دانلود کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳ با صدای مهدی صفری + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳ اثر دمیتری گلوخوفسکی

دانلود و خرید کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳

۴٫۳ از ۷ نظر
۴٫۳ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳  نوشته  دمیتری گلوخوفسکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳

کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳ نوشتهٔ دمیتری گلوخوفسکی و ترجمهٔ فربد آذسن است. مهدی صفری گویندگی این رمان صوتی را انجام داده و آوانامه آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳

با کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳ به متروهای تاریک و نمور روسیه سر می‌زنید و با چراغ‌قوه‌هایی ضعیف به اعماق تونل و موجودات ترسناکش نگاه می‌کنید. دمیتری گلوخوفسکی در کتاب صوتی حاضر، آینده را ترسیم کرده است؛ جهانی ویران‌شده به‌دست انسان‌ها در جنگ هسته‌ای؛ ویران تا حدی که تنها نقاط امن برای بازماندگان نسل بشر، ایستگاه‌های زیرزمینی متروهای شهری هستند. در این رمان پرفروش و پرمخاطب، به جهان آینده سفر می‌کنید؛ جهانی تاریک در زیر زمین که از ایالت‌های مختلفی تشکیل شده و هر کدام از این ایالت‌ها در یکی از ایستگاه‌های مترو برپا شده است. شخصیت اصلی و قهرمان کتاب صوتی مترو 2033، «آرتیوم» نام دارد؛ پسر ۲۴ ساله‌ای که چند سال پیش از وقوع جنگ هسته‌ای و ویرانی دنیای کنونی متولد شده است. خلاصه‌ای از زندگی گذشتهٔ آرتیوم در اختیار ما قرار گرفته است. زمانی که جهان درگیر جنگ هسته‌ای می‌شود، روسیه نیز بی‌نصیب نمی‌ماند. جنگ، تعداد غیرقابل‌تصوری از انسان‌ها را به کام مرگ می‌کشاند و اقلیت نجات‌یافته را مجبور به یافتن سرپناهی می‌کند تا از تشعشعات هسته‌ای در امان بمانند. بازماندگان، شبکهٔ زیرزمینی مترو را برای زندگی انتخاب می‌کنند؛ بی‌خبر از سایر انسان‌های جهان و بدون اینکه بدانند چه بلایی بر سر بقیهٔ شهرها و کشورها آمده است. آرتیوم نیز که در آن زمان کودک بوده، همراه با مادرش در یکی از ایستگاه‌های مترو ساکن می‌شود، اما طی اتفاقی ناگوار، مادرش و بقیهٔ افراد ساکن در آن ایستگاه، موردحملهٔ دسته‌ای از موش‌های گوشت‌خوار قرار می‌گیرند و جان خود را از دست می‌دهند. در این میان یک افسر نظامی به نام «سوخوی»، آرتیوم را نجات می‌دهد و او را به ایستگاه محل سکونت خودش می‌برد و از آن پس او را به‌عنوان پسر خود بزرگ می‌کند. دمیتری گلوخوفسکی ایستگاه‌های مختلف مترو را مانند نمادها و برش‌هایی از مقاطع تاریخی مختلف و حکومت‌های متنوعی که جهان و خصوصاً روسیه به خود دیده، ترسیم کرده است. او نوشتن رمان «مترو ۲۰۳۳» را در ۱۸ سالگی شروع کرد؛ رمانی که از ۱۵ سالگی ایدهٔ آن را در سر داشت.

شنیدن کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر روسیه و قالب رمان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب صوتی مترو ۲۰۳۳

«یه هفته بعد، یه گروه دیده‌بان دیگه هم گم شد. قرار نبود اون‌ها هم از نیم‌کیلومتری ایستگاه دور بشن و باز هم قضیه مثل قبل بود؛ بدون صدا و بدون اثر. مثل اینکه دود شدن رفتن هوا. برای همین توی ایستگاه همه نگران شدن. در عرض یه هفته، دو تا گروه ناپدید شده بودن. باید یه کاری می‌کردن. باید یه نقشه‌ای می‌کشیدن. خلاصه یه خط قرنطینه، توی ناحیه‌ی سیصدمتری تعیین کردن. طبق قوانین سنگربندی، یه‌سری کیسه‌ی شن بردن به خط و مسلسل نصب کردن و نورافکن انداختن. یه دونده فرستادن به بگوایا. یه اتحاد با بگوایا و خیابون 1905 تشکیل دادن. اول قرار بود اکتبر فیلد هم توی اتحاد باشه، ولی یه اتفاقی افتاد. کسی دقیقاً نمی‌دونه چی؛ یه حادثه. اونجا غیر قابل زندگی شده بود و همه فرار کرده بودن. در هر صورت اون‌ها یه دونده به بگوایا فرستادن تا بهشون اخطار بده مشکلی پیش اومده و ازشون درخواست کنه اگه اتفاقی افتاد، اون‌ها بهشون کمک کنن.»

دیگران دریافت کرده‌اند

با صدای مهدی صفری

مشاهده همه

نظرات کاربران

نیما
۱۴۰۲/۰۷/۰۷

نسخه کاغذی این سه گانه فوق العاده را خوانده بودم، این کتاب به طور جهانی اولین بار در سال 2010 که سه گانه بازی کامپیوتری آن، شروع به ساختن نمود. شناخته شد، و خوانندگانی بسیار زیادی در سرتاسر دنیا پیدا

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۲۷ ساعت و ۴۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲ گیگابایت, ۲۵۸٫۶ مگابایت
زمان۲۷ ساعت و ۴۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲ گیگابایت, ۲۵۸٫۶ مگابایت