با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی برازنده من

دانلود و خرید کتاب زندگی برازنده من

۳٫۸ از ۲۴ نظر
۳٫۸ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی برازنده من  نوشته  کارول. اس.  پیرسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زندگی برازنده من

«زندگی برازنده من» نوشته کارول. اس. پیرسون( -۱۹۴۴) و هیو. کی. مار( -۱۹۴۹) مؤثرترین راهکارهای تحلیل خویشتن و غنی‌سازی ارتباط با دیگران «حاوی آزمون خودتحلیل‌گری» است. این کتاب اطلاعات و دیدگاه‌های جدیدی را که به کار گرفتن آزمون پی‌ام‌ای‌آی (PMAI) در طی چندین سال ایجاد کرده است با شما در میان می‌گذارد. بررسی دقیق نتایج این آزمون کار دشواری است. با وجود این، تمرین‌های کتاب اطلاعاتی را که برای شناخت و به کار گرفتن کهن‌الگوها در زندگی‌تان احتیاج دارید در اختیار شما قرار می‌دهد. این شناخت به شما کمک می‌کند که حضور، نقش و عملکرد کهن‌الگوها را در زندگی خود درک نمایید. کهن‌الگوهای شما هماهنگ با موقعیت و مرحله‌ای از زندگی که در آن قرار دارید خود را نشان داده و ابراز خواهند کرد. اگر آزمون فوق را هر شش ماه (یا حداقل سالی یک بار) بدهید و تغییراتی را که در نتایج آن‌ها پدید آمده است بسنجید اطلاعات مفیدی را در مورد رشد و پیشرفت خود به دست خواهید آورد. این کتاب به زبان ساده و ابتدایی نوشته شده است و نوجوانان و بزرگسالان می‌توانند آن را به راحتی مطالعه نمایند. ضمنا مشاوران و مدرسان می‌توانند از این کتاب برای کمک و آموزش به مراجعه‌کنندگان و دانشجویان خود استفاده کنند. هدف اصلی ایجاد نوعی آگاهی و بیداری درونی است تا خواننده کتاب بتواند با استفاده از این اطلاعات مهم درونی، راه شادکامی و موفقیت زندگی خود را ببیند و دنبال کند. بدون این آگاهی، انسان هویت، ارزش‌های باطنی و راه شادکامی و رضایت زندگی خود را نمی‌شناسد و در نوعی بی‌اطلاعی درونی به سر می‌برد. هدف دوم این است که به مردم وسیله‌ای بدهیم که با استفاده از آن بتوانند از خود بپرسند: آیا این همان داستانی است که من (ما) واقعا می‌خواهم زندگی کنم؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۳)
M_`N
۱۳۹۶/۱۲/۰۹

من از طریق جناب آقای سید سهیل رضایی،،یکی از بهترین مدرسین خودشناسی ایران،،با این کتاب آشنا شدم. اینطور که ایشون میگفت 99 درصد زندگی رو ناخواگاه و 1 درصد رو خودآگاه اداره میکنه و این کتاب،،شروع مناسبی برای خودشناسی است. ایشون معتقد بود،،خودشناسی،،شناخت و واکاوی

- بیشتر
n....r
۱۳۹۶/۱۰/۱۸

کتاب های روان شناسی معمولا گرونن ولی ارزش بالایی دارن. امید وارم طاقچه این جور کتاب ها رو ارزون تر کنه که همه بتونن استفاده کنن. این طوری عالی میشه.

Fatemeh
۱۳۹۸/۱۰/۱۵

کتاب خیلی خوبیه و میتونه در سفر زندگی بسیار راه گشا و در تشخیص مسیر زندگی کمک کننده باشه و حتی قبل هدف گذاری میتونه کمک کنه بعضی اهداف اشتباه که جز هدف هایتان قرار دادید را حذف و بعضی

- بیشتر
Peyvand
۱۳۹۵/۰۶/۰۹

کتاب عالی و کمک کننده ای هست ظاهرا از مقدمش . اگه میشه طاقچه قیمتش رو تخفیف بیشتری بدی ممنون میشم

گل رز
۱۳۹۶/۰۳/۱۲

اصلا از مدیر فرهنگ بنیاد زندگی و کتابا و صوتهاشون خوشم نمیاد همش گرون و دنبال پولن

m.kh
۱۳۹۹/۰۵/۰۸

کتابی راجع به تعیین کهن الگوی شماست.اینکه بهتون میگه توی شخصیت شماکدوم اسطوره بُلد هست.درکل کتاب خوبیه

Anahid
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

من نسخه چاپی کتاب را خواندم فوق العاده بود به خصوص داستان اول کتاب.

