دانلود کتاب صوتی هزاران فرسنگ تا آزادی با صدای شیرین سپهراد + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی هزاران فرسنگ تا آزادی اثر شیرین سپهراد

دانلود و خرید کتاب صوتی هزاران فرسنگ تا آزادی

۴٫۲ از ۹۹ نظر
۴٫۲ از ۹۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هزاران فرسنگ تا آزادی  نوشته  شیرین سپهراد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

معرفی کتاب صوتی هزاران فرسنگ تا آزادی

کتاب صوتی هزاران فرسنگ تا آزادی؛ فرار من از کرهٔ شمالی داستان فرار هیجان‌انگیز دختری به نام یون سون کیم از کشور کرهٔ شمالی به قلم خود اوست. این اثر را انتشارات ماه آوا با ترجمهٔ زینب کاظم‌خواه و صدای شیرین سپهراد منتشر کرده است. این رمان گوشه‌ای از رنج و سختی مردم بی‌پناه کرهٔ شمالی را در جریان قحطی توصیف کرده است.

درباره کتاب هزاران فرسنگ تا آزادی

کرهٔ شمالی کشوری کمونیستی است که مردمش همچون کارگرانی از همه‌جا بی‌خبر روزگار می‌گذرانند. در اوایل دهه نود، شهر پیونگ یانگ شاهد یک قحطی مرگبار بود. براساس گزارش‌هایی که آن روزها مخابره می‌شد، هزاران کارگر گرسنه در خیابان‌ها پرسه می‌زدند و در کمال ناامیدی تلاش می‌کردند تا غذایی برای سیر‌کردن شکم خود و خانواده‌هایشان پیدا کنند. آن‌ها قربانی یکی از رازآلودترین فجایع کره شمالی شده بودند: قحطی بزرگی که به‌خاطر برنامه‌ریزی نادرست، انزوا و سیاست‌های غیرمسئولانه موسوم به «خوداتکایی» جمعیت ۲۵ میلیونی این کشور را به مرز نابودی کشانده بود. این رمان گوشه‌ای از رنج و سختی مردم بی‌پناه کرهٔ شمالی را در جریان قحطی توصیف کرده است.

هزاران فرسنگ تا آزادی روایت زندگی یون سون کیم است که در ۱۲سالگی و در حالی که مادر و خواهرش در گیرودار قحطی اوایل دههٔ نود، برای تهیهٔ غذا از خانه بیرون رفته‌اند، به‌تنهایی و بدون هیچ پولی سوار اتوبوس می‌شود تا خود را نجات دهد: 

«در کشوی میز قهوه‌خوری، یک دفترچه و مداد، از جمله چیزهای معدود باارزشی که داشتیم و نفروخته بودیم، پیدا کردم. کاغذهای دفترچه باکیفیت بودند. در تاریک و روشنا دولا شدم، شروع به نوشتن کردم. در دفترچه، تمام کوشش‌ها و رنج و محنت‌هایی را که برده بودم و همین‌طور سه‌بار رفت‌و‌برگشتم به راجین سانبونگ را بازگو کردم. مدادم را محکم روی کاغذ فشار می‌دادم و پر از ناامیدی بودم، کل صفحه را پر کردم.

نوشتم: «مامان، منتظرت بودم. شش روز منتظرت بودم. احساس می‌کنم به‌زودی می‌میرم. چرا هنوز برنگشته‌ای؟»

بعد از تمام‌شدن صفحه،‌ شروع به گریه کردم و احساس می‌کردم که به گل نشسته‌ام، تاریکی شب کم‌کم شروع شد و مرا احاطه کرد. ناگهان، صدایی از طبقات شنیدم. قلبم داشت از جایش در می‌آمد.

آه! فقط یکی از همسایه‌ها به آپارتمانش برگشته بود.

وصیت‌نامه‌ام را روی میز قهوه‌خوری گذاشتم.‌ صورتم غرق اشک شد. جانم را ازدست‌رفته می‌دیدم.»

کتاب هزاران فرسنگ تا آزادی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به دوستداران رمان‌هایی با درون‌مایهٔ سیاسی و اجتماعی و علاقه‌مندان به زندگی‌نامه‌های خودنوشت پیشنهاد می‌شود.

