با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جنایت و مکافات

دانلود و خرید کتاب صوتی جنایت و مکافات

۴٫۵ از ۲۹۰ نظر
۴٫۵ از ۲۹۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جنایت و مکافات  نوشته  فئودور داستایفسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جنایت و مکافات

کتاب صوتی جنایت و مکافات از فئودور میخاییلوویچ داستایفسکی نویسنده مشهور و تأثیرگذار اهل روسیه است. در داستان جنایت و مکافات داستان دانشجویی به نام «راسکولنیکف» را می‌خوانیم که بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای مرتکب قتل می‌شود.

اصغر رستگار مترجم کتاب است و نسخه صوتی آن را با صدای آرمان سلطان‌زاده می‌شنوید. 

درباره‌ی کتاب صوتی جنایت و مکافات

مضمون و درون مایه کتاب جنایت و مکافات تحلیل انگیزه‌های قتل و تأثیر قتل بر قاتل است. راسکولنیکف با انگیزه‌های پیچیده‌ای که حتی خودش هم توان تحلیلشان را ندارد، دست به قتل می‌زند. راسکولنیکف بیمار می‌شود. بستری می‌شود و هرکسی را که می‌بیند، گمان می‌کند به او مظنون است. در این سر و کله‌ی سونیا پیدا می‌شود، دختر جوانی که برای حل مشکلات مالی دست به تن‌فروشی زده است. راسکولنیکف بعدا در می‌یابد که عشق سونیا راه نجات او و رستگاری ابدی‌اش است.

 داستایفسکی مسئله رابطه میان خویشتن و جهان پیرامون و فرد و جامعه را در آن گنجانده است. البته که رفتار راسکولنیکف در این داستان را می‌توان در دیگر آثار نویسنده همچون یادداشت‌های زیرزمینی و برادران کارامازوف نیز مشاهده کرد. ویژگی منحصر به فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت‌های داستان است. جالب است بدانید که داستایفسکی سه بار تلاش کرد تا این اثر را از زبان شخصیت اصلی داستان روایت کند: نخست به شکل یادداشت‌های روزانه شخصیت اصلی؛ سپس به شکل اعتراف او در برابر دادگاه و سرانجام به صورت خاطراتی که او به هنگام آزادی از زندان می‌نویسد ولی در نهایت آن را به روایت ساده سوم شخص مفرد که قالب نهایی رمان بود، نوشت.

کتاب صوتی جنایت و مکافات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب صوتی جنایت و مکافات یکی از آثار مهم ادبیات روسیه و از آثار ادبی مهم دنیا به شمار می‌رود. اگر دوست دارید با آثار نویسندگان بزرگ آشنا شوید، کتاب صوتی جنایت و مکافات انتخاب خوبی برای شما است.

درباره‌ی فئودور داستایفکسی

فیودار میخاییلوویچ فرزند دوم خانواده داستایِفسکی در ۳۰ اکتبر ۱۸۲۱ به دنیا آمد. پدرش پزشک بود و از اوکراین به مسکو مهاجرت کرده بود و مادرش دختر یکی از بازرگانان مسکو بود. او در ۱۸۴۳ با درجهٔ افسری از دانشکدهٔ نظامی فارغ‌التحصیل شد و شغلی در ادارهٔ مهندسی وزارت جنگ به دست آورد. اما در سال ۱۸۴۹  به جرم براندازی حکومت دستگیر شد. حکم اعدام او مشمول بخشش شد و در عوض او چهار سال در زندان سیبری زندانی بود و بعد از آن نیز با لباس سرباز ساده خدمت می‌کرد. شهرت او به خاطر رمان‌هایش: ابله، قمارباز، برادران کارامازوف و جنایت و مکافات است. داستایفسکی در۵۹ سالگی در ۹ فوریه ۱۸۸۱ در سن پترزبورگ از دنیا رفت. 

جملاتی از کتاب صوتی جنایت و مکافات

راسکولنیکوف اصولا اهل معاشرت نبود. تازگی ها هم که از عالم و آدم بریده و گوشه عزلت گزیده بود. اما حالا ناگهان شوق عجیبی در خود می‌دید که با کسی حرف بزند. مثل اینکه یکباره آدم دیگری شده باشد، حس می‌کرد به طرف مردم کشیده می‌شود. بعد از یک ماه فلاکت کشیدن و دستخوش آشوب‌های یاس آور بودن، چنان از پا درآمده بود که دلش می‌خواست ولو یک آن در دنیای دیگری، هر دنیای دیگری جز دنیای خودش، فارغ از همه چیز نفسی بکشد. این بود که با اینکه کثافت از در و دیوار می‌بارید، بدش نمیامد مدتی در همین میخانه وقت بگذراند...

ناسارا
۱۳۹۹/۱۰/۱۲

اگر با نوشته های داستایوسکی اشنا باشید میدونید که در طول داستان هزاران نجوای درونی کاراکتر هارو خواهید خواند. این کتاب داستان دانشجویی هست که اخراج شده و فقیر است و نظریه هایی برای خودش در مورد قدرت اختیار بعضی انسانها

- بیشتر
vida
۱۳۹۹/۰۵/۱۸

به طور خلاصه چیزی که من ازش گرفتم این بود،هیچکسی رو قضاوت نکن،نه از گذشتش خبر داریم نه میتونیم آینده رو پیش بینی کنیم،جنبه های روانشناسی داشت تا داستانی،شتیدم روانشناسی در قالب داستان

Arash Orooji
۱۳۹۹/۰۹/۱۲

داستان بسیار زیبا و تأمل بر انگیز در مورد و تجزیه و تحلیل خوبی و بدی و نفس انسان، گویندگی آرمان سلطان زاده هم خیلی جذابه

american sniper
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

عالی بهترین کتاب تمام ادوار خیلی لذت بردم ممنون

azar
۱۳۹۹/۰۵/۲۳

عالی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۲۸ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۵۵۲٫۲ مگابایت
زمان۲۸ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۵۵۲٫۲ مگابایت