Borna
۱۳۹۵/۰۹/۱۹

قیمتش بالاس. بیارید پایین. ولی می ارزه به نظرم

صالحه
۱۳۹۵/۱۱/۰۴

به شکل فاجعه باری باحاله!!! به نظرم آزمون صحیحیه. همین امشب طبق نتیجه آزمون، نمودار دایره ای کهن الگوهام رو روی تابلوی اعتماد به نفسم کشیدم. جادوگر و جنگجو 29 آفرینشگر و جستجوگر 26 عاشق و فرزانه 24 امیدوارم همه مثل من از نتایج آزمونشون

- بیشتر
Mado7
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

بطور کلی این کتاب نمیتونه کمک چندانی به راه و روشی برای زندگی بکنه...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۰)
اگر فرصت‌های مثبت زندگی‌مان را دریابیم، کنار گذاشتن وسوسه‌های مخرب و عبور از تله‌هایی که بر سر راه‌مان قرار می‌گیرند به مراتب آسان‌تر می‌شود.
tabestoon
به‌همین دلیل مردم از «سفرهای زندگی» شخصی سخن می‌گویند که شاید هرگز از زادگاه خود خارج نشده باشد. در ضمن مردم یک کشور می‌توانند به‌راحتی با چنین داستان‌هایی (سفر درونی) که در فرهنگ دیگری روایت شده است و با شخصیت‌ها، وقایع و مفهوم آن ارتباط برقرار نموده و آن‌ها را درک کنند. این افسانه‌های تاریخی ممکن است الهام‌ها و تغییر و تحول مثبتی در زندگی انسان‌ها به‌وجود آورد و آن‌ها را به آرامش و موفقیت نزدیک‌تر کند؛ یا اینکه برعکس، سازندگی و مثبت‌اندیشی افراد را کاهش داده و آن‌ها را به‌سوی رفتارهای منفی یا مضر سوق دهد. در هر صورت آشنایی با این حکایت‌های اسطوره‌ای می‌تواند بسیار الهام‌بخش باشد و ما را در رهایی از روندهای منفی و مخرب زندگی یاری دهد. روایت‌های اسطوره‌ای این کتاب به «سفر قهرمانی» مربوط می‌شود که الگویی است برای روند رشد فردیت. در این مسیر با خودتان به شکل عمیقی آشنا می‌شوید و استعدادها و معانی مهم زندگی‌تان را درمی‌یابید. نام هر داستان از شخصیت اصلی آن گرفته شده است. معصوم، یتیم، جنگجو، حامی، جستجوگر، عاشق، نابودگر، آفرینش‌گر، حاکم، جادوگر، فرزانه و دلقک.
سینا
در ابتدای این داستان موش‌ها شخصیت معصوم داشتند و از وقایع جهان بزرگ بی‌خبر بودند. آن‌ها نمی‌خواستند حقایقی را که با دیدگاه‌های‌شان هماهنگی نداشت بپذیرند، چون از تغییر هراس داشتند. وقتی موش کوچولو قضیه صدای غرش را پیش کشید، مسئله و اختلافی را به جمع موش‌ها وارد کرد. موضوع اصلی همه داستان‌ها مطرح کردن مسائل و یافتن راه‌حل برای آن‌هاست. با وجود مخالفت اطرافیان، موش کوچولو تصمیم گرفت موضوع را پیگیری کند و بفهمد آن صدا از کجا می‌آید. سرانجام با بیم و دلواپسی زیاد موش کوچولو جمع‌آوری دانه را کنار گذاشت، سوراخ موش‌ها را ترک کرد و در آن دشت بسیار بزرگ به جستجوی منبع آن غرش پرداخت. گاهی اوقات کاری که در ابتدا برای حل مشکلی آغاز می‌کنیم، رفته‌رفته به یک مسیر و آرمان جدید در زندگی ما تبدیل می‌شود. این انگیزه قوی ما را به حرکت درمی‌آورد و راهی سفر می‌کند. موش کوچولو ساعت‌ها مسافت زیادی را در آن سبزه‌زار پشت سر گذاشت. دوان‌دوان از یک نقطه به نقطه دیگر می‌رفت و همواره ترس مواجه شدن با سایه عقاب نیز در دل او وجود داشت. تنها راهنمایش طنین صدای غرش در گوش‌هایش بود و همواره سعی می‌کرد به مبدأ آن نزدیک‌تر شود
