با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی پدر پولدار، پدر بی پول اثر مهرناز صائمی

دانلود و خرید کتاب صوتی پدر پولدار، پدر بی پول

۴٫۳ از ۱۰۸ نظر
۴٫۳ از ۱۰۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی پدر پولدار، پدر بی پول  نوشته  مهرناز صائمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی پدر پولدار، پدر بی پول

کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول نوشتهٔ رابرت کیوساکی و ترجمهٔ مهرناز صائمی است. سید محمد صفوی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و انتشارات پر آن را منتشر کرده است. در این اثر صوتی پدر پول‌دار نمایندهٔ بخشی از جامعه است که در پی کارآفرینی است و پدر بی‌پول در پی کارکردن برای دیگران است.

درباره کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول

کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول مشهورترین اثر رابرت تی. کیوساکی، سخنران انگیزشی و آموزش‌دهندهٔ مهارت‌های کسب‌و‌کار آمریکایی است.

کیوساکی در این کتاب صوتی، با زبانی داستانی، زندگی دوران کودکی خود را روایت کرده است و این‌گونه ۲ برداشت از زندگی اقتصادی و مالی در جامعه را با هم مقایسه می‌کند و آنها را پدر پولدار و پدر بی‌پول معرفی می‌کند.

این نویسنده کتاب صوتی خود را با این توضیح که ۲ پدر داشته آغاز می‌کند. یکی از پدرهای او پول‌دار و دیگری بی‌پول بوده است. یکی از آن‌ها تحصیلات عالی داشته و باهوش بوده است. او مدرک دکترا داشت و ۴ سال دورهٔ کارشناسی را در کم‌تر از ۲ سال به پایان رسانده بود. این پدر برای ادامهٔ تحصیل بورسیهٔ «دانشگاه استنفورد»، «دانشگاه شیکاگو» و «دانشگاه شمال غربی» هم شد؛ اما پدر دیگر این نویسنده هرگز کلاس هشتم را به پایان نرسانده بود. بااین‌حال، هر دوی آن‌ها در زندگی‌شان افرادی موفق بودند؛ به‌سختی تلاش می‌کردند و درآمدی قابل‌توجه داشتند. این ۲ پدر نقطه‌نظرهایی کاملاً متفاوت در حوزهٔ امور مربوط به پول داشتند؛ برای مثال یکی از آن‌ها می‌گفت: «عشق به پول ریشهٔ همه بدی‌هاست» و دیگری می‌گفت: «عدم وجود پول ریشهٔ همه بدی‌هاست».

چه چیز موجب این تفاوت نظر در بین این ۲ پدر شده است؟ آن‌ها هر ۲ آموزه‌های مختلفی را به فرزندشان منتقل کردند که بر اساس جهان‌بینی خودشان بود. در نهایت رابرت کیوساکی تمام آنچه را که از آن ۲ نفر آموخته بود با هم ترکیب کرد و درس بزرگی به تمام مردم دنیا داد: پول آنقدر ارزش ندارد که برایش کار کنید، کاری کنید که پول به خدمت شما درآید.

شنیدن کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول را به افرادی که به پول علاقهٔ زیادی دارند پیشنهاد می‌کنیم.

بخش‌هایی از کتاب صوتی پدر پولدار پدر بی پول

«من دو پدر داشتم؛ یکی پول‌دار و دیگری فقیر. یکی از آن‌ها دارای تحصیلات عالی و باهوش بود. او مدرک دکترا داشت و چهار سال دورهٔ کارشناسی را در کم‌تر از دو سال به پایان رسانده بود. او برای ادامهٔ تحصیل بورسیهٔ «دانشگاه استنفورد»، «دانشگاه شیکاگو» و «دانشگاه شمال غربی» شد، امّا پدر دیگرم هرگز کلاس هشتم را به پایان نرساند. هر دوی آن‌ها افرادی موّفق در زندگی‌شان بودند؛ به سختی تلاش می‌کردند و درآمدی قابل توجه داشتند. با این حال، یکی از آن‌ها در سرتاسر زندگی‌اش با مشکلات و کشمکش‌های مالی مواجه می‌شد و دیگری از ثروت‌مندان هاوایی بود. یکی از آن‌ها پس از مرگش ارثی ده‌ها میلیون دلاری، بنیادهای خیریه و کلیسایش را به جا گذاشت؛ درحالی‌که آن‌چه از دیگری باقی مانده بود، بدهی‌ها و قرض‌هایی بود که باید پرداخت می‌شد. هر دوی آن‌ها افرادی قوی، جذّاب و بانفوذ بودند و مرا نصیحت می‌کردند، امّا شیوهٔ نصیحت‌های‌شان با یک‌دیگر تفاوت داشت. هر دوی آن‌ها به شدّت به آموزش معتقد بودند، امّا شیوه‌های آموزشی یک‌سان توصیه نمی‌کردند. اگر من تنها یک پدر داشتم، مجبور بودم نصیحتش را یا بپذیرم یا رد کنم، امّا هنگامی که دو نفر مرا نصیحت می‌کردند، بر سر دوراهی قرار می‌گرفتم که آیا نظر مرد ثروت‌مند را قبول کنم یا نظر مرد فقیر را؟ صرفاً به جای این‌که نظر آن‌ها را بپذیرم یا ردکنم، تصمیم گرفتم بیش‌تر فکر کنم؛ مقایسه کنم و سپس یکی را انتخاب کنم. مشکل این‌جا بود که مرد ثروت‌مند هنوز به مال و ثروت نرسیده بود و مرد فقیر هنوز دچار فقر نشده بود. هر دوی آن‌ها تازه حرفهٔ خود را شروع کرده بودند و در حال کشمکش با پول و خانواده‌های‌شان بودند، امّا نقطه‌نظرهایی کاملاً متفاوت در حوزهٔ امور مربوط به پول داشتند. برای مثال، یکی از آن‌ها می‌گفت: «عشق به پول ریشهٔ همهٔ بدی‌هاست». و دیگری می‌گفت: «عدم وجود پول ریشهٔ همهٔ بدی‌هاست».»

