با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ۳۶۶ روز با رواقیون اثر رایان هالیدی

دانلود و خرید کتاب ۳۶۶ روز با رواقیون

رمز و رازهای زندگی بهتر

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۳۶۶ روز با رواقیون  نوشته  رایان هالیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ۳۶۶ روز با رواقیون

کتاب الکترونیکی «۳۶۶ روز با رواقیون» نوشتهٔ رایان هالیدی با ترجمهٔ زینب حیدربیگی و زینب موحدی در انتشارات کتابستان معرفت چاپ شده است.  این کتاب شامل ۳۶۶ گزین گویه از زبان مارکوس اورلیوس، اپیکتتوس، سنکا و رواقیون دیگر است. رایان هالیدی، نویسنده کتاب، در ادامه هر گزین گویه به طور مختصر توضیح می دهد که چگونه باید این مفاهیم را در زندگی روزمره به کار گرفت و با این کار،اهمیت عمل گرایی این مکتب فلسفی را متذکر می شود. هدف از نگارش کتاب، بازگرداندن رواقی‌گری به جایگاه سزاوار آن به‌منزلۀ ابزاری برای دستیابی به خویشتن‌داری، پایداری، و خردمندی است؛ خصایصی که انسان، به‌جای استفاده از بعضی از رشته‌های پژوهشی دانشگاهی پیچیده، برای برخورداری از یک زندگی عالی باید به کار بگیرد. این کتاب تاکنون به بیش از بیست زبان ترجمه شده و بیش از یک میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

درباره کتاب ۳۶۶ روز با رواقیون

رواقی‌گری یکی از مکاتب فلسفه و شاخه‌ای از فلسفه اخلاق شخصی است که بر منطق و مشاهده ادراکات جهان طبیعی استوار است و آموزه‌های آن بر این مسئله تاکید دارد که انسان به‌عنوان موجودی اجتماعی باید خوشبختی یا نعمت را پیدا کند و به رهایی از رنج دست یابد، با این توضیح که به افراط و تفریط از میل به لذت یا ترس از درد دچار نشود.

فلسفه رواقی پس از گذشت قرن‌ها هم‌چنان جذابیت خود را حفظ کرده است. آنچه در این فلسفه توجه خوانندگان مدرن را به خود جلب می‌کند، آمیختگی منحصربه‌فرد خردورزی و عمل‌گرایی آن است. به عبارت دیگر، رواقی‌گری فقط اندیشیدن نیست، بلکه به همان اندازه که عمل به اندیشه‌ها اهمیت دارد، فعل اندیشیدن نیز مهم است.

کتاب پیش رو ۳۶۶ گزین‌گویه از رواقیون را در خود جای داده، گزین‌گویه‌هایی که راه را برای تجربه یک زندگی بهتر مهیا می‌کنند و رمز و رازهایی را پیرامون انسان برملا می سازند که به خویشتن داری، استواری و تامل‌اش منجر می‌شود. هالیدی برای درک بهتر این سخنان و فراهم آوردن زمینه‌ای برای به‌کار‌بستن این مفاهیم در زندگی توضیح مختصری پیرامون آن‌ها ارائه می‌دهد و به این شکل لزوم عملگرایی را گوشزد می‌کند.

از نظر یک فرد عادی، این سبک زندگی پرشور، فعالیت‌محور و دارای الگوی متغیر، در یک واژه خلاصه می‌شود: «بی‌احساسی». با توجه به این حقیقت که بیان خشک‌وخالی فلسفه برای بسیاری از افراد، کسل‌کننده است و آن‌ها را عصبی می‌کند، «فلسفۀ رواقی» به‌ظاهر آخرین چیزی است که هرکسی مایل است آن را بیاموزد؛ بدون درنظرگرفتن نیاز مبرمی که در جریان زندگی روزمره به این فلسفه داریم. امروزه رواقی‌گرایی، مخاطبانی جدید و متنوع پیدا کرده است؛ از تیم‌های فوتبال آمریکایی نیوانگلند پاتریوتس و سیاتل سی‌هاکس گرفته تا ال‌ال کول جِی، خوانندۀ رپ آمریکایی و میشل تافویا خبرنگار و گزارشگر آمریکایی و نیز بسیاری از ورزش‌کاران حرفه‌ای، مدیران ارشد اجرایی، مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری پوشش ریسک، هنرمندان، کارگزاران و عموم مردم.

کتاب  ۳۶۶ روز با رواقیون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به افرادی که مایل هستند دربارهٔ رواقیون و فلسفهٔ آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنند، پیشنهاد می‌شود.

بخشی از کتاب  ۳۶۶ روز با رواقیون

«وظیفۀ اصلی و حقیقی ذهن، تمرین و به‌کارگیری انتخاب، امتناع، اشتیاق، انزجار، آمادگی و مقدمه‌چینی، هدف و رضایت و توافق است. در این صورت چه‌چیزی می‌تواند عملکرد صحیح ذهن را آلوده کند و مانع آن شود؟ فقط تصمیمات غیراخلاقی و اشتباه خودش».

اندرزها، اپیکتتوس

بگذارید هریک از وظایفی که در بالا گفته شد، بررسی کنیم:

انتخاب: درست کارکردن و درست اندیشیدن؛

امتناع: از اغواگری و وسوسه؛

میل و اشتیاق: برای بهتربودن و بهترشدن؛

انزجار: از نگرش منفی، تأثیرات بد و نامناسب و هر آنچه نادرست است؛

آمادگی و مقدمه‌چینی: برای آنچه پیش روست یا آنچه ممکن است اتفاق بیفتد؛

تعیین هدف: اصل راهنما و مهم‌ترین اولویت ما؛

رضایت: برای خلاص‌شدن از نیرنگ آنچه در اختیار یا خارج از اختیار ماست (و آمادگی برای پذیرش مورد دوم).

ذهن برای انجام چنین وظایفی خلق شده است. باید اطمینان حاصل کنیم که ذهنمان این وظایف را انجام می‌دهد و تمام چیزهای دیگر را تباهی یا نوعی گمراهی و تحریف در نظر بگیریم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
فرامرز
۱۴۰۱/۰۱/۱۱

همون کتاب روزنگار رواقی گری هست

moslem
۱۴۰۱/۰۲/۰۶

در بی نهایت بزارید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۱۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۳۷-۹۲-۷
تعداد صفحات۴۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۱۱/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۳۷-۹۲-۷