سینا
«یتیم» توانا قادر است با فجایع و ناامیدی‌های زندگی روبه‌رو شود و از آن‌ها عبور کند. او به شرافت مردم عادی جامعه اعتقاد دارد و نگاهِ واقع‌بین او جایی برای نادیده گرفتن حقیقت‌های زندگی باقی نمی‌گذارد. او از کتاب‌ها، خدمات روان‌شناسی و همچنین دوستان خوب خود کمک مؤثر دریافت می‌کند. در عین حال این شخص به همراه همکارانش نیازهای آسیب‌دیدگان و محتاجان اجتماع را بررسی می‌کند و در راه کمک به آن‌ها گام برمی‌دارد. چالش‌های یتیم «یتیم» باید مواظب تقدیرگرایی، بدگمانی و هراس از اعتماد به دیگران به‌خاطر شکست‌ها و ناامیدی‌هایی که در دوران کودکی شاهد آن‌ها بوده است باشد. بیشتر شدن سختی‌های زندگی اغلب باعث می‌شود «یتیم» اعتماد کمتری نسبت به اطرافیان خود داشته باشد و کمک موردنیاز خود را از آن‌ها درخواست نکند. او اغلب جبهه می‌گیرد و از قلمروی خود دفاع می‌کند. فکر او این است که دیگران باید موضعش را بپذیرند و هر طوری که هست با آن کنار بیایند. رفتار خشن و آسیب‌رساننده خود نسبت به دیگران را با جملاتی چون «همه همین کار را می‌کنند» ، «حقش بود» ، «تقصیر او بود» و یا به بهانه اینکه در کودکی آسیب دیده است توجیه می‌کند.
سینا
اینجا با داستان حامی روبه‌رو می‌شویم که حاضر است حتی عضو بدن خود را فدای سلامتی دیگری کند. شخصیت حامی خودش را به اندازه دیگران دوست ندارد. شاید چشم خود را به کسی نداده باشیم، اما اکثر ما چیز ارزشمندی را فدای راه بشردوستی کرده‌ایم.
tabestoon
اگر درون‌مان احساس درستی داشته باشیم، بهتر می‌توانیم به درست کردن دنیای بیرون بپردازیم.
Zohreh
سایه جنبه منفی کهن‌الگوها است که قوه ادراک را کاهش می‌دهد. به‌علاوه سایه، کهن‌الگوهای سرکوب شده را دربر می‌گیرد که باعث می‌شوند خصوصیت‌های ناخواسته شخصیت خود را به دیگران نسبت دهیم.
Zohreh
موش کوچولو با دادن چشمانش فقط توانایی نگاه کردن به چیزهایی را که قبلاً توانایی دیدن‌شان را داشت از دست داد. دیری نمی‌گذرد که او و ما می‌فهمیم که این کار در حقیقت به‌دلیل آماده کردن این موش قهرمان برای به‌دست آوردن یک بینش جدید و وسیع‌تر صورت گرفته است.
tabestoon
برای شناخت خود و توانایی‌های‌مان همیشه سفری لازم است. در این راه به عظمت و قدرت درونی‌ای که فکرش را هم نمی‌کردیم نائل می‌شویم. گنج راستین نیز همیشه درون وجود خودمان قرار دارد.
Zohreh
در حکایت‌هایی که عواقب منفی به همراه دارند سادگی، زودباوری و انکار «معصوم» به او آسیب می‌رساند. در این نوع روایت‌ها «حامی» در نجات دادن «معصوم» موفق نمی‌شود.
miss anna

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۵/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۲۰۵-۰-۵
تعداد صفحات۲۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۵/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۲۰۵-۰-۵