معرفی نویسنده
عکس رابرت کیوساکی
رابرت کیوساکی
آمریکایی | تولد ۱۹۴۷

رابرت تورو کیوساکی، معروف به رابرت کیوساکی، در ۸ آپریل ۱۹۴۷ در هاوایی آمریکایی و در خانواده‌ای ژاپنی-آمریکایی زاده شد. او پس از پایان دوران دبیرستان، به آکادمی بازرگانی نیروی دریایی، وارد شد و پس از دانش‌آموختگی، به عنوان ملوان در جنگ ویتنام شرکت کرد. پس از جنگ، در رشته MBA ادامه تحصیل داد و از ارتش خارج شد. کیوساکی سپس وارد حرفه مدیریت فروش شد و در چندین شرکت از جمله کمپانی زیراکس فعالیت کرد.

نظرات کاربران

ashkan hadidi
۱۳۹۸/۰۷/۱۱

من قبل از خرید این کتاب و گوش دادن به فایل های صوتی انتظار شنیدن نصیحت و پند و اندرز و شعار های مرسوم داشتم اما بعد از. گوش دادن به 6 فصل اول واقعا نگرش جدیدی نسبت به پول و

- بیشتر
donya
۱۳۹۸/۰۹/۱۳

همیشه فکر میکردم هوش مالی خوبی دارم تا این کتاب رو خوندم 🙈پیشنهاد میکنم از دستش ندین

محمد شخیص نیا
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

بهترین کتابه واسه افرادی که میخوان تو زندگیشون موفقیت مالی داشته باشن با توضیحات خیلی ساده که تو زندگی هممون هست نشون میده چطوری میشه نگرش بهتری برای پول در آوردن داشت اگه توجه بشه به حرفاش واقعا میشه تو زندگی تحول

- بیشتر
amir heydari
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

این کتاب از سمت آدم های بسیار موفق به من پیشنهاد شد و امید وارم منم بتونم موفق بشم، توصیه میکنم برای موفقیت بیشتر در زندگیتان شماهم این کتاب را بخونید یا گوش بدید.

Alireza
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

به نظرم یکی از بهترین جمله های این کتاب این است، به جای نمی توانم، نمی شود و یا هر فکر منفی، بگویم :(چگونه میتوانم انجامش دهم) !..

علی نصیری
۱۳۹۹/۰۳/۲۵

پیشنهاد میکنم چندین بار گوش کنید و ازش یادداشت برداری کنید.

نهال
۱۴۰۰/۱۲/۲۳

کتاب خوبی بود بهترین نکته کتاب از نظر من این بود از شکست در کارمان نترسیم و دوباره مسیر رو از پیش بگیریم و رو به جلو حرکت کنیم

سجاد ویسانیان
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

کتاب فوق العاده بود 👌

هویار
۱۳۹۷/۱۲/۰۳

عالی چندین بار هم گوش کنید بازم آموزنده است

milad mdh
۱۴۰۰/۰۷/۳۰

خوندن این کتاب برای تک تک افراد ایرانی لازمه وواجبه این کتاب قیمت مادی نداره اصلا نمیشه روی این کتاب قیمت گذاشت احسنت به نویسنده اش باید به احترام نویسنده اش ایستاده دست زد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۷ ساعت و ۴۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲۲٫۲ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۴۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲۲٫۲ مگابایت