دانلود کتاب صوتی خشم و هیاهو اثر ویلیام فاکنر با صدای آرمان سلطان‌زاده | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی خشم و هیاهو اثر ویلیام فاکنر

دانلود و خرید کتاب صوتی خشم و هیاهو

۴٫۰ از ۵۷ نظر
۴٫۰ از ۵۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی خشم و هیاهو  نوشته  ویلیام فاکنر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی خشم و هیاهو

خشم و هیاهو بهترین اثر ویلیام فاکنر است. داستان خشم و هیاهو فروپاشی خانواده‌ی کامپسون‌ها را روایت می‌کند. در چهار فصل این کتاب به زندگی خانواده‌ی کامپسون‌ها پرداخته می‌شود. هر کدام از فصل‌ها راوی متفاوتی دارد که مسائل و اتفاقات را شرح می‌دهند. 

نسخه صوتی کتاب خشم و هیاهو با ترجمه بهمن شعله‌ور و صدای زیبای آرمان سلطان‌زاده در اختیار شما است.

درباره‌ی کتاب صوتی خشم و هیاهو

رمان خشم و هیاهو درباره‌ی خانواده کامپسون و سرگذشت اعضای این خانواده است. آقاتی کامپسون پدر خانواده مزرعه‌دار بزرگی است. می‌توان گفت او اعتقادت نهیلیستی و پوچ‌گرا دارد. همسر آقای کامپسون کارولین نام دارد. تعداد فرزندان این خانواده چهار تن است، سه پسر و یک دختر. کونتین پسری با استعداد و حساس و در عین حال نسبت به مرگ شیفتگی دارد. بنجامین پسری عقب افتاده و لال است. جیسون پسری اقتصادی و خودخواه است. و کدی تک دختر خانواده که به گفته فاکنر قهرمان اصلی کتاب به شمار می‌رود. کدی پیش از ازدواج کردن، باردار می شود.

فصل اول کتاب از زبان بنجامین است. بنجی که پسری عقب‌افتاده است قادر به یادآوری مطالب به صورت صحیح نیست و درک درستی از زمان ندارد. بنجامین بدون هیچ ترتیب زمانی مشخصی به توصیف و توضیح ماجراهای چند نسل می‌پردازد. او دائما در زمان رفت و آمد دارد. بخش زیادی از این قسمت درباره‌ی زندگی کدی تنها دختر خانواده است. بخش دوم از زبان کونتین پسر بزرگ خانواده روایت می‌شود. او با اخلاقیات و ذهنیات خودش درگیر است. کونتین برای متوقف کردن زمان تصمیم به خودکشی می‌گیرد. از نظر او زمان عامل تمام بدبختی‌ها است. او علاقه‌ی زیادی به خواهرش کدی دارد. به خاطر همین علاقه به دروغ اعلام می‌کند خودش به خواهرش تجاوز کرده است. او و کدی و بنجامین با هم از خانه فرار می‌کنند. این بخش زبان شاعرانه و محسور کننده‌ای دارد.

بخش سوم که زبانی ساده دارد روایت جیسون است. جیسون پسری فاسد، خودخواه و سودجو است. از نظرش هرکس که در خانواده بمیرد او را به مقاصدش نزدیک‌تر می‌کند. او قصد دارد تمام اموال پدرش را از آن خود کند. بخش چهارم از زبان دیلسی، کنیز خانواده است که برخوردی عادی با زمان دارد. راوی در انتها سرانجام این خانواده را شرح می‌دهد. 

خشم و هیاهو بین دیگر آثار فاکنر بیشترین آمار نقد و بررسی را از آن خود کرده است. فاکنر مدام سبک نگارشش را بر لزوم داستان تغییر می‌دهد. این تغییرات زمان و متن داستان را دچار آشفتگی می‌کنند. فاکنر در این کتاب به داستان‌گویی قناع نمی‌شود و فلسفه‌ی ذهنی‌اش را هم وارد متن می‌کند.

کتاب صوتی خشم و هیاهو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خشم و هیاهو از معروف‌ترین آثار ادبیات آمریکا به شمار می‌رود که به سبک جریان سیال ذهن نوشته شده است. اگر طرفدار رمان‌های خوب آمریکایی هستید، کتاب خشم و هیاهو برای شما انتخاب جذابی است.

درباره ویلیام فاکنر

ویلیام فاکنر متولد ۱۸۹۷ است. او از نویسندگان پیشگام آمریکایی به شمار می‌آید. فاکنر برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات نیز بوده است. او آثار زیادی از جله رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، شعر و مقاله دارد. او تا پیش از بردن جایزه‌ی نوبل تقریبا گم‌نام و ناشناس بود. شهرت او بیشتر برآمده از رمان‌ها و داستان کوتاه‌هایش است. کتاب خشم و هیاهوی ویلیام فاکنر ششمین کتاب برگزیده در لیست صد رمان برتر قرن بیستم است. وی همچنین بزرگترین رمان‌نویس بین دو جنگ جهانی شناخته می‌شود. فاکنر در سال ۱۹۶۲ چشم از دنیا می‌بندد اما آثارش تا امروز ماندگار هستند.

