاشم( ع) خیلی قشنگ بود،واقعا لذت

- بیشتر
السلام علیک یاقمربنی هاشم
۱۳۹۷/۰۵/۲۴

عالی👌💔

سایه
۱۳۹۵/۰۸/۰۴

علی رغم کتاب خوب استاد شجاعی و شیوه ادبی منحصر به فردشان؛ این کتاب هم جذابیتهای خاص خود را دارد.البته فقط بخشی از متن نمونه را خواندم.ولی ترغیب شدم به زودی این کتاب را تهیه و مطالعه کنم.

رضا
۱۳۹۵/۰۸/۰۵

کتاب بسیار خوب بود

محمدباقر
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

کتابی از صحنه های بی نظیر ادب و غیرت و شجاعت و حیای عباس ع که همه آنها را در روضه ها شنیده اید! منتهی در این کتاب با قلمی ممزوج با دلگویه های از نویسنده به تصویر کشیده شده

- بیشتر
یسنا
۱۳۹۹/۰۶/۰۷

کتاب خیلی زیبایی بود نمود بارز شجاعت و دلاوری و ابهت ارزش یکبار خوندن (گرچه هم بیشتر) رو داره

adel
۱۳۹۵/۰۸/۰۳

خوب بود.حس خوبی داره

s.mir
۱۳۹۵/۰۸/۰۲

خیلی عالی

سید
۱۳۹۵/۰۸/۰۳

موفق باشید

چشمه
۱۳۹۵/۰۸/۰۳

🌷

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۲)
حسین جان من است. روح من است. نباشم آن‌روز که بی‌یاد حسین زندگی کنم....
مادر بزرگ علی💝
خبر شهادت حسین را که شنیدی تمام داغ‌هایت تازه شد. بی‌تابی می‌کردی؛ و خوب می‌دانستی که عباس پیش‌مرگ حسین است. یعنی وقتی حسین نباشد، پیش از آن، عباس رفته است!
مادر بزرگ علی💝
این کلامت تعارف نبود؛ از باور قلبی‌ات حکایت داشت.
طاهره
تو مرجع تمام اشاره‌هایی عباس!
b
پشتیبان حسین من باش؛ ای ماه مظلوم من!
b
دور است از پاکی و مردانگی عباس که با پلیدی و پلشتی هم‌زبان شود
b
حسین هستی من است
Mahdi_yar
نباشم آن‌روز که بی‌یاد حسین زندگی کنم....
b
عجب درد جانکاهی است، درد بی‌خبری از حسین!
Mahdi_yar
پس از پرسش تو، بشیر آرزو کرد که ای کاش نامش بشیر نبود! اکنون او باید پاسخ می‌داد. سرش را که بالا گرفت، رنگ رخساره و شکستگی چهره‌اش تو را بیشتر مضطرب کرد. با زحمت بسیار و شکسته‌شکسته گفت: ای ام‌البنین! خداوند صبرت دهد، ماه زیبایت عباس کشته شد!
parnian

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۷-۹۷۸-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۷-۹۷۸-۲