با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنبه های روانی - اجتماعی ورزش رقابتی کودکان و نوجوانان

دانلود و خرید کتاب جنبه های روانی - اجتماعی ورزش رقابتی کودکان و نوجوانان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنبه های روانی - اجتماعی ورزش رقابتی کودکان و نوجوانان  نوشته  علیرضا بهرامی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جنبه های روانی - اجتماعی ورزش رقابتی کودکان و نوجوانان

کتاب جنبه های روانی - اجتماعی ورزش رقابتی کودکان و نوجوانان اثری از علیرضا بهرامی است که در انتشارات پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی منتشر شده است.

تربیت بدنی و علوم ورزشی به عنوان یک حوزه علمی دانشگاهی در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی روند رو به رشدی را در تمامی زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داشته است. یکی از مسائل مهم مورد توجه مسئولان و برنامه‌ریزان، شناسایی، فراهم سازی و تقویت زمینه‌های لازم برای تولید علوم ورزشی و به کارگیری آن در عرصه‌های ورزش قهرمانی و میادین بین‌المللی است.

پژوهشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۷۷ تاسیس شد و تلاش کرد تا فعالیت‌های پژوهشی‌اش را با هدف تولید روش و انتقال یافته‌های نوین علمی به جامعه ورزش و علاقمندان به نشر آثار علوم ورزشی همسو کند. پژوهشکده با همکاری ناشران دانشگاهی از سال ۱۳۷۹ وارد حوزه چاپ و نشر کتب علمی حوزه تربیت بدنی و ورزش شد و در سال ۱۳۹۰ مجوز انتشار کتاب را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با عنایت به مجوز انتشارات تخصصی و دولتی خود، اقدام به دریافت، داوری و چاپ کتاب علمی فاخر اساتید، پژوهشگران و دانشجویان در حوزه تربیت بدنی نمود که با توجه به نیاز مخاطبین از رشد فزاینده‌ای در این چند سال برخوردار بوده و باعث شده تا پژوهشگاه به عنوان قطب علمی کشور مطرح گردد.

غالب پدران و مادران، معلمان و مربیان چنین می‌اندیشند که کودکان و نوجوانان امروز با یکی دو نسل پیش تفاوت بسیار دارند کودکان و نوجوانان امروز کنجکاوترند، کلمات بیشتر و جملات طولانی‌تری به‌کار برده و مطالب پیچیده‌تری را می‌فهمند و به زبان می‌آورند. با دنیای رایانه و دنیای مجازی آشنا و با آن ارتباط برقرار می‌نمایند. آنان بزرگ‌سال‌تر به نظر رسیده و علائق پیچیده‌تری دارند. آنان در مقابل محدویت‌ها موضع میگیرند و کمتر از بزرگترها پیروی می‌نمایند. بر این اساس این سوال مطرح می‌شود، آیا این همه تفاوت مربوط به جنبه‌های شناختی، روانی-حرکتی، عاطفی و روانی- اجتماعی کودکان و نوجوانان است یا ناشی از تغییر در سبک زندگی خانواده‌ها، آموزشگاه‌ها و جامعه است.

این کتاب در دوازده فصل تنظیم شده است. فصل اول به مقدمه و تاریخچه جنبه‌های رشدی و اجتماعی کودکان با تکیه بر ورزش می‌پردازد. فصل دوم فرآیند رشد روانی و اجتماعی کودکان و نوجوانان از دیدگاه اسلام را توضیح می‌دهد. در فصل سوم مبانی روان‌شناسی رشد بررسی خواهد شد. فصل چهارم اثر خانواده در مشارکت ورزشی دوران کودکی و نوجوانی را بررسی می‌کند. فصل پنجم ارتباط همسالان و رشد روانی و خود ادراکی در فعالیت بدنی و ورزش را توضیح خواهد داد. در فصل ششم، نگاهی به تجارب هیجانی در ورزش کودکان و نوجوانان دارد. فصل هفتم فرآیندهای انگیزشی در ورزش کودکان و نوجوانان بررسی می‌شود. در فصل هشتم به موضوع مهم ورزش و مهارت‌های خود تنظیمی در کودکان و نوجوانان خواهیم پرداخت. فصل نهم، اثرات روانی اجتماعی ورزش بر کودکان و نوجوانان را بررسی می‌کند. موضوع اخلاق و اهمیت آن در ورزش کودکان و نوجوانان در فصل دهم بررسی می‌شود. در فصل یازدهم رشد مهارت‌های روانی در کودکان و نوجوانان را توضیح می‌دهیم و در پایان در فصل دوازدهم فشارهای ناشی از آسیب‌های ورزشی کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خواندن کتاب جنبه های روانی - اجتماعی ورزش رقابتی کودکان و نوجوانان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام فعالان حوزه ورزش و دانشجویان تربیت بدنی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۶۸۵۸-۵۵-۵
تعداد صفحات۳۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۱/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۶۸۵۸-۵۵-۵