با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پدر پولدار، پدر بی‌پول

دانلود و خرید کتاب صوتی پدر پولدار، پدر بی‌پول

۴٫۵ از ۵۹ نظر
۴٫۵ از ۵۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی پدر پولدار، پدر بی‌پول  نوشته  مهرناز صائمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی پدر پولدار، پدر بی‌پول

«پدر پول‌دار، پدر بی‌پول» مشهورترین اثر رابرت تی. کیوساکی، سخنران انگیزشی و آموزش‌دهنده مهارت‌های کسب و کار آمریکایی است. کیوساکی در این کتاب گویا، با زبانی داستانی به روایتی از زندگی دوران کودکی خود می‌پردازد و دو برداشت از زندگی اقتصادی و مالی در جامعه را با هم مقایسه می‌کند و آنها را پدر پولدار و پدر بی‌پول معرفی می‌کند.

پدر پولدار نماینده بخشی از جامعه است که در پی کارآفرینی است و پدر بی‌پول در پی کار کردن برای دیگران است.

در بخشی از آغاز کتاب می‌شنوید:

من دو پدر داشتم؛ یکی پول‌دار و دیگری فقیر. یکی از آن‌ها دارای تحصیلات عالی و باهوش بود. او مدرک دکترا داشت و چهار سال دورهٔ کارشناسی را در کم‌تر از دو سال به پایان رسانده بود. او برای ادامهٔ تحصیل بورسیهٔ «دانشگاه استنفورد»، «دانشگاه شیکاگو» و «دانشگاه شمال غربی» شد، امّا پدر دیگرم هرگز کلاس هشتم را به پایان نرساند. هر دوی آن‌ها افرادی موّفق در زندگی‌شان بودند؛ به سختی تلاش می‌کردند و درآمدی قابل توجه داشتند. با این حال، یکی از آن‌ها در سرتاسر زندگی‌اش با مشکلات و کشمکش‌های مالی مواجه می‌شد و دیگری از ثروت‌مندان هاوایی بود. یکی از آن‌ها پس از مرگش ارثی ده‌ها میلیون دلاری، بنیادهای خیریه و کلیسایش را به جا گذاشت؛ درحالی‌که آن‌چه از دیگری باقی مانده بود، بدهی‌ها و قرض‌هایی بود که باید پرداخت می‌شد. هر دوی آن‌ها افرادی قوی، جذّاب و بانفوذ بودند و مرا نصیحت می‌کردند، امّا شیوهٔ نصیحت‌های‌شان با یک‌دیگر تفاوت داشت. هر دوی آن‌ها به شدّت به آموزش معتقد بودند، امّا شیوه‌های آموزشی یک‌سان توصیه نمی‌کردند. اگر من تنها یک پدر داشتم، مجبور بودم نصیحتش را یا بپذیرم یا رد کنم، امّا هنگامی که دو نفر مرا نصیحت می‌کردند، بر سر دوراهی قرار می‌گرفتم که آیا نظر مرد ثروت‌مند را قبول کنم یا نظر مرد فقیر را؟ صرفاً به جای این‌که نظر آن‌ها را بپذیرم یا ردکنم، تصمیم گرفتم بیش‌تر فکر کنم؛ مقایسه کنم و سپس یکی را انتخاب کنم. مشکل این‌جا بود که مرد ثروت‌مند هنوز به مال و ثروت نرسیده بود و مرد فقیر هنوز دچار فقر نشده بود. هر دوی آن‌ها تازه حرفهٔ خود را شروع کرده بودند و در حال کشمکش با پول و خانواده‌های‌شان بودند، امّا نقطه‌نظرهایی کاملاً متفاوت در حوزهٔ امور مربوط به پول داشتند. برای مثال، یکی از آن‌ها می‌گفت: «عشق به پول ریشهٔ همهٔ بدی‌هاست». و دیگری می‌گفت: «عدم وجود پول ریشهٔ همهٔ بدی‌هاست».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۶)
donya
۱۳۹۸/۰۹/۱۳

همیشه فکر میکردم هوش مالی خوبی دارم تا این کتاب رو خوندم 🙈پیشنهاد میکنم از دستش ندین

ashkan hadidi
۱۳۹۸/۰۷/۱۱

من قبل از خرید این کتاب و گوش دادن به فایل های صوتی انتظار شنیدن نصیحت و پند و اندرز و شعار های مرسوم داشتم اما بعد از. گوش دادن به 6 فصل اول واقعا نگرش جدیدی نسبت به پول و

- بیشتر
amir heydari
۱۳۹۹/۰۱/۰۱

این کتاب از سمت آدم های بسیار موفق به من پیشنهاد شد و امید وارم منم بتونم موفق بشم، توصیه میکنم برای موفقیت بیشتر در زندگیتان شماهم این کتاب را بخونید یا گوش بدید.

محمد شخیص نیا
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

بهترین کتابه واسه افرادی که میخوان تو زندگیشون موفقیت مالی داشته باشن با توضیحات خیلی ساده که تو زندگی هممون هست نشون میده چطوری میشه نگرش بهتری برای پول در آوردن داشت اگه توجه بشه به حرفاش واقعا میشه تو زندگی تحول

- بیشتر
علی نصیری
۱۳۹۹/۰۳/۲۵

پیشنهاد میکنم چندین بار گوش کنید و ازش یادداشت برداری کنید.

Alireza
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

به نظرم یکی از بهترین جمله های این کتاب این است، به جای نمی توانم، نمی شود و یا هر فکر منفی، بگویم :(چگونه میتوانم انجامش دهم) !..

سجاد ویسانیان
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

کتاب فوق العاده بود 👌

هویار
۱۳۹۷/۱۲/۰۳

عالی چندین بار هم گوش کنید بازم آموزنده است

rbakhtiarifard
۱۳۹۸/۰۵/۰۶

محتوا و گوینده 👌

امیرحسین
۱۳۹۸/۱۲/۲۴

این کتاب از همه لحاظ عالیه. 🤓🤓

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۷ ساعت و ۴۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲۲٫۲ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۴۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲۲٫۲ مگابایت