بخشی از کتاب هزاران فرسنگ تا آزادی

«در طول آن شب بسیار سرد، بر بالای درختان نور خفیفی سوسو می زد. در بالای تپه، تکه کوچکی دود خاکستری به هوا می‌رفت تا جایی که در تاریکی محو می‌شد. به‌سوی منبع دود نزدیک‌تر شدیم؛ زیرا نیاز داشتیم که گرم شویم. از میان جنگل به‌سوی این آتش پرحرارت رفتیم. هوا به‌شدت سرد بود و بادهای شدید فوریه به صورتم سیلی می‌زد. در اطراف آتشی کوچک دو نفر را دیدیم که قوز کرده بودند، یک مرد و یک دختر. بعد از دیدن نگاه درماندۀ آن دو، فکر کردم شاید آن‌ها هم دارند همان کاری را می‌کنند که ما می‌کنیم، فرار از کشور.

مادرم شروع به حرف‌زدن با آن مرد کرد. او چیزی را که به آن مشکوک بودم تأیید کرد. آن شب با دخترش که حتی از من هم کوچک‌تر بود، نقشۀ پرخطر ترک کرهٔ شمالی را در سر داشت. گفت: «یخ به اندازهٔ کافی سفته. افرادی رو دیدم که از آن عبور کردن.»

سرانجام، خبرهای خوب رسید.

او به ما توصیه کرد: «اما بهتره تا صبح زود صبر کنید. نگهبان‌ها اون موقع خیلی گشت نمی‌زنن»

بالای یک تپه بودیم که از آنجا رودخانه تومن را می‌دیدیم. بسیار نقطۀ خوبی برای دیدن نگهبان‌های مرزی بود که در رفت‌و‌آمد بودند. درست در جلوی ما در دل تاریکی، چین قرار داشت. آخرین شانس و آخرین مانعمان عبور از این رودخانۀ یخ‌زده بود که نگهبانان از آن پاسبانی می‌کردند…»

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

z_a217
۱۳۹۸/۰۹/۲۰

آموزندگی این کتاب برای من جایی بود که فهمیدم هیچ وقت نباید ناامید شد حتی وقتی در یک قدمی مرگ قرار داری...و اینکه همیشه باید برای بقا تو زندگی بجنگی شاید ب جاهای خیلی خوب هم برسی

🍃بانو🌼
۱۳۹۹/۰۴/۲۸

خوب بود دوست داشتم صدای گوینده هم مناسب بود

بهاره
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

عالی بود.نشان میده اگر هر انسانی امیدوار باشه و از همه ظرفیت هاش استفاده کنه حتماً موفق خواهد بود.

کاربر 609757
۱۳۹۷/۱۲/۰۵

روایت آنچه که بهش گذشته هست.روایت بعضی جزییات که در کشورش مرسوم و قانون بوده و هست. و البته واقعیت بودنش خیلی جالب توجهه.قطعا ارزش یه بار خوندن یا شنیدن رو داره.👍 به عنوان کتاب صوتی همه چیز و صدا و

- بیشتر
zeynab
۱۳۹۷/۱۰/۰۹

به نظر قشنگ میاد

Nana
۱۴۰۰/۰۴/۱۲

یک اتوبیوگرافی فوق العاده جذاب و آگاه کننده از یکی از فراری های کره شمالی . در چند سال اخیر اتوبیوگرافی هایی از این دست که خاطرات شهروندان فراری از کره شمالی هست زیاد خوندم ، مثل روح گریان من،

- بیشتر
عادل امیری
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

سلام من خودم به شخصه دوست دارم کتاب رو با اشتیاق با هیجان بخونم و علاقه زیادی داشته باشم بهش و این که آموزنده باشه و در زندگی یا مثلاً از تجربه های زندگی تو این سن بهم یاد بده

- بیشتر
Mahbube Rozbahani
۱۴۰۱/۰۵/۲۶

هیچ مطلب جدیدی برای فردیکه یکی دو کتاب با این موضوع خونده باشه نداره از طرفی بسیار بد و درهم و برهم نوشته شده هیچ جذابیتی در روایت داستان رعایت نشده .اول چندین فصل با یک جمله کل مطلب لو

- بیشتر
کاربر ۱۵۴۱۷۰۱
۱۳۹۹/۰۱/۲۲

بسیار کتاب روان و رو به جلویی بود...بدون تکرار و تاکیید روی واقیع بد ...نگاه رو به جلو و مثبتی داشت...فهمیدم خواستن توانستن است

کوثر
۱۳۹۸/۰۳/۰۸

خیلی خوب بود ممنون

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۶ ساعت و ۰۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۴۵٫۰ مگابایت
زمان۰۶ ساعت و ۰۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۴۵٫۰ مگابایت