با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جشن بی‌معنایی

دانلود و خرید کتاب صوتی جشن بی‌معنایی

۱٫۰ از ۳ نظر
۱٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جشن بی‌معنایی  نوشته  میلان کوندرا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جشن بی‌معنایی

«جشن بی‌معنایی» کتابی است که میلان کوندرا در ۸۶ سالگی‌اش نوشته است؛ این اثر اولین رمان کوندرا پس از ۱۳ سال دوری از نویسندگی است. داستان درباره دوستی چهار مرد اهل پاریس است. «اَلن» که با زنی کم‌سن و سال‌تر از خود رابطه دارد، «رومن» استاد بازنشسته و افسرده‌ای که مسن‌ترین فرد جمع است، «چارلز» که مرکز تهیه غذا دارد و «کالیبان» که بازیگری بی‌کارو خدمتکار میهمانی‌های چارلز است. قرار است فردی به نام داردلو جشن تولد بگیرد. چارلز مقدمات این جشن را آماده می‌کند. داردلو که چندی قبل نشانه‌های سرطان در خود دیده است به پزشکی مراجعه می‌کند؛ اما پزشک می‌گوید که سرطانی درکار نیست؛ با وجود این، داردلو تصمیم دارد که به دوستانش خلاف این موضوع را بگوید. داستان حول محور گفتگوها، روابط و افکار این چهار شخصیت پیش می‌رود و گاهی شخصیت‌های سیاسی مهمی همچون استالین، خروشچف و کالینین (از اعضای اصلی حزب کمونیست شوروی) هم در داستان حاضر می‌شوند. پیرنگ در این داستان اهمیت چندانی ندارد و نویسنده از خلال روابط و سخنان شخصیت‌ها مخاطب را به ادامه داستان پایبند می‌کند. میهمانی تولد داردلو در داستان نقطه عطفی است که خواننده را به فضای آشنای داستان‌های کوندرا همچون پوچی روابط و تاریخ می‌کشاند. مساله مادر همچون دیگر داستان های کوندرا در این اثر هم پررنگ است؛ چارلز مادر بیماری دارد که پیوسته نگرانش است و اَلن زنی را به یاد می‌آورد که در ده سالگی او را رها کرده‌ است. در ابتدای داستان هم درباره ناف به عنوان نشانه‌ای از ارتباط با مادر صحبت می‌شود. کوندرا در این اثر نگاه منفی‌اش به برقرای ارتباط کلامی را به حد کمال رسانده است. شخصیت‌های این داستان پیوسته در حال فرار از برقرای ارتباط با دیگرانند و پوچی روابط بین فردی به خوبی در «جشن بی‌معنایی» نمایانده شده است. فصل‌های این کتاب همچون پازلی در کنار هم کامل می‌شوند و خواننده در روند داستان به کشف‌های جالبی می‌رسد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مهدی
۱۳۹۸/۰۲/۱۲

متاسفانه گویندگی این کتاب به شکل نامطلوبی اتفاق افتاده است. به نحوی که توان ادامه دادن کتاب را از فرد سلب میکند. نحوه بیان کتاب به شکل ناشیانه و غیر حرفه ای انجام شده است و هیچ گونه عمق بخشیدن

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۳ ساعت و ۲۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۸۷٫۳ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۲۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۸۷٫۳ مگابایت