جملاتی از کتاب خشم و هیاهو

کدی بوی درخت‌ها را می‌داد. توی آن سه کنج تاریک بود، اما پنجره را می‌دیدم. آنجا چمبک زدم و دمپایی را محکم گرفتم. دمپایی را نمی‌دیدم، اما دست‌هایم آن را می‌دید، و می‌شنیدم که دارد شب می‌شود، و دست‌هایم دمپایی را می‌دید اما خودم نمی‌دیدم، اما دست‌هایم دمپایی را می‌دید، و آنجا چمبک زدم و شنیدم که دارد شب می‌شود.

بدبختی آدمی آن وقتی نیست که پی ببرد هیچ‌چیز نمی‌تواند یاری اش کند – نه مذهب، نه غرور، نه هیچ چیز دیگر – بدبختی آدمی آن وقتی است که پی ببرد به یاری نیاز ندارد.

معرفی نویسنده
عکس ویلیام فاکنر
ویلیام فاکنر

ویلیام فاکنر با نام کامل ویلیام کاتبرت فاکنر، رمان‌نویس و داستان‌کوتاه‌نویس بزرگ آمریکایی بود که در سال ۱۹۵۰، جایزه‌ی نوبل ادبیات را دریافت کرد و بر نویسندگان بسیاری تاثیر گذاشت. او در ۲۵ سپتامبر ۱۸۷۹ در می‌سی‌سی‌پی ایالات متحده به دنیا آمد. ویلیام فاکنر به خوبی از پیشینه‌ی خشن و رنگارنگ خانوادگی خود، به ویژه پدربزرگش، سرهنگ ویلیام کلارک فالکنر آگاه بود. پدربزرگ ویلیام شجاعانه در جنگ داخلی جنگیده بود، یک راه‌آهن محلی ساخته بود و همچنین یک رمان عاشقانه‌ی محبوب به نام رز سفید منتشر کرده بود.

نظرات کاربران

a soul
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

بنجی (بنجامین)، کوئنتین، کدی( کانداس) و جیسون. فرزندان خانواده کامپسون که تو خلاصه‌ها عموما عنوان میشه که قصه‌ی این کتاب قصه‌ی زوال خانواده کامپسونه. خانواده‌ای اصیل از جنوب آمریکا که هنوز هم یه کاکا سیاه و خانواده‌اش رو تحت خدمت

- بیشتر
M.A.L
۱۳۹۹/۰۴/۱۶

کتابی بسیار سخت که خواندن‌ یا گوش دادن به آن دقت و تمرکز بسیار بالایی میخواد. من قبلا هم کتاب هایی که جریان سیال ذهن باشند‌ رو خوندم اما این یکی فرق میکرد. اول اینکه کتاب چهار فصل دارد که هر فصل

- بیشتر
P.H
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

داستانی پیچیده و در عین حال جذاب، البته به نظرم خواندن نسخه ی چاپیش احتمالا به خاطر توصیفات زیاد خسته کننده می شد ولی نسخه ی صوتیش به خصوص با اجرای هنرمندانه ی آقای آرمان سلطان زاده کاملا ذهن رو

- بیشتر
Msn
۱۳۹۹/۱۰/۱۵

سلام در مورد صدا که خیلی خوب بود و موسیقی زمینه هم قشنگ بود. در مورد کتاب:اگر کتابخوانی رو تازه شروع کردید که مناسب نیست این کتاب رو بخونید الان.چون به احتمال زیاد همون اوایل رهاش میکنید.کتاب سنگینیه و پیچیده.ولی خب اثر

- بیشتر
نيلوفر
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

ای کاش سلطان زاده همه کتاب ها رو میخوند

بهار قربانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰

کتاب جالبیه،بشدت منو یاده صد سال تنهایی و کتابهای عباس معروفی می انداخت.اوایل کتاب بسیار گیج کننده است ،اصلا نمیفهمی چی به چیه، بخش مربوط به بن، فصل مربوط به کوئنتینم همینطور...کلا اگه خونده بودم چیزی حالیم نمیشد،اما چون صوتی

- بیشتر
amirreza🎭
۱۴۰۰/۰۷/۲۴

کتاب خشم و هیاهو ماجرای خانواده کامپسون هاست که یک دختر و سه پسر و چند خدمه سیاه پوست دارند.فرزند اول کنتین است که فرزند درس خوان خانوادس و افسردگی دارد و پدرش روی فرستادن او به هاروارد سرمایه گذاری

- بیشتر
shakiba
۱۳۹۹/۱۰/۱۹

کتاب موضوعات جالبی داره و واقعا حرف هایی برای گفتن داره.فضا خیلی خوب به تصویر کشیده شده.ولی کتاب دشواریه و کسی که علاقمند به ادبیاته میتونه بخونتش.و از اون کتاباییه که باید به آرومی خوندش یه سری از کامنتا گفته شده

- بیشتر
شیوا جعفری
۱۴۰۰/۰۱/۲۵

به‌نظرم کتاب اون‌قدرم ازنظر درک کلیت روابط اشخاص دشوار نیست و بیشتر تحلیل رفتارهای کاراکتراست که چالش‌برانگیزه. اسم «کونتین» دو بار استفاده شده، یه جا برای برادر کدی، جانسون و بنجی و یه جا، تو فصل سوم خصوصاً، برای دختر

- بیشتر
امید
۱۳۹۹/۱۰/۲۹

زیبا بود. روایت و فضاسازی بخش اول رو خیلی دوست داشتم، وقتی شخصی که عقب مانده ذهنی هست و سی ساله که سه سالشه میشه راوی داستان!

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۲ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۰۹٫۲ مگابایت
زمان۱۲ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۷۰۹٫۲ مگابایت