با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حلزون های خانه به دوش

دانلود و خرید کتاب حلزون های خانه به دوش

جریان روشنفکری و انقلاب اسلامی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حلزون های خانه به دوش  نوشته  سیدمرتضی آوینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حلزون های خانه به دوش

حلزون های خانه به دوش که در انتشارات واحه به چانب رسیده است، یکی از نوشته‌های شهید آوینی درباره پیشرفت اقتصادی یا تکامل فرهنگی است.

درباره کتاب حلزون های خانه به دوش

نوشــته‌های شهید سيد مرتضی آوینی پس از شهادت ایشان، ابتدا به صورت پراکنده و محدود توسط کانون فرهنگی هنری ایثارگران به چاپ رسید، سپس نشر ساقی مجموعه آثار را در ۱۲ عنوان چاپ و منتشر کرد، و از اين پس، این مجموعه در انتشارات واحه و زیر نظر خانواده آن شهيد به چاپ می‌رسد تا به یاری خدا بار دیگر در دسترس علاقه‌مندان قرار گيرد.

به استثنای سه کتاب فتح خون، فردایی دیگر و اولين جلد آینه جادو که شهید آوینی، خــود در زمان حیات، مقالاتش را انتخاب و تدوين کرد، باقی آثار ایشــان، در واقع جمع‌آوری مقالاتی پراكنده در نشريات گوناگون است که بنا به تشخیص و سليقه ناشرين مختلف دسته‌بندی و منتشر شده است. اگر خود ايشان هنوز در ميان ما بود، شايد اين كتاب‌ها هرگز منتشر نمي‌شد

يا به شكل ديگری تنظيم می‌شد. به هر جهت، غير از سه كتاب مورد اشاره، آنچه منتشر شده و می‌شود كتاب‌های شهيد آوينی محسوب نمی‌شوند، بلكه مجموعه آثار نوشته شده توسط ايشان به حساب می‌آیند كه در دوره‌های مختلف زمانی و به منظور چاپ در مطبوعات در همان ايام و روزگار تدارک ديده شده بودند و نه به منظور تبديل به يک كتاب كه اثر ماندگارتری است. اين نكته‌ای است كه بهتر است خواننده محترم اين كتاب‌ها از ابتدا در نظر بگيرد و توجه داشته باشد كه با كتاب‌هايی گردآوری شده مواجه است، نه كتاب‌های تأليفی به معنای متعارف.

كتاب حلزون‌های خانه به دوش مقالات شهيد آويني را درباره جريان روشنفكری و نسبت آن با انقلاب اسلامی در حوزه فرهنگ، هنر و مطبوعات دربرمی‌گيرد و مطالب آن از مجموعه مقالاتی که در طول ســال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۰ نگارش یافته و در ماهنامه سوره به چاپ رسیده‌اند گزینش شده است.

در چاپ حاضر،کتاب نســبت به چاپ‌های قبلی تغییری پیدا نکرده و تنها ویراستار محترم توضیحاتی در پای صفحات کتاب افزوده که با علامت «و» مشــخص شده است. نقل اقوال دیگــران در اغلب موارد با مآخذ اصلی تطبیق یافتــه و نقطه‌گذاری و املای کلمات به همان صورت نخستین حفظ شــده اما در رسم‌الخط تغییراتی ایجاد شده است. نمایه‌هایی هم برای استفاده علاقه‌مندان در پایان کتاب آمده است

خواندن کتاب حلزون های خانه به دوش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به آثار شهید آوینی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۶۸-۹-۲
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۶۸-۹-۲